Fotel dla dziecka – jaki wybrać?

Ergonomiczny, funkcjonalny i stylowy, taki powinien być fotel do pokoju dziecka. Po łóżku i biurku, stanowi on jeden z najistotniejszych elementów wystroju dziecięcego królestwa. Dlatego też warto, aby odzwierciedlał on nie tylko nie tylko gusta rodziców, ale również samej pociechy. Jaki fotel dla dziecka wybrać? Czym kierować się przy zakupie?

Fotel dla dziecka - jaki wybrać?

Fotele dziecięce – ergonomia przede wszystkim

Z racji na pełnioną funkcję, fotele dla dzieci powinny charakteryzować się przede wszystkim ergonomicznym projektem, zapewniającym wygodę i prawidłową sylwetkę podczas codziennej nauki czy pracy. Z czasem obowiązków i zadań zacznie przybywać, a nasza pociecha będzie zmuszona spędzać coraz więcej czasu na danym krześle. Dlatego ważne, aby było ono stworzone z wysokiej jakości materiałów, jak również wyposażone w mechanizmy umożliwiające dostosowanie wysokości fotela do rosnącego wzrostu dziecka. Ważne jest nie tylko podnoszone siedzisko, ale również regulowane podłokietniki czy oparcie fotela. Jakie wymiary powinno mieć krzesło dla dzieci?

Fotele dziecięce – ergonomia przede wszystkim

Fotele dla dzieci – wymiary

Wszystko zależy oczywiście od wieku dziecka. Jest on czynnikiem, który determinuje nie tylko wielkość mebla, ale także styl jego wykończenia. Fotel z Kubusiem Puchatkiem sprawdzi się w pokojach dziecięcych, ale niekoniecznie już w młodzieżowych. Wracając jednak do wymiarów, pamiętajmy, aby nie kupować mebli na wyrost. Dla zaczynającego naukę pierwszoklasisty lepiej kupić mniejsze krzesło, a dopiero z czasem wymienić je na fotel biurowy. Standardowy dziecięcy fotel posiada z reguły wysokość 81,5-100 cm, zaś jego podstawa ma szerokość 55 cm.

Fotele dziecięce – stylowy zawrót głowy

Fotele dziecięce – stylowy zawrót głowy

Różnorodność projektów wraz z dużymi możliwościami ich personalizacji sprawia, że wybór dobrego fotela dla dziecka może nie być najłatwiejszą decyzją. Wizualnie fotele mogą różnić się materiałami wykończeniowymi, rodzajem podstawy, obecnością podłokietników lub ich brakiem i oczywiście designem samego siedziska wraz z oparciem. W naszym sklepie znaleźć można wiele projektów nawiązujących do bajkowych motywów. Od księżniczek i książąt, przez różnych zwierzęcych bohaterów, na bardziej stonowanych, choć równie kolorowych konceptach skończywszy. Nie tylko siedzisko czy oparcie mogą być kolorowe! Podstawy wraz z kółkami oraz podłokietnikami są również dostępne w bieli czy różnych odcieniach szarości. Wszystko po to, aby łatwiej Wam było dostosować model fotela do stylu panującego w sypialni Waszego dziecka.

Jak wybrać fotel dla dziecka?

Jak wybrać fotel dla dziecka?

Dobry fotel dla naszego dziecka to przede wszystkim taki, który będzie zapewniał odpowiednią ergonomię. Będzie więc posiadał właściwe wymiary, jak również wspierał prawidłową sylwetkę. Wybierając fotel do biurka dla dziecka warto także poświęcić chwilę na dobór odpowiedniego wzoru czy kolorystyki, tak aby mebel współgrał dobrze z wystrojem panującym w pokoju.Autor: Tomek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!