Impreza na świeżym powietrzu – o czym warto pamiętać?

Pogoda dopisuje, zaraz zaczyna się weekend, chyba czas zorganizować imprezę na świeżym powietrzu! O czym warto pamiętać, żeby goście dobrze się u nas czuli i długo wspominali ogrodowe przyjęcie? Dziś przypomnę Wam o kilku rzeczach, o których warto pamiętać, a o których często zapominamy w ferworze przygotowywania eleganckich przekąsek i kolorowych napojów.

Impreza na świeżym powietrzu przy stole ogrodowym Melody

Komfort i wygoda

Klimatyczne dekoracje i ozdoby wpasowujące się w tematykę przyjęcia to oczywiście ważna sprawa. Jednak jeśli zapomnicie o zapewnieniu gościom wygodnych miejsc siedzących, wiele nie pomogą. Nie muszą to być drogie meble – czasem najlepszym pomysłem jest rozłożenie na trawniku dużego koca i ułożenie na nim ozdobnych poduszek, na których będzie można wygodnie usiąść. Pamiętajcie, że w przy siedzeniu na kocykach warto zadbać o trochę więcej miejsca dla każdego z gości, żeby swobodnie mogli zmieniać pozycję czy też w ramach odpoczynku ułożyć się w pozycji półleżącej. A jeśli impreza na świeżym powietrzu planowana jest na wieczór czy późne popołudnie, koniecznie przygotujcie dla gości dodatkowe koce czy ciepłe szale, którymi po zachodzie słońca będzie można się wygodnie okryć.

Impreza na świeżym powietrzu śniadanie przy komplecie Keter Columbia

Ochrona przed słońcem

Impreza na świeżym powietrzu w pełnym słońcu to zdecydowanie przyjemna sprawa! Upalne słońce może jednak stać się po pewnym czasie męczące, a w godzinach największego skwaru nawet niezdrowe. Jeśli więc rozesłaliśmy gościom zaproszenia na całodniowe przyjęcie w ogrodzie, koniecznie pamiętajmy o zapewnieniu im odpowiedniej ochrony przed słońcem. Mogą to być parasole ogrodowe, którymi osłonimy stół ogrodowy czy komplet wypoczynkowy czy specjalnie przygotowane kąciki wypoczynkowe w zacienionej części ogrodu. Jeśli nie będziemy mieć przygotowanego miejsca do odpoczynku od słońca, goście w którymś momencie mogą zacząć nam się chować do wnętrza domu, zamiast korzystać z uroków świeżego powietrza. A chyba nie taki pomysł na spotkanie z przyjaciółmi mieliśmy, prawda?

Impreza na świeżym powietrzu przy zestawie California

Nastrojowe oświetlenie

Przy planach na wieczorną imprezę na świeżym powietrzu trzeba pomyśleć o innym elemencie – nastrojowym oświetleniu. Jeśli goście zjadą się w godzinach wieczornych, a nasz ogród po zachodzie słońca jest ciemny i mroczny, nikt nie będzie miał ochoty w nim siedzieć. Dlatego warto udekorować ogród nastrojowym oświetleniem (choćby lampkami choinkowymi), ustawić świece czy latarenki. Bardzo ciekawym pomysłem jest też wykorzystanie biokominków ogrodowych. Taki biokominek będzie nie tylko ciekawym dodatkiem na przyjęcie, ale też wspaniałą dekoracją naszej ogrodowej aranżacji. Dodatkową zaletą biokominków jest fakt, że palą się one żywym ogniem, więc dzięki nim przyjęcie stanie się bardzo klimatyczne, a sam ogród będzie się wydawał bardzo przyjemnym miejscem.

***

Czy pamiętasz o tych elementach przy urządzaniu imprez na świeżym powietrzu? A może chciałbyś się podzielić jakimiś dodatkowymi poradami? Koniecznie daj znać w komentarzu! A jeśli potrzebujesz porad innego rodzaju, zajrzyj do polecanych niżej artykułów – znajdziesz w nich kilka ciekawych pomysłów na ogrodowe przyjęcia!

Wyszukiwania powiązane z tematem:
czym okryć na zimę meble corfu weekend


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!