Domowe biuro – czego będziemy potrzebować?

Przed stworzeniem domowego biura często powstrzymuje nas niedostatek miejsca – wydaje nam się, że taki roboczy kącik zajmie strasznie dużo miejsca. Nic bardziej mylnego! Do dobrego zorganizowania miejsca pracy wystarczy podstawowe wyposażenie: biurko, fotel i szuflada na dokumenty.

Nowoczesne biurko Bora dąb sonoma

Jeśli nie przechowujemy w domu dokumentów, do pracy wystarczy nam proste biurko z szufladami i wygodne krzesło – takie jak widoczny na zdjęciu model Bora

Home office

Odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni do pracy ma duże znaczenie dla naszej efektywności i jakości pracy. Pamiętamy o tym urządzając biuro w firmie, ale kiedy chodzi o pracę w domu często siadamy po prostu z laptopem na sofie czy przy kuchennym stole. Takie rozwiązanie powoduje, że jesteśmy rozleniwieni, mamy problemy z koncentracją, a biurowe dokumenty walają się po całym mieszkaniu. Dlatego tak ważne jest urządzenie kącika do pracy – nawet jeśli miałoby to być tylko niewielkie biurko i szafka.

Młodzieżowe biurko komputerowe Bajt 2

Biurko komputerowe Bajt 2 będzie idealne, jeśli zależy nam na nierzucającym się w oczy kąciku roboczym

Biurko to podstawa

Odpowiednio funkcjonalne biurko jest podstawowym elementem wyposażenia domowego biura. W zależności od ilości przestrzeni, którą dysponujemy, możemy wybrać duże biurko gabinetowe lub niewielkie proste biurko świetne wpasowujące się w przestrzeń mieszkania. Szerokość oferty dostępnej na rynku pozwoli nam dobrać mebel idealnie pasujący do naszego wyposażenia wnętrz. Klasyczne biurka drewniane dobrze wyglądają w tradycyjnych aranżacjach, a nowoczesne blaty ze szkła lub błyszczącej płyty MDF ładnie skomponują się z mieszkaniem utrzymanym w podobnym stylu.

Szklane biurko Soft-Line Main Desk

Szklane biurko Soft-Line Main Desk znakomicie wpasuje się w przestrzeń nowoczesnego apartamentu

Na co warto zwrócić uwagę wybierając biurko? Pierwsza kwestia to wielkość blatu – zastanówmy się, czy jest wystarczająco duży, żeby wygodnie się przy nim pracowało. Jeśli korzystamy z komputera stacjonarnego weźmy też pod uwagę czy model biurka ma specjalną półkę na komputer, szufladę na klawiaturę czy podstawkę pod monitor. Duże znaczenie mają też szuflady i półeczki – dzięki nim będziemy mieć w zasięgu ręki wszystkie potrzebne do pracy akcesoria. Jeśli w domowym biurze przechowujemy dokumenty, przydatna może być funkcjonalna dostawka do biurka, w której zmieszczą się segregatory czy teczki.

Narożne biurko młodzieżowe Łukasz

Narożne biurko – takie jak widoczny na zdjęciu model Łukasz – świetnie nadaje się do stworzenia domowego biura z prawdziwego zdarzenia.

Fotel – wyznacznik komfortu

Fotel biurowy to zazwyczaj ten element wyposażenia, przy którym największą uwagę zwracamy na komfort. W przypadku domowego biura sprawa jest nieco bardziej skomplikowana – w końcu chcemy, żeby mebel ładnie wpasował się w przestrzeń naszego mieszkania. Na szczęście dostępne na rynku modele pozwolą nam dobrać siedzisko idealne do naszych potrzeb. W domowym biurze nie musi stać klasyczny fotel biurowy na kółkach. Możemy postawić na fotele o oryginalnym designie lub też krzesła na płozach bardziej przypominające domowe fotele.

Fotele biurowe Manager i Zorba

Fotele biurowe na płozach Manager Extra i Zorba Extra dobrze wkomponują się w przestrzeń mieszkania – przy tych modelach mamy szeroki wybór kolorystyki obicia i wybarwienia drewna

Czym kierować się przy wyborze fotela? Jeśli nie mamy wydzielonego osobnego gabinetu, postawmy na model podobny do naszych mebli pokojowych. Dobrze, żeby biurko i fotel do siebie pasowały – patrząc na kącik do pracy z innej części pokoju chcemy patrzeć na harmonijnie urządzoną przestrzeń. Przy tym wszystkim nie zapominajmy jednak o komforcie, szczególnie jeśli pracujemy wyłącznie z domu. Całodzienne siedzenie przy komputerze może skończyć się bólem pleców, jeśli nie zadbamy o odpowiednio wygodne siedzisko czy wyprofilowane oparcie. Czasem warto przedłożyć komfort nad estetykę.

Fotele biurowe Chester i Bolero II

Jeśli spędzamy przy komputerze wiele godzin, warto zainwestować w krzesła z systemem Epron Syncron – takie jak na przykład fotel Chester czy krzesło Bolero II

Szafki i szafeczki

Jeśli na co dzień potrzebujemy mieć dostęp do dokumentów, szafka będzie niezbędnym elementem naszego domowego biura. W zależności od naszych potrzeb magazynowych możemy postawić w domu potężny regał biurowy lub ograniczyć się do kontenera lub dostawki. Dobrze, żeby takie funkcjonalne szafeczki były idealnie dopasowane do biurka. Dzięki temu cały kącik biurowy będzie jednolity estetycznie. Przy wyborze regałów weźmy pod uwagę wysokość półek – czy segregatory i teczki swobodnie się na nich zmieszczą? A jeśli chcemy ukryć papiery przed wzrokiem gości, lub też uniemożliwić dostęp do nich naszym ciekawskim pociechom, rozważmy zakup zamykanej szafy biurowej.

Biurko młodzieżowe z szufladami Mega 2 z dostawką

Niektóre biurka można kupić od razu z dopasowaną dostawką lub kontenerkiem. Na zdjęciu model Mega 2 z dostawką

Biurko, fotel i jakiś niewielki schowek z pewnością pozwolą nam stworzyć niewielki i nie rzucający się w oczy kącik biurowy. Pamiętajmy, by dopasować meble do wystroju mieszkania. Dzięki temu będą stanowić z nim jednolitą całość. No i jeszcze jedna ważna kwestia – regularnie sprzątajmy biurko po każdym dniu pracy! Porozrzucane na stole dokumenty będą przyciągać nasze myśli ku pracy i nie pozwolą nam efektywnie odpocząć.


Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!