Fotel wiszący z technorattanu – modny dodatek

Fotel wiszący z technorattanu to rodzaj mebla ogrodowego, który zyskuje coraz większą popularność. Czym się wyróżnia? Co sprawia, że fotel bujany technorattan jest tak lubiany? I na jakie modele warto zwrócić szczególną uwagę? Przeglądamy dziś najciekawsze fotele wiszące technorattan do ogrodu, na balkon i na taras!

Fotel wiszący technorattan Dondolo

Fotel wiszący z technorattanu

Fotel wiszący technorattan to mebel ogrodowy o prostej konstrukcji. Mamy tu obszerny, wykonany z technorattanu kosz (znany również jako kokon), który zawieszony jest na solidnym metalowym stelażu. Dzięki takiej konstrukcji fotele wiszące technorattan są odpowiednio stabilne i wytrzymałe, a jednocześnie pozwalają na lekkie bujanie się w siedzisku. Fotel bujany z technorattanu zazwyczaj wyposażony jest w dodatkowe poduszki, które sprawiają, że korzystanie z siedziska jest wyjątkowo wygodne – właściciele tego typu zestawów mebli na taras często wspominają, że to ich ulubiony ogrodowy fotel. Warto pamiętać, że fotel wiszący z technorattanu nie jest przeznaczony do mocnego bujania się, a jedynie do lekkiego kołysania – nie nadaje się na zabawkę dla małych dzieci. To raczej elegancki dodatek do designerskich przestrzeni ogrodowych: na balkony, tarasy i do ogrodów.

Fotel bujany z technorattanu Dondolo

Fotel bujany z technorattanu

Fotel wiszący z technorattanu cieszy się popularnością z kilku względów. Przede wszystkim to bardzo modny i elegancki element wyposażenia ogrodu – wręcz element obowiązkowy dla osób starających się podążać za trendami. Właściciele cenią sobie jednak nie tylko to, że fotel bujany z technorattanu prezentuje się niezwykle stylowo. Duży wpływ na jego popularność ma wygoda korzystania – obszerne siedzisko, miękkie poduszki i lekkie kołysanie doskonale wprawiają nas w nastrój wypoczynku i relaksu, sprawiając że zapominamy o świecie dookoła. Dodatkowo fotele wiszące technorattan są bardzo odporne na warunki atmosferyczne, nie wymagają specjalnej konserwacji czy pielęgnacji, a ich wybór jest na tyle szeroki, że swobodnie dopasujemy je do naszych mebli ogrodowych. Szczególnie ciekawa pod tym względem jest oferta marki Gardinetta – ich fotele wiszące technorattan Dondolo dopasowane są kolorystyką to najpopularniejszych serii mebli ogrodowych marki.

Fotel wiszący z technorattanu Dondolo

Fotele wiszące technorattan

Czas przyjrzeć się kilku najciekawszym modelom foteli. Technorattan fotel bujany Dondolo to model, o którym wspomnieliśmy już w poprzednim akapicie. Dopasowanie pod względem kolorystyki i wykończenia do serii mebli ogrodowych Gardinetta to nie jedyna zaleta modelu. Mamy tu aż dwie miękkie i obszerne poduszki (siedziskową i poduszkę pod głowę). Kosz wypleciony jest w ciekawy wzór technorattanowych włókien. Fotel bujany z technotattanu jest też odporny na warunki atmosferyczne. Do wyboru mamy szeroką paletę kolorystyczną kokonów – fotel wiszący technorattan Dondolo dostępny jest w aż 5 różnych wariantach.

Technorattan fotel bujany Dondolo

Bardzo ciekawym i wyróżniającym się modelem jest fotel bujany z technorattanu Bellissimo. To produkt od znanej marki Bello Giardino, charakteryzujący się mniej klasycznym splotem i szerszymi niż zazwyczaj włóknami technorattanowymi. Fotel wiszący technorattan wyposażony jest w obszerną, miękką poduszkę, dopasowaną do kształtu siedziska. Kosz zawieszony jest z boku stelaża, inaczej niż w pozostałych modelach tego typu. Fotel bujany z technorattanu dostępny jest w uniwersalnym odcieniu szarości. Mebel ogrodowy jest odporny na warunki atmosferyczne, a do jego czyszczenia wystarczy woda i miękka ściereczka.

Leżak fotel ogrodowy bujany z technorattanu Bellissimo

Trzecia ciekawa propozycja to fotel wiszący z technorattanu Linos. Kosz jest tu wypleciony w ciekawy wzór kojarzący się ze stylistyką tradycyjnych rattanowych foteli bujanych. To ciekawe nawiązanie do stylu retro, wykonane jednak w całkiem nowoczesnym i oryginalnym wydaniu. Fotel wiszący technorattan wykonany jest z plecionki w odcieniu szaro-grafitowym, natomiast poduszka siedziskowa ma kolor szary. Kosz ma mniej zabudowaną strukturę niż wspomniane wyżej modele – to bardziej otwarte siedzisko niż klasyczny, półkolisty kokon. Fotel bujany z technorattanu Linos z pewnością będzie ciekawym uzupełnieniem ogrodowej aranżacji.

Fotel bujany technorattan Linos

***

Co sądzicie o wybranych przez nas fotelach wiszących z technorattanu? Czy dopisalibyście do tej listy jakieś swoje typy? A może macie w swoim ogrodzie któryś z tych foteli bujanych z technorattanu i chcielibyście podzielić się wrażeniami? Czekamy na Wasze komentarze!


Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!