Dekoracje ścienne do pokoju młodzieżowego

W jaki sposób można zaaranżować pokój nastolatka, żeby wyglądał ciekawie i oryginalnie? Dobrym pomysłem może być wykorzystanie dekoracji ściennych. Zróżnicowanie dostępnych wzorów i rodzajów paneli dekoracyjnych sprawia, że swobodnie znajdziemy model idealnie pasujący do pokoju naszej dorastającej pociechy. A żeby nie zostawiać Was bez inspiracji, przygotowaliśmy dziś 5 ciekawych pomysłów na dekoracje ścienne do pokoju młodzieżowego. Zapraszamy do lektury!

Gipsowe panele 3D na ścianę Dunes Lattice

Uniwersalne panele ścienne 3D do pokoju nastolatka

Pierwsza propozycja to uniwersalny wzór geometryczny – panele gipsowe 3D Model Rubik ArtPanel. Zdecydowaliśmy się umieścić widoczną poniżej aranżację jako pierwszą inspirację ze względu na niezwykle oryginalne zaaranżowanie ozdobionej panelami ściany. Geometryczny, składający się z kwadratów wzór, można bowiem bardzo ciekawie wykończyć. Kolorowe kwadraty uzupełnione fotografiami to świetny pomysł do pokoju nastolatka – na ścianie można w ten sposób ciekawie wyeksponować zdjęcia z przyjaciółmi czy stworzyć wystawę prezentującą zainteresowania właściciela pokoju.

Panele gipsowe 3D Model Rubik

Geometryczne dekoracje ścienne do pokoju młodzieżowego

W każdym wnętrzu sprawdzą się też proste dekoracje geometryczne pomalowane na jednolity kolor. Poniżej zamieściliśmy bardzo ciekawy wzór – model 05 Round & Square Loft Design System. Wykończona nim ściana świetnie się sprawdzi zarówno w pokoju ucznia, jak i starszego nastolatka. Uniwersalny wzór można swobodnie zaaranżować stosownie do stylu wnętrza. W pokojach młodzieżowych świetnie się też sprawdzą inne wzory geometryczne czy proste linie. Warto zwrócić uwagę na modne, cieszące się dużą popularnością wzory – top 5 modeli paneli dekoracyjnych czy modne płytki heksagony.

Model Buttons - Panele gipsowe 3D

Nowoczesne panele gipsowe 3D do pokoju nastolatka

Ciekawym pomysłem może być połączenie geometrycznych paneli z dodatkową dekoracją nawiązującą do zainteresowań właściciela pokoju. Aranżacja widoczna poniżej to połączenie paneli poliuretanowych Circle VIA Panels ze wzorami nawiązującymi do kosmosu. Takie zestawienie świetnie będzie pasowało do pokoju nastolatka zafascynowanego badaniami kosmicznymi czy twórczością Sci-Fi. Warto zaznaczyć, że panele poliuretanowe to świetny wybór do pokojów w blokach z cienkimi ścianami – dekoracje tego typu polepszają izolację dźwiękową i termiczną pomieszczeń.

VIA Panels Circle - Panel poliuretanowy 3D

Dekoracje ścienne do pokoju młodzieżowego – dla melomana

Kolejna propozycja to coś specjalnie dla nastoletnich wielbicieli muzyki – gipsowe panele 3D Dunes Speaker. Ten ciekawy model świetnie wpasuje się w nastoletnią aranżację zarówno jako motyw dominujący, jak i detal. Zachwyci się nim szczególnie młodzież planująca w przyszłości założenie własnego zespołu i karierę muzyczną, ale nie tylko – doskonale będzie pasował również do osób zainteresowanych pracą z dźwiękiem. Podobny, choć nieco inny model znajdziemy też w ofercie marki Loft Design System – panele gipsowe 3D Model 11 Speaker. Możemy więc wybrać, który wariant naściennego “głośnika” bardziej nam odpowiada.

Gipsowe panele 3D na ścianę Dunes Speaker

Dekoracje ścienne do pokoju młodzieżowego – dla romantyczki

Subtelny bąbelkowy wzór – gipsowe panele 3D na ścianę Dunes Bubbles – pomalowany na delikatny pastelowy odcień to świetna propozycja do pokoju romantyczki. Taki wystrój z pewnością spodoba się wielbicielce Ani z Zielonego Wzgórza czy powieści Jane Austin. W podobne aranżacje świetnie się wpasują również wszelkiego rodzaju fale czy delikatne wzory. Co ważne, wybór dekoracji ściennej 3D nie determinuje ostatecznego efektu – wiele zależy od tego, jakim kolorem wykończymy ścianę oraz na jakie meble i dodatki się zdecydujemy. W romantycznych, delikatnych aranżacjach świetnie się też sprawdzą biały kamień i biała cegła.

Gipsowe panele 3D na ścianę Dunes Bubbles

***

Co sądzicie o zaproponowanych przez nas wzorach? Podobają się Wam? I – co ważniejsze – czy podobają się Waszym nastolatkom? Pamiętajcie, że przy aranżacji pokoju niemal już dorosłego człowieka, zapytanie go o zdanie w sprawie remontu to wręcz obowiązkowy punkt prac!


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!