Ekskluzywne meble do salonu i jadalni

Oczywiste jest, że dom czy mieszkanie prezentuje się dużo lepiej, gdy jest wyposażone w eleganckie meble do salonu i jadalni. Warto jednak pamiętać, że estetyka – choć ważna – nie powinna być jedynym kryterium wyboru mebli. Na co zatem warto zwracać uwagę wybierając meble do jadalni ekskluzywne?

eleganckie meble do salonu i jadalni

Jak wybrać ekskluzywne meble do salonu i jadalni?

Pierwszą rzeczą, na którą warto poświęcić trochę czasu, jest wybór najbardziej odpowiednich materiałów. W końcu to one odpowiadają zarówno za wygląd, jak i charakter oraz walory użytkowe naszych mebli. Jeśli zdecydujemy się na drewno, ekskluzywne meble do jadalni i salonu mogą być na przykład wykonane z drewna dębowego, bukowego czy akacjowego. Szafy, krzesła, stoły, leżanki czy np. kredensy wykonane z tych materiałów zapewnią trwałość i piękny wygląd. Krzesła i stół mogą być jednak równie dobrze wykonane z różnego rodzaju metali.

eleganckie meble do jadalni

Ciężko wskazać tu najlepszy wybór. Do salonów w stylu vintage najbardziej pasować mogą kunsztownie wykończone krzesła żeliwne, z kolei w nowoczesnych jadalniach bardziej sprawdzą się krzesła stalowe, czy nawet stoły ze szklanym blatem. Jeśli z kolei szukamy mebli tapicerowanych, oczywistym wyborem wydaje się tu skóra naturalna. Zapewnia ona wspaniały wygląd i komfort użytkowania, jednak tak zwana skóra ekologiczna również może okazać się dobrym wyjściem, jeśli z jakiegoś powodu nie chcemy używać skóry naturalnej.

Eleganckie meble do salonu i jadalni – jak wykonane?

Oczywiste jest, że ekskluzywne meble do salonu i jadalni muszą również oferować wykonanie na najwyższym poziomie. Nic nie powinno w nich skrzypieć czy trzeszczeć. Bardzo dużą rolę odgrywają tu materiały, jednak nie tylko one mają wpływ na wykonanie. Jeśli mamy taką możliwość, zwróćmy uwagę przed zakupem na jakość spasowania i solidność poszczególnych elementów. Gdy kupujemy meble przez internet, warto pozostać przy renomowanych firmach, które mają doświadczenie w branży.

ekskluzywne meble do jadalni

Przydatne są również blogi i opinie o produkcie – może okazać się przecież, że meble, którymi się interesujemy, zostały już sprawdzone w praktyce przez kogoś innego. Przy kupowaniu ekskluzywnych mebli weźmy również pod uwagę wymiary pomieszczenia, w którym będą one stały. Zbyt duże meble mogą dawać nieco klaustrofobiczny efekt, z kolei zbyt duże mogą generować zbyt wiele pustki. Oczywiście, wiele stylów dekoratorskich zakłada wykorzystanie dużej ilości wolnej przestrzeni, jest to jednak wówczas efekt osiągnięty w sposób celowy, a nie przypadkiem, przez co wypada zdecydowanie lepiej.

Meble do jadalni ekskluzywne – praktyczne rozwiązania

Gdy kupujemy ekskluzywne meble do jadalni, zwróćmy uwagę, że pomieszczenie to ma swoją szczególną specyfikę. To w jadalni spożywamy bowiem obiady i inne posiłki. Meble do jadalni powinny więc być z jednej strony praktyczne i wygodne, a z drugiej warto by były odporne na przypadkowe zachlapania czy zabrudzenia, które każdemu mogą się przecież zdarzyć podczas jedzenia. Stoły i krzesła powinny więc być łatwe do utrzymania w czystości (w przypadku krzeseł tapicerowanych warto zwrócić np. uwagę na ekoskórę, z kolei wśród stołów świetnie sprawdzić się mogą chociażby te ze szklanym blatem).

ekskluzywne meble do salonu i jadalni

Do jadalni możemy również wstawić chociażby szafę czy kredens. Szczególnie w dużych pomieszczeniach wpłynie to pozytywnie zarówno na estetykę, jak i okaże się bardzo praktyczne. Możemy tam trzymać bowiem np. sztućce i talerze. Jeśli chodzi o eleganckie meble do salonu i jadalni, warto również zainteresować się szafami przeszklonymi, które pomogą nam łatwiej określić, co gdzie się znajduje. Będą one również dekoracją naszej jadalni, zwłaszcza w przypadku, gdy za szkłem umieścimy gustowne figurki czy inne ozdoby.

Ekskluzywne meble do jadalni oraz salonu a estetyka

Na początku wspomnieliśmy, że ekskluzywne meble to nie tylko estetyka. Jest to prawda, jednak z drugiej strony trudno jest wyobrazić sobie chociażby meble do jadalni ekskluzywne, które projektowano bez zwrócenia uwagi na wygląd. Popularne są obecnie meble w stylu skandynawskim. Zapewniają one gustowny minimalizm i nieco chłodną elegancję, są też utrzymane w jasnej kolorystyce, przez co powiększają optycznie pomieszczenie, w którym się znajdują. Możemy jednak równie dobrze zdecydować się na styl glamour, klasyczny, modernistyczny

meble do jadalni ekskluzywne

Niezależnie od tego, który wybierzemy, warto zachować konsekwencję, czyli dobierać kolejne meble do jadalni czy salonu nie tylko pod kątem tego, czy podobają się nam na wystawie. W końcu wszystkie te krzesła, szafy, leżanki itp. ostatecznie wspólnie pracować będą na charakter naszego salonu czy jadalni. Zarówno dla nas samych, jak i dla naszych gości ważne jest poczucie, że nasze wnętrza zaprojektowano w trosce o najmniejszy detal. Tylko meble pasujące do siebie stylistycznie i np. kolorystycznie są nam w stanie to zapewnić.


Polecamy inspiracje:

Autor: Dorota z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!