Jakie doniczki na balkon wybrać?

Wielkimi krokami zbliża się sezon letni, a my powoli zaczynamy przygotowywać do niego nasze balkony, tarasy i ogrody. Jak sprawić, żeby nasza aranżacja była w tym roku wyjątkowo zachwycająca i zachęcająca do odpoczynku? Pamiętajmy o otaczającej zakątek wypoczynkowy roślinności! Wiosna to odpowiedni czas żeby zadbać o nasze rośliny tarasowe – przygotować je na sezon i przy okazji przesadzić do większych doniczek, które nie tylko zapewnią roślinom odpowiednie warunki, ale też będą też stanowić eleganckie uzupełnienie kompletów ogrodowych. Z czego możemy wybierać? Przyjrzyjmy się bliżej najpopularniejszym typom doniczek ogrodowych.

Donice technorattanowe

Donice betonowe do ogrodu

Donice betonowe do ogrodu to najmodniejszy w ostatnich latach trend, szczególnie popularny w nowoczesnych aranżacjach ogrodów i tarasów. Ich urok tkwi w połączeniu oryginalnego designu z efektownym i odpornym na warunki atmosferyczne materiałem. Donice betonowe są dostępne w zróżnicowanych kształtach i rozmiarach, a także w szerokiej palecie odcieni szarości – od bieli po czerń. Beton stanowi świetne tło dla zieleni, dodaje roślinom efektowności, a także wspaniale komponuje się z designerskimi meblami ogrodowymi.

Donica betonowa na taras

Donica betonowa na taras

Donice betonowe na taras

Donice technorattanowe na taras

Donice technorattanowe na taras to jeden z najpopularniejszych trendów w urządzaniu balkonów i tarasów. Ten typ donic doskonale komponuje się z technorattanowymi meblami i tworzy z nim idealnie zgrany komplet. Wśród donic technorattanowych najpopularniejsze są modele kwadratowe bądź prostokątne, ale spokojnie znajdziemy też donice cylindryczne. Przy wyborze kolorystyki donicy technorattanowej warto postawić na odcień idealnie pasujący do naszych mebli. A jeśli nie znajdziemy idealnie pasującego, najlepiej wybrać taki, który będzie harmonijnie współgrał z naszym kompletem wypoczynkowym.

Doniczka technorattanowa

Donica z technorattanu do ogrodu

Technorattanowe donice do ogrodu

Donice imitujące technorattan

Wśród mebli ogrodowych największą popularnością zaraz po technorattanie cieszą się jego imitacje, więc nie dziwi fakt, że również wśród donic imitacje technorattanu z tworzyw sztucznych są bardzo popularne. W przypadku doniczek ogrodowych imitacje technorattanu mogą się okazać nawet lepszym wyjściem – w końcu doniczka narażona jest na ciągły kontakt z wilgocią, więc w pełni odporne na wodę tworzywo sztuczne z pewnością będzie dłużej zdobiło nasz taras.

Donica plastikowa na taras imitująca technorattanową

donice na balkon imitujące technorattanowe

Doniczki wyplatane Cosies

Donice z tworzywa sztucznego

Oczywiście wciąż popularnym i modnym dodatkiem pozostają donice ogrodowe z tworzywa sztucznego. Wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne, dostępne w bardzo szerokiej palecie kolorów – lista ich zalet jest naprawdę bardzo długa! Najpopularniejsze są gładkie donice o błyszczącym wykończeniu, ale ostatnio na popularności zyskują dość niezwykłe wykończenia, takie jak podświetlenia LED czy imitacje innych materiałów – choćby terakoty. Jeśli wciąż się wahacie jaki model doniczek ogrodowych wybrać na balkon, koniecznie obejrzyjcie te ciekawe rozwiązania!

Donica ogrodowa della LED

Donica ogrodowa Della

Donica ogrodowa Nevis

***

Planujecie jakieś zmiany doniczek w tym roku? A może już w ubiegłym sezonie zadbaliście o odpowiednią oprawę kącika wypoczynkowego i teraz pozostaje Wam tylko wiosenna pielęgnacja ogródka? Koniecznie pochwalcie się wrażeniami i zdjęciami swoich roślinek!Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!