Hamaki ogrodowe na taras – najlepsze propozycje

Hamak ogrodowy to rodzaj mebla, który świetnie się sprawdza w każdym otoczeniu. Hamaki chętnie wykorzystywane są w ogrodach, na tarasach, balkonach, a także we wnętrzach. Jakie modele mamy do wyboru? Na co zwrócić uwagę? Przyjrzyjmy się dziś bliżej hamakom ogrodowym.

Hamak ogrodowy

Hamaki ogrodowe na tarasy w najprostszym podziale dzielą się na hamaki sznurkowe – plecione niczym siatka – oraz hamaki z tkaniny. Na tym jednak wybór się nie kończy, ponieważ hamaki obu typów mogą być luźne lub napięte, rozłożone na drewnianych poprzeczkach. Do tego dochodzą jeszcze huśtawki hamakowe, hamaki podróżnicze czy hamaki brazylijskie. Wybór jest więc naprawdę duży.

Materiałowe hamaki ogrodowe

Najpopularniejsze hamaki ogrodowe na taras wykonywane są z bawełny. Taki typ hamaka jest wygodny, niedrogi i łatwy do utrzymania w czystości. Ciekawostką są hamaki turystyczne wykonywane z tkanin sztucznych, bardziej odporne na wilgoć i zabrudzenia. Jednocześnie ten typ hamaka można łatwo zwinąć i schować do plecaka. To lekkie materiały, więc takie przenośne łóżko nie będzie nas dodatkowo obciążać. Hamaki ogrodowe zaleca się wywieszać tylko w czasie korzystania – nadmierna ekspozycja na słońce i deszcz może spowodować, że materiał szybciej się zużyje.

Hamak ogrodowy z materiału

Hamaki ogrodowe z drążkiem

Hamaki ogrodowe na tarasy mogą być wyposażone w drążki, które rozciągają materiał tworząc łóżko, lub przypominać kokon. Hamak ogrodowy z drążkiem może pełnić funkcje łóżka czy leżaka – damy radę się na nim poopalać czy poleżakować w dowolnej pozycji. Takie modele często wyglądają też bardziej reprezentacyjnie. Wadą może być fakt, że taki typ hamaka ogrodowego jest często bardziej wywrotny – jeśli wolimy coś bardziej opatulającego użytkownika, wybierzmy hamak ogrodowy typu kokon. Taki model chroni przed przypadkowym wypadnięciem, a także złośliwymi owadami.

Hamak ogrodowy z drążkiem

Hamak na taras

Wybierając model odpowiedni do naszych potrzeb możemy swobodnie kierować się rozmiarem – im większy będzie nasz hamak ogrodowy, tym wygodniej będzie na nim wypoczywać. Liczą się szerokość i długość samego hamaka, długość linek do mocowania, a także dopuszczalne obciążenie modelu – jeśli chcemy wypoczywać w więcej niż jedną osobę wybierzmy model przeznaczony docelowo dla co najmniej dwóch osób. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego materiału – czy jest on przyjemny dla skóry i czy nie ma zbyt dużej domieszki włókien sztucznych. Naturalna bawełna jest lepsza.

Hamak ogrodowy

Hamak ogrodowy na stelażu

Podstawowa metoda montażu hamaka ogrodowego przewiduje wykorzystanie dwóch kawałków solidnej liny i mocnych karabińczyków (specjalne metalowe klamry). Hamak ogrodowy można jednak mocować nie tylko w klasyczny sposób – na dwóch położonych w niewielkiej odległości drzewach. Świetnym rozwiązaniem może być specjalny stelaż do hamaka ogrodowego, który pozwoli nam na rozstawienie mebla ogrodowego w dowolnym miejscu, w pełnym nasłonecznieniu lub w cieniu. Tego typu konstrukcje mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub drewna, mamy więc z czego wybierać.

***

Oczywiście możliwości hamaka nie kończą się na wymienionych modelach. Do tego dochodzą huśtawki hamakowe – wiszące fotele wykonane z tkaniny, hamaki dla dzieci, a nawet hamaki dla niemowląt. W tej kategorii możemy swobodnie przebierać i mieć pewność, że znajdziemy coś idealnie pasującego do naszych potrzeb i warunków panujących na naszym tarasie czy balkonie.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!