Domek narzędziowy z tworzywa sztucznego – jaki wybrać?

Domki narzędziowe z tworzyw sztucznych świetnie się sprawdzają w ogrodach czy na działkach. Nie wymagają konserwacji ani specjalnej pielęgnacji, są łatwe do złożenia i w pełni odporne na wodę. Mogą służyć jako schowki na narzędzia, akcesoria ogrodowe, meble czy inne przedmioty. Zależnie od wielkości domku ogrodowego, może on pełnić inne funkcje – w największych modelach zmieszczą się nawet quady czy kosiarki samochodowe. A niektóre modele wyglądają tak elegancko, że można je pomylić z prawdziwym drewnianym domkiem narzędziowym! Przyjrzyjmy się dostępnej na rynku ofercie, żeby odpowiedzieć na najważniejsze z pytań – jaki model najlepiej sprawdzi się w naszym ogrodzie?

Keter Oakland 759 - Domek narzędziowy z tworzywa

Duży i pojemny domek ogrodowy

Domek narzędziowy to przede wszystkim bardzo praktyczne uzupełnienie przydomowego ogródka. Taki domek może pełnić funkcję szopy ogrodowej, schowka na narzędzia czy też inne sprzęty – na przykład składane meble ogrodowe czy dziecięce zabawki. Możliwości jest naprawdę dużo.

Domek ogrodowy Keter Factor 8x6

Podczas wyboru odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na wytrzymałość podłogi i dachu, obecność wywietrzników i okien oraz możliwość zabezpieczenia wejścia do domku kłódką. Przy niektórych modelach oferowane są dodatkowe akcesoria – na przykład w domku Keter Factor 6×6 w cenę wliczone są dwie półki wewnętrzne. Nie zawsze jednak znajdujące się na zdjęciach dodatki są wliczone w cenę.

Domek narzędziowy Keter Manor 4x6 S

Przed zakupem koniecznie sprawdźmy dokładne wymiary modelu, który planujemy nabyć. Nie chodzi tylko o wielkość domku, ale też o zależność długości i szerokości. Domek narzędziowy Keter Scala 6x5DD ma na przykład drzwi na szerszej ściance, więc nie wpasujemy go w wąską szczelinę. Z kolei w tym samym modelu w większych wymiarach – Keter Scala 6x8DD – drzwi znajdują się z węższej strony. Warto wziąć to pod uwagę przy zakupach.

Domek narzędziowy w eleganckim ogrodzie

Producenci specjalizujący się w tworzeniu domków z tworzyw sztucznych – tacy jak marka Keter – potrafią nadać domkom bardzo eleganckie i różnorodne kształty. Niektóre z proponowanych przez tę markę modeli do złudzenia przypominają domki z prawdziwego drewna.

Keter Oakland 757 - Domek ogrodowy na narzędzia

Najciekawszym modelem w tej kategorii jest domek narzędziowy Keter Oakland 757. Ściany tego domku przypominają drewno kształtem i fakturą, a dodatkowo nadają się do pomalowania! Schowek można więc idealnie dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. W podobny sposób jak Oakland wykończony jest model Keter Fusion 757. Domki Fusion nie nadają się jednak do malowania, mamy więc mniejsze możliwości ostatecznego dopasowania schowka do wystroju ogrodu.

Domek ogrodowy Keter Factor 8x8

W elegancki ogród świetnie wpasuje się również nieco tańszy model Keter Factor 8×8. Efektowna, imitująca drewno struktura, eleganckie klamki i dbałość o szczegóły wykończenia sprawiają, że domek należy do najciekawszych propozycji marki Keter. Jego elegancki wygląd doceniają też klienci, którzy często decydują się na postawienie właśnie tego modelu w swoim ogrodzie.

Dyskretny schowek ogrodowy

Czasem nie potrzebujemy w ogrodzie ogromnego, przepastnego domku, a jedynie nieco większy wolnostojący schowek. Również takie rozwiązania do ogrodów czy na miejskie działki przewidzieli producenci.

Domek narzędziowy Keter Manor 4x6 S

Do najpopularniejszych modeli w tej kategorii należy domek narzędziowy z tworzywa sztucznego Keter Manor 4×6. Domek łatwo wpasujemy nawet w kąt ogrodu czy niewielką przestrzeń miejskiej działki. Jeśli zależy nam na nieco bardziej reprezentacyjnym modelu, rozważmy zakup domku Keter Factor 4×6 – podobnie jak inne modele z tej serii domek wykonany jest z większą dbałością o szczegóły.

Szafa ogrodowa Keter Store It Out

Niekiedy zamiast domku lepiej się sprawdzi szafa ogrodowa na narzędzia. W tak obszernych modelach jak choćby Keter Store-It-Out Ultra zmieści się nawet rower, więc szafa rzeczywiście może pełnić podobne funkcje jak domek. Jeśli dysponujemy w naszym ogrodzie niewielką przestrzenią, warto zastanowić się nad właśnie takim rozwiązaniem.

***

Czy któryś z domków szczególnie Wam się spodobał? A może potrzebujecie dodatkowej pomocy przy wyborze? Jeśli tak, pytajcie – chętnie Wam pomożemy :)


Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!