Domek narzędziowy – idealne rozwiązanie do dużego ogrodu?

Do pielęgnacji dużego ogrodu używa się naprawdę wielu sprzętów. Kosiarki, podkaszarki, grabie, łopaty – gdzieś to wszystko trzeba schować. Garaż niezbyt się do tego nadaje – jeśli wewnątrz ustawimy samochód, ciężko będzie wyprowadzić z niego dużą kosiarkę, a i przy wyciąganiu innych sprzętów będziemy musieli być bardziej uważni. Dużo wygodniejszym rozwiązaniem dla posiadaczy dużych ogrodów jest odpowiednio dobrany domek narzędziowy.

Domek Keter Fusion

Czym kierować się przy wyborze domku na narzędzia?

Domek narzędziowy powinniśmy dopasować do rozmiarów naszego ogrodu. Jeśli mamy mały ogród i używamy w nim tylko podstawowych narzędzi, spokojnie powinny nam wystarczyć niewielkie schowki w stylu domku Keter Manor 4×3 czy małego domku narzędziowego Yardmaster 64GPZ Emerald Dark, o powierzchni 1-2 m2. Dużo większy domek narzędziowy będzie niepotrzebnie zajmował miejsce.

W przypadku gdy w domku ogrodowym ma się pomieścić nieco więcej sprzętów, lepiej sprawdzą się konstrukcje takie jak domek Keter Scala 6×8 czy składzik na narzędzia ogrodowe Yardmaster 86TBSL Shiplap. Domek narzędziowy o powierzchni 4-5 m2 może już spokojnie pomieścić kosiarkę, narzędzia, a nawet rower. Wygodnie uporządkujemy w nim wszystkie ogrodowe sprzęty.

Największe rozmiary domków warto polecić na działki – mogą one z powodzeniem zastąpić domek letniskowy i służyć jako schowek nie tylko na sprzęty, ale i na meble ogrodowe. Warto wspomnieć tu o takich modelach jak domek Keter Oakland 1175SD czy naprawdę obszerny domek gospodarczy metalowy Yardmaster 1013WGY Brown P. Jeśli jesteśmy właścicielami niewielkiej działki użytkowej znajdującej się na terenach ogrodów działkowych, takie domki narzędziowe spokojnie nam wystarczą za całą zabudowę.

Domek na narzędzia metalowy Yardmaster

Postaw na praktyczny i estetyczny domek narzędziowy

Nie tylko na rozmiar domku ogrodowego powinniśmy zwrócić uwagę – warto pamiętać też o estetyce, żeby wybrany domek narzędziowy stał się jednocześnie ozdobą ogrodu. Wybierzmy model o wykończeniu i kolorystyce, które najlepiej zgrają się z wystrojem naszego ogrodu. Wybór konkretnego rozwiązania to przede wszystkim kwestia gustu, warto jednak w tym miejscu wspomnieć o serii domków Keter Oakland.

Seria domków Keter Oakland wykonanych z tworzywa sztucznego wyróżnia się wyjątkowym rodzajem wykończenia – producent zastosował do ich produkcji specjalną technikę, dzięki której ściany domku z wyglądu i w dotyku doskonale imitują drewno. Co ciekawe, są to także jedyne domki z tworzyw sztucznych, które można pomalować na dowolny kolor.

Domek narzędziowy Keter Oakland

O czym jeszcze powinieneś wiedzieć?

Pozostaje jeszcze kwestia materiału, z jakiego wykonany jest domek na narzędzia. Niezależnie czy wybierzemy konstrukcję metalową, drewnianą czy z tworzywa sztucznego, sprawdźmy jaka jest wytrzymałość konstrukcji, a także odporność materiału na warunki atmosferyczne. Jeśli domki ogrodowe będą odpowiednio zabezpieczone z powodzeniem posłużą nam przez wiele lat.

Co jeszcze? Warto wziąć pod uwagę łatwość montażu domków ogrodowych, szczególnie jeśli nie mieliśmy wcześniej okazji zajmować się tego typu pracami. Przed zakupem możemy zajrzeć do instrukcji montażu domku dostępnych w internecie i sprawdzić czy wszystko jest dla nas jasne. Dla przykładu podrzucam Wam dwie instrukcje od naszych najpopularniejszych producentów: montaż Keter Manor, montaż Yardmaster Emerald Deluxe.

***

To chyba wszystkie najważniejsze kwestie. Jeśli o czymś zapomniałam lub uważacie, że warto wspomnieć o jakimś dodatkowym aspekcie wyboru domku narzędziowego, dajcie znać w komentarzach! Chętnie uzupełnię tekst o Wasze sugestie.


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

2 komentarze do wpisu “Domek narzędziowy – idealne rozwiązanie do dużego ogrodu?”
 1. ALINA Kwiecień 14, 2018 at 11:04 #

  nigdzie nie ma o mozliwosciach wyposażenia (półki, rowery) i montażu w takich domkach, zarówno plastikowych jak i metalowych.

   
  • Natalia z Meblobranie.pl Kwiecień 16, 2018 at 16:24 #

   Witam,
   informacje o montażu u nas na stronie znajdują się pod każdym produktem tego typu, w zakładce “Dostawa i montaż”, a na naszym blogu można znaleźć artykuły o montażu – tu na przykład: https://www.meblobranie.pl/porady/keter-oakland-montaz-domku-narzedziowego/ mamy instrukcję montażu krok po kroku ilustrowaną zdjęciami od Klienta, a tu: https://www.meblobranie.pl/porady/domek-keter-manor-6×8-historia-klienta/ relację klienta z montażu.
   Jeśli chodzi o możliwości wyposażenia, to informacja o dokładnych wymiarach domku powinna pomóc – można ją u nas znaleźć w opisach produktów w zakładce “Wymiary”. Jeśli producent oferuje w zestawie z domkiem półki, informacja taka umieszczona jest w opisie produktu.
   Jeśli jest Pani zainteresowana konkretnym domkiem, proszę o informację – mogę dokładniej wskazać, gdzie można takie informacje znaleźć.
   Pozdrawiam

    

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!