Ergonomiczne biurko, czyli w trosce o nasz kręgosłup

Pojęcie ergonomicznego stanowiska pracy robi ostatnio zawrotną karierę. Na czym polega jego fenomen? Jak go zrealizować w naszej pracy?

Ergonomiczne biurko do pracy

W trosce o kręgosłup

Ergonomiczne biurko to nic innego, jak biurko dostosowane do naszego kręgosłupa. Powinno być na tyle wysokie, a blat pochylony pod takim kontem, żebyśmy mogli odpowiednio ustawić miednicę. Jak dowodzą lekarze, to ona decyduje o ułożeniu całego kręgosłupa. Aby zapewnić jej odpowiednie położenie, należy zadbać zarówno o dobre biurko, jak i ergonomiczne krzesło. Dlaczego warto zainwestować w najlepsze meble? Jak wyliczają lekarze, podczas snu na plecach nasz kręgosłup jest obciążony 30 kilogramami. Kiedy spacerujemy jest to 85 kilogramów, a gdy skaczemy – aż 110. To jednak niewiele w porównaniu z tym, jak kręgosłup obciąża siedzenie przy źle dobranych meblach – jest to aż 180 kilogramów! Biorąc pod uwagę, że przy biurku spędzamy osiem godzin dziennie, warto zadbać o to, aby towarzyszyły nam najlepsze meble – odpowiednie biurka i krzesła.

Jakie krzesła wybrać?

Ergonomiczne biurko powinno być uzupełnione odpowiednim krzesłem. Może być to krzesło statyczne, które samoistnie będzie wymuszało na nas przyjęcie poprawnej sylwetki. Unieruchomi ono także miednicę, dzięki czemu cały kręgosłup będzie zdyscyplinowany. W sklepach znajdziemy także krzesła dynamiczne, których siedzisko zawiera sprężyny. To właśnie one wymuszają na nas przybranie odpowiedniej postawy. Sporą popularnością cieszą się również tzw. klękosiady – czyli krzesła wyposażone dodatkowo w podnóżek, który wsuwamy pod kolana. Moc takiego krzesła możemy zwiększyć wybierając odpowiednie biurko. Nawet na pozór zwykłe dodatki mogą znacznie zmienić charakter biurka. Przykładowo wybierając biurka z nadstawką nawet nie zdajemy sobie sprawy, jakie może mieć to konsekwencje dla naszej sylwetki. Na takiej nadstawce powinniśmy umieścić np. monitor komputera. Dzięki temu unikniemy nieustannego spoglądania w dół, które nie służy naszemu kręgosłupowi, a ponadto źle wpływa na wzrok.

Ergonomiczne krzeslo biurowe

A jakie biurko?

Możemy zdecydować się na biurko o regulowanej wysokości lub kącie pochylenia blatu. W kontekście dbania o komfort dla naszego kręgosłupa możemy także wybrać wyjątkowe duże narożne biurko z czarną szybą Z-line. Dlaczego warto? Ten piękny mebel łączy w sobie elegancki, stylowy design z praktycznymi rozwiązaniami. Jest głęboki na 76 cm, a jego wysokość to 73 cm. Udźwignie ciężar nawet do 120 kilogramów, dlatego bez trudu zmieścimy wszystkie niezbędne nam dokumenty i sprzęty. Szczególnie warto go polecić osobom, które potrzebują dużej przestrzeni do pracy. Dwa narożne biurka są połączone zgrabnym łącznikiem, tworząc finalnie piękne i eleganckie biurko. Ich blat wykonany jest z wysokiej jakości szkła hartowanego w uniwersalnym kolorze czarnym. Szkło poddane procesowi hartowania staje się podatne na zadrapania i stłuczenia, dlatego biurko to jest wyjątkowo solidne. Łącznik blatów również wykonano ze szkła, ale filary mebla, czyli stelaże wykonane są z niezwykle wytrzymałej chromowanej stali. Biurko jest gotowe do samodzielnego montażu w domu.


Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!