Domek dla dzieci do ogrodu – frajda dla maluchów

Domki dla dzieci do ogrodu to wspaniałe budowle, które potrafią dać maluchom mnóstwo radości. Jeszcze jakiś czas temu taką zabawką mogły się cieszyć tylko pociechy majsterkowiczów. Obecnie popularne są także gotowe domki dla dzieci do ogrodu. O czym warto pamiętać w tej sprawie?

domek dla dzieci różowy

Czy warto postawić domek do ogrodu dla dzieci?

Domek dla dzieci na balkon jest dobrym pomysłem z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze – rozbudza kreatywność naszego dziecka. Nawet wariant podstawowy daje naszym maluchom okazję do wymyślania wielu różnych zabaw i scenariuszy. Po drugie, domek do ogrodu dla dzieci motywuje maluchy do bardziej aktywnego spędzania wolnego czasu. Zamiast siedzieć przed komputerem, lub patrzeć w ekran smartfona czy tabletu, nasze kilkulatki mają kuszącą możliwość rozprostowania nóg na świeżym powietrzu. No właśnie – to trzecia zaleta.

domki dla dziewczynek do ogrodu

Domek dla dzieci duży i mały, to również powód, dla którego nasze pociechy zaczną spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Każdego rodzica z pewnością ucieszy widok swojego dziecka, które korzysta z pięknej pogody w ogrodzie zamiast siedzieć w czterech ścianach pokoju. Domek ogrodowy dla chłopca czy dziewczynki jest również świetną okazją do integracji naszego dziecka z rówieśnikami – rodzeństwem lub w przypadku jedynaków przyjaciółmi, z którymi może bawić się w swoim ogrodzie. No i po piąte – gustowny domek dla dziecka do ogrodu może również pozytywnie wpłynąć na estetykę całego działki.

Wybór miejsca na domek dla dziecka do ogrodu

Najlepszym miejscem na domek dla dzieci do ogrodu jest lokalizacja, która zapewni, że łatwo będzie mieć maluchy na oku. Ich bezpieczeństwo to sprawa kluczowa, warto więc, by domek stał w dobrze widocznym miejscu. Jeśli mamy odpowiednie warunki, można przemyśleć opcję, jaką jest domek dla dzieci na balkon, jednak jest to rozwiązanie specyficzne. Po pierwsze, wymaga odpowiednio dużego balkonu, po drugie ogranicza naszym dzieciom frajdę z zabawy. Czasem jednak nie ma innej możliwości – zwykle świetnie sprawdzą się w tej roli klasyczne domki do ogrodu dla dzieci plastikowe.

tanie domki plastikowe dla dzieci

Jeśli mamy już wytypowane widoczne i bezpieczne pod innymi względami miejsce na domek dla dziecka do ogrodu, można pomyśleć co dalej. Warto wówczas zastanowić się, gdzie maluchy będą się czuły najlepiej. Może tu decydować np. bliskość piaskownicy, obecność dających cień drzew, czy inne specyficzne warunki występujące w ogrodzie. Jeśli te dwa cele mamy już osiągnięte, zastanówmy się, gdzie konstrukcja najlepiej wkomponuje się pod względem estetycznym. Nawet domek dla dzieci różowy (lub w innym jaskrawym kolorze) można odpowiednio wkomponować w całość ogrodu, jeśli się chwilę nad tym pomyśli.

Domki dla dzieci do ogrodu – wybór materiału

Podstawową, lecz jednocześnie bardzo funkcjonalną opcją są plastikowe domki do ogrodu dla dzieci. Tworzywo sztuczne jest materiałem, który łatwo utrzymać w czystości, jest również tanie i lekkie. Odpowiada więc na uniwersalne potrzeby każdego rodzica. Warto również pamiętać, że domek dla dzieci do ogrodu plastikowy nie musi być kompromisem kosztem estetyki. Plastik można pomalować na dowolny kolor i nadać mu dowolny kształt, dzięki czemu da się z niego osiągnąć formy niedostępne w przypadku żadnego innego materiału. Nie zapominajmy też, że jeśli chodzi o domek dla dzieci plastikowy, cena jest kolejnym atutem.

plastikowe domki dla dzieci do ogrodu

Inną często spotykaną opcją są domki do ogrodu dla dzieci drewniane z metalowymi elementami. Za nimi przemawia głównie fakt, że są wykonane z materiałów przyjaznych środowisku. Co prawda przy minimum dobrej woli plastikowe domki dla dzieci do ogrodu również można zutylizować w sposób bezpieczny dla przyrody, jeśli jednak nie chcesz się tym przejmować model drewniany jest rozwiązaniem dla ciebie. Ponadto estetyka tego typu konstrukcji jest bardziej klasyczna, co dla niektórych również jest zaletą.

O czym pamiętać, kupując domek dla dzieci duży?

Jeśli wybieramy domek do ogrodu dla dzieci, widzieliśmy na pewno ogromną liczbę rozmaitych wariantów. Jeżeli poczuliśmy się tym przytłoczeni, warto skupić się przede wszystkim na swoich potrzebach i uwarunkowaniach. Na przykład, jeśli nasze dzieci są odpowiedzialne i mamy do nich zaufanie, możemy pomyśleć o kupnie domku, którego wnętrze nie będzie widoczne dla postronnego obserwatora. Da to dzieciom mnóstwo frajdy, zyskają w końcu „skrytkę”. Z drugiej strony zwiększa jednak ryzyko.

domek ogrodowy dla chłopca

W przypadku małych lub pełnych energii dzieci lepiej kupić konstrukcje z drzwiami i oknami w stylu westernowego saloonu lub też w ogóle ich pozbawione. Inny przykład to dodatkowe wyposażenie. Jeśli mamy miejsce i pieniądze, możemy pokusić się o domki, do których dołączona jest np. zjeżdżalnia czy inne zabawki. Z drugiej strony warto jednak znać umiar – jeśli z jakiegoś powodu byłoby to dla nas kłopotliwe, możemy bez żalu z tego zrezygnować. Domek dla dzieci do ogrodu plastikowy sam w sobie daje tyle możliwości, że często wiele spośród dodatkowego wyposażenia leży wręcz nieużywane.

Jak dbać o plastikowe domki do ogrodu dla dzieci?

Domki do ogrodu dla dzieci plastikowe są najpopularniejszą opcją. Na szczęście nie wymagają dużo uwagi. Zazwyczaj wystarczy zadbać o nie poprzez mycie wodą (może być z węża ogrodowego), a trudniejsze zabrudzenia usuwać za pomocą miękkiej szmatki z mikrofibry moczonej w wodzie z mydłem lub innym delikatnym detergentem. Tanie domki plastikowe dla dzieci warto również przeglądać co jakiś czas pod kątem występowania ewentualnych pęknięć czy innych niedoskonałości. Odpowiednio wcześnie zauważone uszkodzenie dużo łatwiej bowiem naprawić nawet domowymi metodami.

domek dla dzieci plastikowy cena

W przypadku poważnego uszkodzenia może być to niemożliwe, jak i niebezpieczne dla dzieci, dlatego lepiej zapobiegać tego typu problemom. Blaknięcie jest naturalne dla każdego materiału długo wystawionego na słońce. Jeśli więc kolory domku wyblakną lub znudzi się nam jego dotychczasowa estetyka, możemy go w łatwy sposób odmalować lub nawet przemalować. Domki dla dziewczynek do ogrodu możemy nawet zmienić w domek dla chłopców i odwrotnie – w przypadku plastiku ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!