Ekskluzywne meble ogrodowe rattanowe – czy warto?

Jeśli szukamy wyjątkowych mebli do naszych wnętrz i ogrodu, nasza uwaga zazwyczaj skierowana jest w kierunku bardziej nietypowych materiałów. Wśród nich możemy znaleźć ekskluzywne meble ogrodowe rattanowe. Rattan jest dość wytrzymałym i elastycznym materiałem, dzięki czemu możemy uzyskać wyjątkowe i trwałe meble. Ogromną zaletą jest także jego lekkość. Sprawia to, że elementy z niego wykonane łatwo można przestawiać i przesuwać.

ekskluzywne meble ogrodowe rattanowe

Ekskluzywne meble ogrodowe z rattanu

Rattan pozyskiwany jest z tropikalnych palm. Już od wieków chętnie używany był do wyplatania różnych przedmiotów, w tym mebli. Sprzęty rattanowe są bardzo różnorodne. Możemy znaleźć go w formie detali czy elementów, a także całych przedmiotów. Jest doskonałym wyborem dla osób, które poszukują wyjątkowych, eleganckich mebli. Ich naturalny design sprawia, że doskonale sprawdzają się w ogrodzie. Jeśli jednak szukasz nietypowych elementów do swojego wnętrza, także możesz zdecydować się właśnie na ten materiał.

ekskluzywne meble ogrodowe rattanowe

Czym jednak wyróżnia się rattan? Rattan jest przede wszystkim materiałem naturalnym i ekologicznym. Palmy, z których się go pozyskuje, szybko rosną. Ich hodowla jest bezpieczna dla środowiska naturalnego. Nie jest toksyczny, łatwo go także zutylizować. Od strony użytkowej ekskluzywne meble ogrodowe z rattanu także posiadają szereg zalet. Przede wszystkim rattan jest łatwy w formowaniu. Dzięki temu możemy uzyskać wyjątkowe kształty. Niewątpliwie przyciąga także wzrok naturalnym wyglądem i ciekawą kolorystyką.

Jak dbać o ekskluzywne meble rattanowe?

Meble rattanowe są też bardzo łatwe w pielęgnacji. Trzeba jednak pamiętać o kilku elementach, żeby służyły nam przez wiele lat i nie pękały. Czyszczenie mebli rattanowych jest bardzo proste. Przede wszystkim trzeba pamiętać o ich regularnym odkurzaniu. Niestety, potrafi to być proces pracochłonny, gdyż pyłki lubią zalegać w załamaniach plecionki. Jeśli jednak chcemy dokładniej wyczyścić meble rattanowe, musimy sięgnąć po miękką szmatkę i delikatny środek czyszczący. Istotne jest jednak, żeby nie doprowadzić do zbyt mocnego zawilgocenia.

ekskluzywne meble ogrodowe z rattanu

Niezależnie od tego, czy korzystamy z mebli rattanowych wewnątrz domu, czy na zewnątrz, należy uważać na suche powietrze i zbyt długie wystawienie na promienie słoneczne. Te czynniki mogą powodować utratę właściwości rattanu. W związku z tym powinniśmy dobrze przemyśleć miejsce, w którym postawimy ekskluzywne meble rattanowe ogrodowe. Jeśli korzystamy z mebli rattanowych w ogrodzie, ważne jest, żeby zimą nie były sezonowane na zewnątrz. Niesprzyjające warunki – przede wszystkim mróz – mogą powodować pękanie materiału.

Luksusowe meble z rattanu do salonu

Ekskluzywne meble ogrodowe rattanowe doskonale sprawdzają się we wnętrzach. Mogą dodać bardziej rustykalnego charakteru lub być efektownym, naturalnym elementem większej aranżacji. Do wyboru mamy różnego rodzaju siedziska – kanapy, fotele, pufki i wiele innych: stoliki, skrzynie, a nawet dodatki, takie jak abażury czy bibeloty. Rattan jest bardzo wygodny, jednak warto dobrać do niego tekstylne dodatki, które jeszcze bardziej podniosą komfort, a także podkreślą wyjątkowy urok tego materiału.

ekskluzywne meble rattanowe ogrodowe

Doskonale sprawdzą się elementy w neutralnych kolorach i z nienachalnymi wzorami. Jednak nie powinniśmy bać się eksperymentów – w ten sposób możemy zyskać wyjątkową stylizację. Jeśli korzystamy z mebli rattanowych w swoim domu, powinniśmy przede wszystkim trzymać je z daleka od źródeł ciepła. Aby zapewnić ich długą żywotność, istotne jest także zachowanie odpowiedniej wilgotności. Dzięki temu ekskluzywne meble ogrodowe z rattanu będą dobrze nam służyły przez długie lata.

Ekskluzywne meble rattanowe ogrodowe

Ekskluzywne meble rattanowe ogrodowe są dość popularnym wyborem w ogrodach. Zasłużyły sobie na to przede wszystkim lekkością i naturalnym wyglądem. Mnogość modeli i wzorów sprawia, że łatwo znaleźć coś dla siebie. Możemy wybrać całe zestawy z jednolitego materiału lub bardziej awangardowe połączenia. Istotne jest jednak odpowiednie dbanie o meble z rattanu do ogrodu. Oprócz regularnego czyszczenia należy je odpowiednio przechowywać. Mogą ucierpieć w przypadku bardzo niskich lub ekstremalnie wysokich temperatur.

ekskluzywne meble ogrodowe z rattanu

Nie służy im także intensywne nasłonecznienie. Jeśli chcemy cieszyć się naturalnym wyglądem plecionki, a jednocześnie nie martwić się o stan naszych mebli, możemy wybrać ekskluzywne meble z technorattanu. Posiada on wszystkie zalety jego naturalnego odpowiednika, jednak zdecydowanie lepiej znosi niesprzyjające warunki pogodowe. Jego wadą jest niestety dość wysoka cena. Jeśli wolimy coś tańszego, możemy wybrać meble technorattan style. Niestety, zazwyczaj są one mniej wytrzymałe od oryginalnego materiału.Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!