Domy Przyszłości – styl futurystyczny

Od kilku sezonów popularnością wśród trendów wnętrzarskich cieszy się styl futurystyczny, nawiązujący swoim klimatem do wnętrz rodem z filmów science-fiction lub bajki “Jetsonowie”. Współcześni designerzy ścigają się w tworzeniu innowacyjnych, funkcjonalnych, a jednocześnie niezwykle efektownych rozwiązań.

Styl futurystyczny charakteryzuje się przede wszystkim nagromadzeniem geometrycznych form. Meble o oryginalnych kształtach nie tylko zdobią nowoczesne mieszkania, ale również stanowią praktyczny element ich wyposażenia.

 

futurystyczne wnętrza
Według współczesnych wizjonerów, mieszkanie przyszłości powinno być przede wszystkim funkcjonalne, a poszczególne elementy jego wystroju powinny mieć wszechstronne zastosowanie. Poniżej możecie zobaczyć niezwykle pomysłowy projekt stołu jadalnianego z sześcioma krzesłami i lampą, zamknięty w konstrukcji w kształcie jaja.

 

Twórcy projektów “domów przyszłości” odchodzą od ekologicznych materiałów, takich jak drewno, czy naturalne tkaniny, a skupiają się na wykończeniach z chromu, metalu i plastiku.

 

 

Tworzywa sztuczne nadają pomieszczeniom nieco zimnego, a jednocześnie nowoczesnego i luksusowego wyglądu.

futurystyczna aranżacja wnętrza

W galerii możecie obejrzeć więcej nowoczesnych aranżacji, między innymi podwodną sypialnię i “shrekową” sofę z wbudowanymi lampkami ;).
Odpowiada Wam taki styl, czy może jednak jesteście zwolennikami tradycyjnych rozwiązań?

 

 

 Autor: Asia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!