Drewniane panele ścienne – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Niektórzy z Was mogą pamiętać czasy, kiedy na ścianach królowała boazeria i jej imitacje – to jeden z charakterystycznych elementów wystroju epoki PRL-u. Obecnie trendy z tej epoki wracają w uwspółcześnionym wydaniu i zupełnie nowej jakości. I, podobnie jak meblościanki czy fototapety, na naszych ścianach znów zaczynają gościć drewniane panele ścienne. Ale tym razem to nie trącąca myszką boazeria, a nowoczesne i eleganckie panele ścienne 3D! Z pewnością nie pożałujecie wykorzystania ich w swoim wnętrzu.

Panele drewniane na ścianę wzór orzech cegiełka

Panele ścienne z naturalnego drewna

Drewno to materiał pod wieloma względami warty wprowadzenia do wnętrza. Po pierwsze pasuje niemal wszędzie i do każdej aranżacji. Drewno można malować, a także wykorzystywać jego rozmaite rodzaje tworząc unikalne aranżacje. W projektach skandynawskich dominować będą drewna jasne i bielone, w nowoczesnych wnętrzach – drewna ciemniejsze, takie jak dąb czy orzech.

Drewniane panele ścienne dąb cegiełka rustykal 3D

Kolejna zaleta drewna to optyczne ocieplenie wnętrza i nadanie mu przytulności. Nie bez znaczenia jest też fakt, że naturalne drewno pozytywnie wpływa na panujący we wnętrzach mikroklimat i jest po prostu korzystnym dla człowieka materiałem. Dlatego też warto wprowadzić do aranżacji panele ścienne drewniane, szczególnie, że modne obecnie wzory naprawdę robią wrażenie. Uzyskane dzięki nim wnętrze zdecydowanie nie będzie trącić myszką!

Jakie drewniane panele ścienne wybrać?

W modzie pozostają wciąż nasze rodzime gatunki, takie jak sosna, dąb czy buk. Wśród mniej spotykanych rodzajów drewna warto wymienić orzech, a także takie egzotyczne odmiany jak eukaliptus czy merbau. Jeśli chodzi o wzornictwo, w projektach dominują wzory geometryczne i cięcia podkreślające naturalny rysunek drewna. Bo też naturalność jest czymś, co we współczesnych drewnianych panelach ściennych ma duże znaczenie.

Drewniane panele ścienne dąb cegiełka natur

Chropowata struktura, naturalne przebarwienia i ekologiczne wykończenie to to, czego współcześni projektanci oczekują po panelach drewnianych. Jeśli panele mają być gładkie i perfekcyjne wykończone, to tylko w nowoczesnych geometrycznych projektach. Takie rozwiązania gwarantują ciekawy i niebanalny efekt końcowy. Modne są naturalne wzory cegiełkowe i wszelkiego rodzaju ciekawe efekty 3D. Jeśli szukacie ciekawego pomysłu na wnętrze, koniecznie wprowadźcie je do swojego projektu!Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeden komentarz do wpisu “Drewniane panele ścienne – klasyka w nowoczesnym wydaniu”
  1. Janusz Styczeń 3, 2019 at 03:07 #

    Chyba jeden z lepszych artykułów w mojej skromnej opinii. Dzięki serdeczne i czekam z niecierpliwością niecierpliwie na kolejne.

     

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!