Hokery kuchenne i stołki barowe – czy są wygodne?

Hokery kuchenne i stołki barowe – przed ich zakupem może nas powstrzymywać obawa o wygodę korzystania z takich mebli. Czy da się wygodnie korzystać z hokerów? Jaki model będzie najbardziej funkcjonalnym i stylowym dodatkiem do wnętrza? Dziś rozwiejemy Wasze wątpliwości i odpowiemy na wszystkie te pytania. Zapraszamy do lektury!

Miniatury hokerów - skośny, bez oparcia, narożny, wąski.

Czy hokery kuchenne są wygodne?

Odpowiedź na pytanie o wygodę hokerów jest taka sama, jak w przypadku krzeseł kuchennych – wszystko zależy od modelu. Co więc wpływa na wygodę tych mebli i jaki model najlepiej wybrać? Jeśli chcemy korzystać z hokera na co dzień, najlepiej sprawdzi się tapicerowany hoker z oparciem. Miękkie siedzisko zapewni nam odpowiedni komfort siedzenia, a oparcie potrzymanie pleców. Na rynku dostępne są również hokery fotelikowe, najbardziej przypominające klasyczne fotele z podłokietnikami. O wygodzie korzystania z hokera stanowi też możliwość podparcia nóg – przed zakupem sprawdźmy, czy wybrany model posiada odpowiednią poprzeczkę.

Hokery tapicerowane z oparciami: Jola, Tiziano, Wenus i Cube.

Co z designerskimi modelami składającymi się tylko z siedziska? Modele tapicerowane są dość wygodne – osobom nienawykłym do siedzenia na tego typu meblach może tylko brakować oparcia, ale to kwestia przyzwyczajenia. Hokery z siedziskami z tworzyw sztucznych są zazwyczaj odpowiednio formowane, żeby zwiększyć wygodę korzystania, generalnie są jednak mniej wygodne od hokerów tapicerowanych. Mają za to inne zalety – łatwiej się je czyści i dostępne są w bardzo designerskich kształtach i kolorystyce. Wszystko więc zależy od naszych priorytetów. Jeśli chcemy korzystać z mebli po kilka godzin dziennie, naszym priorytetem powinna być wygoda. Jeśli zaś ma to być jedynie elegancki dodatek wykorzystywany od czasu do czasu, świetnie sprawdzą się eleganckie, nowoczesne modele.

stolki barowe

Jakie hokery i stołki barowe są najbardziej stylowe?

Hokery kuchenne same w sobie są już bardzo modnym dodatkiem do wnętrz. Jeśli chcielibyśmy wyróżnić spośród nich jakiś konkretny model, to pierwszeństwo trzeba przyznać tapicerowanym hokerom o prostym wzornictwie i żywej kolorystyce – takim jak te proponowane przez markę DomArtStyl. Hoker wąski czy też hoker fotelikowy to modele, które swobodnie można określić mianem najbardziej stylowych. Duża ilość dostępnych wybarwień drewna i odcieni tapicerki pozwala na dopasowanie mebla do aranżacji mieszkania, a proste wzornictwo sprawia, że hokery DomArtStyl są bardzo uniwersalnym dodatkiem do wnętrz.

Hokery marki DomArtStyl: wąski, bez oparcia, skośny, narożny.

Jeśli szukamy hokerów o bardziej nowoczesnych kształtach, które będą pasować do aranżacji fabrycznych czy nowoczesnych, designerskich wnętrz, warto przyjrzeć się bliżej ofercie marki Nowy Styl.  Ten specjalizujący się w meblach biurowych producent, ma w swojej ofercie również bardzo ciekawe propozycje hokerów – warto zwrócić uwagę na takie modele jak hoker Zeta i hoker Jola czy też ciekawy model z tworzywa sztucznego, hoker Fondo. Połączenie metalu z tapicerką z ekoskóry czy tworzywa powoduje, że modele marki Nowy Styl idealnie wpasują się w nowoczesne i industrialne aranżacje mieszkań.

Hokery Nowy Styl: Zeta, Jola, Tiziano i Fondo.

Jakie jest Wasze zdanie na temat hokerów? Czy są wygodne? I jakie modele wydają się Wam najbardziej stylowe? Czekamy na wasze opinie w komentarzach!


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!