Fotele do salonu glamour – jak wybrać?

Ważnym dodatkiem do salonu – oprócz wygodnej sofy czy narożnika – jest elegancki i komfortowy fotel. Może stanowić uzupełnienie kompletu wypoczynkowego albo być wykorzystywany jako część kącika czytelniczego, zależnie od potrzeb. Jaki model będzie pasował do salonu w stylu glamour? Przyglądamy się cechom tego stylu i szukamy idealnego fotela do salonu.

Fotele do salonu glamour - jak wybrać?

Fotele do salonu glamour – jak wybrać?

Styl glamour wyróżnia się intensywnymi kolorami, błyszczącymi dodatkami i dużą dekoracyjnością. Intensywne, często ciemne barwy, zestawiane są z bielą i srebrem, czernią, a także metalicznymi czy wysokopołyskowymi dodatkami. Na meblach bardzo często pojawiają się pikowania, również te bardziej dekoracyjne. Popularne są też komody czy toaletki w stylu ludwikowskim. Z dodatków można sobie pozwolić na lustra w dekoracyjnych ramach, kryształowe żyrandole, a także błyszczące tekstylia.

Fotele do salonu glamour

W takim wnętrzu ważne jest zachowanie równowagi, żeby aranżacja nie była przeładowana. Mocne kolory warto zestawić z neutralną bazą, a jeśli bardzo chcemy poszaleć przy wyborze dodatków, postawmy na meble wysokopołyskowe, ale bardzo proste, bez dodatkowych elementów dekoracyjnych. Jeśli chodzi o sofy wypoczynkowe i fotele do salonu, warto wybrać meble tapicerowane ekoskórą albo bardzo modnym obecnie welurem czy aksamitem. Dużą popularnością cieszą się też różnego rodzaju pikowania.

Fotele do salonu glamour a la chesterfield

Bardzo popularne fotele do salonu glamour to modele w stylu chesterfield – z mocnymi, dekoracyjnymi pikowaniami na oparciach. Taki fotel może być wykonany z niemal każdego rodzaju tapicerki, klasycznej i matowej, błyszczącej ekoskóry czy modnego weluru. Mamy więc szerokie możliwości dobrania go do wystroju naszego wnętrza. Klasyczny fotel a la chesterfield będzie miał niskie, ozdobnie wywinięte oparcie i będzie pokryty bardzo gęstym pikowaniem, ale spokojnie możemy wykorzystać też prostszy model.

Fotele do salonu glamour a la chesterfield

Fotele do salonu glamour z modnego weluru

Na drugim miejscu w rankingu popularności w stylu glamour plasuje się modny welur. To dodatek wprost stworzony do wnętrz w stylu glamour – bogaty, połyskliwy materiał pozwala niemal od razu uzyskać efekt wnętrza niczym z królewskiego pałacu. Nie musi być to model pikowany, równie dobrze może mieć prosty, nieskomplikowany design. Z kolorów warto zwrócić uwagę na bardzo modny pudrowy róż, lub – jeśli stawiamy na ciemniejsze barwy – na butelkową zieleń, granat czy bordo.

Fotele do salonu glamour z modnego weluru

***

Co sądzicie o stylu glamour? Czy to dobry sposób na aranżację wnętrza? Dajcie znać w komentarzach, jakie fotele do salonu waszym zdaniem najlepiej pasują do tego typu aranżacji!Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!