Domek ogrodowy Keter Manor – prosty i praktyczny

Domki ogrodowe Keter Manor to seria prostych i praktycznych domków narzędziowych na działki, do ogrodów, a nawet na większe tarasy. Jakie modele znajdziemy w tej serii? Gdzie taki domek ogrodowy sprawdzi się najlepiej? I jakie zalety ma ta kolekcja? Przyglądamy się dziś bliżej tym ciekawym domkom ogrodowym.

Domek narzędziowy Keter Manor

Domek ogrodowy Keter Manor

Domki Keter Manor to seria domków produkowanych przez firmę Keter, wykonanych z tworzywa sztucznego cechującego się dużą odpornością na warunki atmosferyczne. W ofercie znajdziemy modele małe i średnie – największy domek z serii zajmuje powierzchnię niecałych 4 m2. Domki te są odporne na wodę, temperatury, promieniowanie UV i śnieg, nie wymagają konserwacji, ani specjalnej pielęgnacji. Z zewnątrz domek wykończony jest wzorem nawiązującym do struktury drewna. Warto wiedzieć, że do produkcji domków narzędziowych Keter Manor w znacznym stopniu używa się przetworzonych surowców wtórnych, a sam domek w pełni nadaje się do recyklingu.

Domek narzędziowy Keter Manor

Domek ogrodowy Keter Manor to również konstrukcja całoroczna. Dach jest odporny na obciążenie śniegiem (do 75 kg śniegu na metr kwadratowy), podłoga domku chroni przed błotem, deszczem i gryzoniami, a znajdujący się tuż pod dachem wywietrznik zapewnia cyrkulację powietrza wewnątrz domku. Wyposażone są one w metalowe zasuwki, które można dodatkowo zabezpieczyć kłódką. Wszystkie domki z serii przeznaczone są do samodzielnego montażu – prostego i szybkiego. Jak to dokładnie wygląda można zobaczyć w relacji z montażu domku Keter Manor 6×5 czy w artykule o montażu domku Keter Manor 6×8. Do budowy domku narzędziowego nie są wymagane specjalne pozwolenia.

Domek narzędziowy Keter Manor 6x5DD

Keter Manor – dostępne modele domków

Zacznijmy od najpopularniejszej propozycji – domku narzędziowego Keter Manor 4×3. To najmniejszy z dostępnych modeli, o rozmiarach zewnętrznych 128 na 94 m i wysokości 196 cm. Jest to więc rozmiar dużej szafy ogrodowej, chętnie wykorzystywany również w roli schowków balkonowych. Zmieści się w nim grill, składana drabina, narzędzia ogrodowe, suszarki na ubrania, leżaki czy krzesła – świetnie sprawdzi się zarówno w przydomowym ogródku, jak i na działce letniskowej. To jedyny tak kompaktowy domek w ofercie marki Keter.

Domek narzędziowy Keter Manor 4x3

Kolejna propozycja to nieco większy model Keter Manor 4×6 S. Model ma 130 cm szerokości, 192 cm długości i wysokość 198 cm. W tym schowku zmieszczą się nawet większe i dłuższe sprzęty – można w nim schować nawet rower czy dużą kosiarkę. Jest to więc bardziej praktyczny model, mogący pomieścić więcej sprzętów i akcesoriów ogrodowych. Domek, oprócz stałych elementów wyposażenia (wytrzymały dach, podłoga, metalowa zasuwka, wywietrzniki), posiada dodatkowo praktyczne okienko, które poruszanie się za dnia po domku bez dodatkowego oświetlenia.

Domek narzędziowy Keter Manor 4x6 S

Tylko odrobinę większym modelem, ale za to o nieco innej funkcjonalności, jest domek ogrodowy Keter Manor 6x5DD. Ta konstrukcja ma szerokość 185 cm i długość 152 cm – domek wyposażony jest w podwójne drzwi, co ułatwia uporządkowanie wewnątrz sprzętów ogrodowych. Dzięki podwójnym drzwiom mamy też łatwiejszy dostęp do poszczególnych sprzętów i akcesoriów. Podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu, mamy tu do dyspozycji okno doświetlające wnętrze, wytrzymały dach, podłogę, wywietrzniki i metalową zasuwkę, którą można w razie potrzeby zabezpieczyć kłódką.

Domek narzędziowy Keter Manor 6x5DD

Największym modelem serii jest domek ogrodowy Keter Manor 6x8DD – konstrukcja z podwójnymi drzwiami o wymiarach zewnętrznych 185,5 cm (szerokość) na 236,5 cm (długość). Mamy tu do dyspozycji bardzo dużo miejsca na sprzęty ogrodowe, akcesoria, grille, kosiarki czy rowery – domek może swobodnie służyć jako obszerny ogrodowy domek narzędziowy. Wyposażony jest w te same elementy co pozostałe modele domków z serii (okno, podłoga, wytrzymały dach, wywietrzniki, metalowa zasuwka). Profilowany próg ułatwia wprowadzenie do wnętrza większych sprzętów.

Domek narzędziowy Keter Manor 6x8DD

***

Oto najpopularniejsze modele domków narzędziowych z tej serii. Czy któryś z nich zdobył Wasze serce? A może jesteście wielbicielami innej kolekcji domków ogrodowych Keter? Czekamy na Wasze komentarze!Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!