Huśtawka z technorattanu – elegancka i praktyczna

Jak powszechnie wiadomo, huśtawka ogrodowa to wręcz element obowiązkowy wystroju ogrodu. Wśród nich ciekawą propozycją są huśtawki technorattanowe – eleganckie i solidne konstrukcje. Czym się wyróżniają tego typu meble ogrodowe? Czy to praktyczne rozwiązanie do ogrodu? Przyjrzymy się dziś bliżej temu ciekawemu meblowi.

Bujak technorattan Dondolo Mix Grey & Taupe

Huśtawki z technorattanu – czym różnią się od innych?

Huśtawka to rodzaj mebla ogrodowego wykonanego z technorattanu – włókien z tworzywa sztucznego imitujących naturalny rattan, ręcznie wyplatanych na metalowych stelażach. Już sama technika produkcji takiej huśtawki z powinna nam nieco rozjaśnić skąd wysokie ceny tego typu mebli ogrodowych i dlaczego uważane są one za tak prestiżowe. Na tym zalety się jednak nie kończą.

Bujak Bellissimo nowoczesna huśtawka ogrodowa technorattan

Technorattan to materiał o dużej odporności na warunki atmosferyczne – promieniowanie UV, temperatury, opady – meble mogą więc swobodnie stać na dworze przez cały rok, powinniśmy jedynie okryć je pokrowcem by nie zalegał na nich śnieg. Problemów nie sprawia również czyszczenie. Można ją myć wodą i delikatnymi środkami czyszczącymi, a żadna konserwacja nie jest w tym wypadku wymagana. Huśtawka z technorattanu jest więc meblem bardzo praktycznym i łatwym w utrzymaniu.

Huśtawka technorattanowa – bujak, kosz czy klasyczna huśtawka?

A jak się ma sprawa z wyglądem huśtawki technorattanowej? Czy możemy powiedzieć że to elegancki mebel ogrodowy? Jak najbardziej! Ręcznie wyplatana plecionka pięknie się prezentuje, a dodatkowej efektowności dodają jej dołączane do mebli poduszki. Warto też pamiętać, że huśtawki dają nam bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Do tej kategorii należą bowiem nie tylko klasyczne huśtawki ogrodowe, ale też takie ciekawe propozycje jak kokon lub kosz, bujak czy nawet hamak.

Bujak technorattanowy huśtawka Linos

Wśród tych propozycji szczególnie ciekawie prezentuje się kosz technorattanowy – od kilku sezonów cieszący się niesłabnącą popularnością. Jest to prosta konstrukcja składająca się z metalowego stelaża i kokonu zawieszonego na metalowym łańcuchu. Ciekawą i nieco podobną propozycją jest też bujak. Budowa kosza jest tu nieco inna – bardziej otwarta, nie tworząca pełnej połówki koła. Sama konstrukcja jest jednak bardzo podobna – bujak zawiesza się na metalowym stelażu, który pozwala na lekkie kołysanie się. Takie rozwiązania wyglądają bardzo designersko i świetnie prezentują się na nowoczesnych tarasach i w ogrodach.

***

Huśtawka technorattanowa jest zdecydowanie i elegancką i praktyczną propozycją do ogrodu. Pozostaje pytanie – jaki model wybrać? Zdecydować się na bujak czy klasyczną huśtawkę? Tę decyzję będziecie musieli podjąć samodzielnie.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!