Garden Party – inspiracje i porady

Uff, zrobiło się gorąco. Nawet grube mury i okna od zacienionego podwórza nie gwarantują chłodu. Gdybyśmy tylko mieli taras, wynieślibyśmy nasze biurka i komputery na świeże powietrze (pod warunkiem, że taras byłby w cieniu). Niestety, nic z tego.  Nie wszystko jednak stracone. Wiedziona chęcią pracy “pod chmurką”, postanowiłam poszukać inspiracji do urządzenia jadalni w przydomowym ogrodzie i w ten sposób wynieść chociaż część wnętrza… na zewnątrz ;)

znalezione na ffffound.com

Aby móc delektować się piękną pogodą na tarasach i w ogrodach, wcale nie muszą być nam potrzebne profesjonalne zestawy ogrodowe. Oczywiście, byłoby idealnie, gdyby każdy z nas mógł sobie pozwolić na solidne a do tego estetyczne meble do ogrodu. Niestety, nie wszyscy mamy gdzie przechowywać je po sezonie i nie każdego też stać na ich zakup. Jak w takim razie sprawić, aby nasz ogród/taras stał się idealnym miejscem do spożywania rodzinnych posiłków lub organizowania letnich przyjęć w plenerze? Rozwiązania są przynajmniej dwa.

znalezione na style-files.com

Pierwsze – najprostsze – wiąże się z dosłownym wyniesieniem jadalni na powietrze. Trzeba wziąć pod uwagę prognozowaną pogodę. Nie chcemy narażać przecież swoich domowych mebli na zniszczenie przez deszcz lub hulający wiatr i gradobicie. Jeżeli planujemy rodzinny obiad lub wieczorne przyjęcie, warto przygotować także odpowiednie podłoże pod nasz stół. Jeżeli nie posiadamy utwardzonej powierzchni, na której zaaranżujemy kącik jadalny na świeżym powietrzu, warto rozłożyć nieużywany dywan lub wykładzinę. Uchronimy nasz stół i krzesła przed pobrudzeniem i bezpośrednim kontaktem z wilgotnym podłożem. Musimy mieć na uwadze, że w każdej chwili pogoda może się popsuć i będziemy zmuszeni szybko ewakuować nasze meble do domu. W związku z tym warto rozstawić naszą ogrodową jadalnię pod specjalnym baldachimem, altanką, bądź namiotem ogrodowym. Jeśli nie dysponujemy zadaszeniem, lepiej przygotować przyjęcie jak najbliżej wejścia do domu.

znalezione na styledwithgrace.tumblr.com

Drugie rozwiązanie – lansowane przez zagraniczne blogi z designem – ma w sobie nutkę romantyzmu i nonszalancji. Jest przy tym oryginalne i tanie. Chodzi o wykorzystanie starych mebli. Jeżeli po rodzinie, poprzednim lokatorze lub po remoncie został nam stary stół i krzesła, z którymi nie mamy co zrobić – tchnijmy w nie nowe życie i ustawmy je w ogrodzie. Każde krzesło może być z zupełnie “innej bajki”. Liczy się pomysł. Co, jeżeli nie dysponujemy starymi meblami? Wystarczy popytać sąsiadów, znajomych i rodzinę. Jeżeli nasze poszukiwania nie dadzą rezultatu, warto poszukać na lokalnym bazarze lub na pchlim targu. Warto również poszperać w Internecie. Ludzie, którzy nie mają co zrobić z niepotrzebnymi meblami często ogłaszają się z nadzieją, że znajdzie się ktoś, kto je przygarnie. Sposobów jest mnóstwo. Przejdźmy do sedna! :)

znalezione na styledwithgrace.tumblr.com

Zamysł projektantów lansujących takie rozwiązanie jest prosty – nasz ogród powinien wyglądać niczym plener malarski. Ma być romantycznie i niebanalnie. Zniszczony stół pokrywamy luźną tkaniną, która powinna spływać po ziemi. Może być lekko udrapowana. Krzesła również możemy pokryć tkaniną, jeżeli martwimy się, że odrapane krzesła uszkodzą kreacje naszych gości. Wszystko ma wyglądać niedbale. Niemniej jednak, jest to nieład kontrolowany ;) Na stole powinny królować kwiaty, które będą stały w starych naczyniach pełniących rolę wazonów. Mogą być to np. puszki. Kolejnym trendem, który przewija się na designerskich portalach są lampiony, światełka choinkowe, girlandy oraz… klatki dla ptaków (w stylu vintage) zawieszone nad stołem.

O pomysłach na aranżacje ogrodu na potrzeby garden party można by napisać jeszcze wiele. Żaden opis nie zastąpi jednak tego, co możemy zobaczyć na własne oczy. Być może zainspirują Was zamieszczone przez nas zdjęcia.Autor: Basia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeden komentarz do wpisu “Garden Party – inspiracje i porady”
  1. Marta Czerwiec 10, 2011 at 11:28 #

    Całkiem ciekawa notka, dzięki za fotki. Postaram się wykorzystać parę pomysłów przy okazji następnego Garden Party :) Tylko szkoda, że nam się pogoda nieco zepsuła

     

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!