Designerskie krzesła do jadalni i salonu

Czasem chcemy, by nasz dom miał swój wyrazisty, niepowtarzalny styl. Jest to ważne zarówno dla naszego samopoczucia, jak i po to, by zrobić wrażenie na gościach. Umiejętnie dobrane designerskie krzesła do jadalni mogą być dużym krokiem do osiągnięcia tego celu.

krzesła design sklep

Czy designerskie krzesło musi być ekstrawaganckie?

Warto na początku zadać sobie pytanie, co tak właściwie rozumiemy pod pojęciem „designerskie krzesła”. Oczywiście, mogą to być meble wykonane z duchem awangardowej stylistyki, będące centralnym punktem pomieszczenia i przyciągające wzrok od chwili wejścia do jadalni czy salonu.

Jednak zastanówmy się, czy elegancki minimalizm nie może być cechą posiadaną przez krzesła designerskie? Czy w przypadku krzesła, design oszczędny i stonowany, ale za to świetnie pasujący do charakteru pomieszczenia nie może być nazwany „dizajnerskim”? Odpowiedź nasuwa się sama: oczywiście, że może. Zarówno styl ekstrawagancki, jak i minimalistyczny może być tym, co cechuje designerskie krzesło.

designerskie krzesła do jadalni

Wydaje się zatem, że o wiele ważniejsze od tego, czy dany mebel nas szokuje czy nie, jest to, czy jego estetyka jest starannie przemyślana. Tylko dzięki temu krzesło takie może w pełni realizować postawione przed nim cele – od przyciągania uwagi, po bycie czymś w rodzaju kropki nad „i” w eleganckiej jadalni. Zazwyczaj to, ile uwagi poświęcono na zaprojektowanie krzesła jest widoczne już na pierwszy rzut oka.

Modne krzesła – design w różnych formach

Gdy szukamy dobrej inspiracji na modne krzesła i ich design, sklep internetowy może być dla nas dobrym punktem wyjścia. Mamy tam w jednym miejscu dużo rozmaitych kształtów, figur oraz kolorów. Łatwo zauważyć, że obecnie, jeśli chodzi o gustowne krzesła, design przybrać może rozmaite formy.

  • Mamy więc na przykład meble o stylu futurystycznym, odznaczające się niecodziennymi kształtami. Spotkać tu więc możemy rozmaite geometryczne bryły, zarówno kanciaste jak i nieco bardziej pofalowane.
  • Krzesła designerskie mogą być również utrzymane w stylu glamour. Wówczas ich design polega na takim dopieszczeniu elementów wykończenia, by kojarzyły się z czymś ekskluzywnym i prestiżowym. Często spotykana jest tu np. czarna skóra naturalna.
  • krzesła design

  • Wreszcie designerskie krzesła do salonu czy jadalni mogą być utrzymane w stylu minimalistycznym. Wówczas na pierwszy rzut oka nie zwrócą uwagi gościa, będą jednak miały ogromne znaczenie w nadawaniu naszemu pomieszczeniu niepowtarzalnego uroku.

Niezależnie od wariantu, na który się zdecydujemy, designerskie krzesło wniesie nową jakość do naszego domu.

Designerskie krzesła do salonu i ich wykonanie

Designerskie krzesła do jadalni czy salonu mogą być wykonane z rozmaitych materiałów. W przypadku mebli nowoczesnych, o odważnych, niecodziennych kształtach często spotykany jest metal i tworzywa sztuczne. Zwłaszcza te ostatnie są bardzo plastyczne, dają więc duże możliwości realizowania rozmaitych koncepcji. Z kolei metal (zwłaszcza stal) wnosi nieco industrialnej stylistyki i zimnego piękna.

Jednak już w przypadku, gdy interesują nas krzesła w stylu glamour, częstym połączeniem będzie drewno i ekskluzywna tapicerka ze skóry naturalnej lub ewentualnie ekologicznej. Widzimy więc, że krzesła designerskie nie ograniczają się tylko do jednego czy dwóch materiałów.

designerskie krzesła do salonu

Niezależnie jednak od sposobu wykonania pamiętajmy, że gdy kupujemy np. krzesła do jadalni, design nie może oznaczać kompromisów na tle solidności, stabilności i wygody. Ostatecznie chcemy przecież na tych meblach siadać, wobec tego muszą dawać jak najlepsze możliwości na miły wypoczynek. Na szczęście designerskie krzesła do salonu projektuje się zwykle tak, by ich wartość użytkowa również była jak największa.

Krzesła designerskie w codziennym użytkowaniu

Zwłaszcza w przypadku designerskich krzeseł do jadalni ważne jest, by były one łatwe do utrzymania w czystości. Siłą rzeczy podczas posiłku zdarzyć się może, że coś skapnie lub spadnie na tapicerkę, ważne jest więc, by ślady po takim incydencie można było łatwo usunąć.

Pamiętajmy również, że designerskie krzesło to zaledwie jeden z elementów naszej jadalni czy salonu. Bardzo ważny, to jasne, jednak na pewno nie jedyny. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt estetyczny krzesła muszą więc świetnie współgrać stylistycznie z pozostałymi sprzętami i meblami. Co z tego, że uważamy jakiś komplet za piękny, skoro burzyć będzie harmonię naszego salonu lub jadalni?

krzesła do jadalni design

Kupując krzesła designerskie należy zawsze mieć na uwadze to, jak wyglądać będą na tle całego pomieszczenia. No i przede wszystkim – wsłuchajmy się w swoje wewnętrzne poczucie piękna. Jeśli np. lubimy intensywne, żywe kolory to nawet najpiękniejsze czarno-białe designerskie krzesło nie da nam na co dzień takiej radości, co nasze ulubione meble. Warto więc znać trendy i ogólne zasady, jednak ostateczną instancją jesteśmy my sami.


Polecamy inspiracje:

Autor: Dorota z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!