Domek narzędziowy cena do 5 tys. zł – jaki wybrać?

Domek narzędziowy to jeden z najbardziej przydatnych elementów architektury ogrodowej w dużym ogrodzie. Dzięki niemu oszczędzamy przestrzeń w garażu czy domowych schowkach, a nasze ogrodowe narzędzia są łatwo dostępne i dobrze chronione przed warunkami atmosferycznymi. Odpowiedni domek narzędziowy to również idealny dodatek na działkę letniskową. Prezentujemy Wam dziś przegląd najciekawszych propozycji w kategorii domek narzędziowy cena do 5 tys. zł – od najtańszych propozycji w rozmiarach większych szaf, aż po bardzo obszerne konstrukcje. Mam nadzieję, że znajdziecie tu coś odpowiedniego dla siebie!

Domek narzędziowy Emerald Deluxe

Od czego zależy cena domku narzędziowego?

Zanim przejdziemy do części głównej artykułu i przyjrzymy się konkretnym modelom, warto dodać kilka słów o tym, co wpływa na cenę domków. Cena zależy bowiem nie tylko od wielkości domku, ale też od jego wykonania – najtańsze są proste konstrukcje metalowe, najdroższe – elegancko wykończone domki ogrodowe drewniane. Domki narzędziowe z tworzywa sztucznego to zazwyczaj propozycje ze środka stawki. Jednak zanim zabierzemy się za porównanie cen, sprawdźmy czy w podstawową ofertę wliczone są podłoga i pokrycie dachu. Dopiero wówczas będziemy w stanie realnie ocenić koszt danego domku narzędziowego. Pamiętajmy też, że w przypadku domków drewnianych konstrukcja musi być zaimpregnowana – do kosztów domku ogrodowego dojdzie więc nam koszt impregnatu, a oprócz prac przy montażu czeka nas jeszcze malowanie konstrukcji impregnatem. Warto mieć świadomość tych różnic przystępując do wyboru odpowiedniego do swoich potrzeb modelu domku narzędziowego.

Domek narzędziowy cena Maczek

Duże schowki ogrodowe: domek narzędziowy w przedziale cenowym 1-2 tys. zł

Domek narzędziowy w cenie od 1 do 2 tys. zł to zazwyczaj konstrukcja nieco większa od szafy ogrodowej, o powierzchni od 2 do 4 m2. Ciekawą propozycją wśród mniejszych domków narzędziowych są: domek metalowy Yardmaster (2,2 m2), domek z tworzywa Keter Manor (2 m2) i drewniany domek Zimowit (2,1 m2).  Idealnie nadają się do chowania narzędzi czy ogrodowego sprzętu. Z nieco większych schowków można wymienić domek przyścienny Klon (2,8 m2), domek metalowy Emerald Deluxe (4,5 m2) i domek z tworzywa Keter Breteuil (2,8 m2). Poszczególne modele różnią się od siebie obecnością okien, liczbą drzwi (podwójne lub pojedyncze), wysokością i układem podłogi. W domkach metalowych i drewnianych podłoga nie jest wliczona w cenę.

 Domek narzędziowy metalowy

Składzik ogrodowy: domek narzędziowy w cenie 2-3 tys. zł

Domki narzędziowe w cenie 2-3 tys. zł to już obszerniejsze konstrukcje, w których zmieszczą się nie tylko narzędzia, ale i składany komplet ogrodowy. Z domków metalowych warto wymienić domek narzędziowy Anthracite (5,1 m2) i domek metalowy Brown (7,9 m2) – proste konstrukcje bez podłóg i okien, z rozsuwanymi drzwiami.  Wśród propozycji z tworzywa wyróżniają się domek Keter Manor (3,7 m2) i domek Keter Factor (3,8 m2) – domki narzędziowe z podłogą, dwuskrzydłowymi drzwiami, oknami i wywietrznikami. Z domków drewnianych można polecić schowek do ogrodu Bartek (3,3 m2) i drewniany domek Ognik (3,8 m2) – w cenę domków nie jest wliczona podłoga i gont, domki wymagają również zaimpregnowania.

Domek ogrodowy Keter Factor 8x6

Szopa ogrodowa w przedziale cenowym 3-4 tys. zł

Domek w cenie 3-4 tys. zł to już całkiem duże schowki ogrodowe, pozwalające na przechowywanie również większych sprzętów. Wśród tańszych warto wspomnieć o takich propozycjach, jak domek drewniany Złocień (4,7 m2), domek metalowy Yardmaster (10,7 m2) czy domek z tworzywa Keter Factor (5,6 m2). Wśród droższych propozycji znajdziemy obszerny domek drewniany Złocień (5,9 m2) czy bardziej solidne od tańszych modeli schowek metalowy Shiplap (10,2 m2) i duży domek z tworzywa Keter Oakland (5 m2). Wszystkie konstrukcje mają podwójne drzwi i elementy pozwalające na doświetlenie wnętrza. W cenę domków metalowych i drewnianych nie jest wliczona podłoga.

Ogrodowy domek drewniany na działkę Złocień 266x266

Domek na działkę w cenie  4-5 tys. zł

Domek narzędziowy cena 4-5 tys. zł to propozycje z najwyższej półki – niekoniecznie dużo większe, ale wykonane z solidniejszych materiałów. Wśród domków drewnianych warto wspomnieć domek na działkę Złocień (8,6 m2) i domek drewniany Hiacynt (8,6 m2) – domki różnią się ilością okien i ich rozmieszczeniem, a także konstrukcją drzwi (jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe). W ich cenę nie są wliczone podłoga i gont na dach, trzeba je również zaimpregnować.  Z domków z tworzywa sztucznego najobszerniejsza propozycja to domek Keter Factor (7,4 m2), ale jeśli chodzi o jakość wykończenia, najlepiej prezentuje się domek Keter Oakland (5,2 m2). Oba modele posiadają podłogi i od razu po montażu nadają się do użytkowania. Keter Factor to prostsza, bardziej klasyczna konstrukcja, natomiast w Keter Oakland znajdziemy lepsze rozwiązania użytkowe i estetyczne.

Keter Oakland 759 - Domek narzędziowy z tworzywa

***

Domek narzędziowy to element małej architektury ogrodowej, który zdecydowanie warto postawić w swoim ogrodzie czy na działce. Zanim jednak ostatecznie wybierzemy swój wymarzony model, przejrzyjmy dokładnie oferty, by mieć pewność, że wybraliśmy najlepszą propozycję – zarówno pod względem ceny, jak i funkcjonalności.

Wyszukiwania powiązane z tematem:
meble ogrodowe do 500 zł

Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!