Huśtawka technorattan – elegancka i praktyczna?

Jak powszechnie wiadomo, huśtawka ogrodowa to wręcz element obowiązkowy wystroju ogrodu. Wśród nich ciekawą propozycją są huśtawki technorattan – eleganckie i solidne konstrukcje wykonywane z technorattanu. Czym się wyróżniają tego typu meble ogrodowe? Czy to praktyczne rozwiązanie do ogrodu? Przyjrzymy się dziś bliżej temu ciekawemu meblowi jakim jest huśtawka z technorattanu.

Bujak technorattan Dondolo Mix Grey & Taupe

Huśtawki z technorattanu – czym różnią się od innych?

Huśtawka technorattan to rodzaj mebla ogrodowego wykonanego z technorattanu – włókien z tworzywa sztucznego imitujących naturalny rattan, ręcznie wyplatanych na metalowych stelażach. Już sama technika produkcji huśtawki z technorattanu powinna nam nieco rozjaśnić skąd wysokie ceny tego typu mebli ogrodowych i dlaczego uważane są one za tak prestiżowe. Na tym zalety technorattanu się jednak nie kończą.

Bujak Bellissimo nowoczesna huśtawka ogrodowa technorattan

Technorattan to materiał o dużej odporności na warunki atmosferyczne – promieniowanie UV, temperatury, opady – meble z technorattanu mogą więc swobodnie stać na dworze przez cały rok, powinniśmy jedynie okryć je pokrowcem by nie zalegał na nich śnieg. Problemów nie sprawia również czyszczenie huśtawki technorattan. Można ją myć wodą i delikatnymi środkami czyszczącymi, a żadna konserwacja nie jest w tym wypadku wymagana. Huśtawka z technorattanu jest więc meblem bardzo praktycznym i łatwym w utrzymaniu.

Huśtawka technorattan – bujak, kosz czy klasyczna huśtawka?

A jak się ma sprawa z wyglądem huśtawki technorattan? Czy możemy powiedzieć że to elegancki mebel ogrodowy? Jak najbardziej! Ręcznie wyplatana plecionka pięknie się prezentuje, a dodatkowej efektowności dodają jej dołączane do mebli poduszki. Warto też pamiętać, że huśtawki z technorattanu dają nam bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Do tej kategorii należą bowiem nie tylko klasyczne huśtawki ogrodowe, ale też takie ciekawe propozycje jak kokon lub kosz technorattan, bujak technorattan czy nawet hamak technorattan.

Bulak technorattan huśtawka Linos

Wśród tych propozycji szczególnie ciekawie prezentuje się kosz technorattan – od kilku sezonów cieszący się niesłabnącą popularnością. Jest to prosta konstrukcja składająca się z metalowego stelaża i kokonu zawieszonego na metalowym łańcuchu. Ciekawą i nieco podobną propozycją jest też bujak technorattan. Budowa kosza jest tu nieco inna – bardziej otwarta, nie tworząca pełnej połówki koła. Sama konstrukcja jest jednak bardzo podobna – bujak technorattan zawiesza się na metalowym stelażu, który pozwala na lekkie kołysanie się. Takie rozwiązania wyglądają bardzo designersko i świetnie prezentują się na nowoczesnych tarasach i w ogrodach.

***

Huśtawka technorattan jest zdecydowanie i elegancką i praktyczną propozycją do ogrodu. Pozostaje pytanie – jaki model wybrać? Zdecydować się na bujak technorattan czy klasyczną huśtawkę? Tę decyzję będziecie musieli podjąć samodzielnie.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!