Gdzie umieścić biokominek?

Lubisz patrzeć na żywe płomienie pełzające po palenisku? Kominek wydaje Ci się nieodłącznym elementem przytulnego salonu? W takim razie z pewnością spodobają Ci się biokominki. Do ich zalet należy możliwość montażu w każdym pomieszczeniu, czystość (pali się tu biopaliwem, które nie produkuje popiołu czy sadzy) oraz bardzo reprezentacyjny wygląd. W jakie aranżacje wpasują się najlepiej? Sprawdźmy!

Biokominek Globmetal

Biokominek naścienny wyglądający, jak obraz

Biokominki naścienne znakomicie sprawdzają się jako samodzielny element dekoracyjny w salonach czy sypialniach. Świetnym przykładem takiej prostej i bardzo eleganckiej dekoracji jest biokominek Globmetal 900×400. W sprzedaży dostępne są biokominki w bardzo wielu rozmiarach i rodzajach wykończeń, więc swobodnie wybierzemy najbardziej pasujący do naszej aranżacji “obraz”. Warto pamiętać też o dodatkowych elementach, które dodadzą mu elegancji, takich jak np. ozdobne kamienie do biokominków.

Biokominek Globmetal - 650x400 Czarny strukturalny

Biokominek naścienny, prezentujący się podobnie, jak kominek w zabudowie

Wśród wielu dostępnych modeli znajdziemy również takie, które do złudzenia przypominają tradycyjny domowy kominek – np. biokominek Antyczny Marble. A co jeśli nie chcemy korzystać z gotowego rozwiązania? Niektóre modele biokominków naściennych nadają się również do montażu w zabudowie. Możemy go wtedy obudować w pasujący nam sposób, podobnie jak klasyczny kominek, i w ten sposób uzyskać efekt “prawdziwego” kominka w domu. Realizmu takiej aranżacji dodadzą stylowe polana ceramiczne do biokominków.

Biokominek Kami - Antyczny Marble 225

Biokominek stojący z dekoracyjnym paleniskiem

Jeśli wolimy dekoracyjne palenisko ustawione w centralnym punkcie naszego salonu czy sypialni, przyjrzymy się bliżej biokominkom stojącym. Znajdziemy wśród nich bardzo proste modele – jak biokominki wolnostojące Globmetal – a także bardziej dekoracyjne paleniska, w stylu chociażby biolampy Ruiz. Taka dekoracja doda aranżacji nie tylko ciepła i przytulnego klimatu, ale też dużo stylu. Kompozycje z dużą ilością szkła i metalu szczególnie dobrze wpasują się w aranżacje nowoczesne, ale w ofertach producentów znajdziemy też prostsze modele w cieplejszej kolorystyce pasujące do bardziej klasycznych wnętrz.

Biokominek zewnętrzny Kami - biolampa Ruiz

***

A Wy gdzie najchętniej umieścilibyście biokominek? I w jakiej formie miałby się tam znaleźć? Czekamy na Wasze opinie!


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!