Inteligentne donice?

Donica Classico 70 65cmNowości techniczne w różnych dziedzinach stały się normalnością – każdy miesiąc, a nawet tydzień, przynosi coraz bardziej rewolucyjne rozwiązania na wielu płaszczyznach, w których funkcjonujemy. Czy możliwe są także nowinki w ogrodzie? Jak najbardziej! Najnowsze donice potrafią zaskoczyć nawet najbardziej zaangażowanych w pielęgnację roślin.

Donice Lechuza posiadają system nawadniający, który zapewnia roślinom stały dostęp do odpowiedniej ilości wody oraz substancji odżywczych, niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Dzięki zastosowaniu takiego systemu możemy nie martwić się o stan roślin przez długi czas – Lechuza oferuje rozwiązanie, które działa nawet przez 12 tygodni w zależności od wielkości i rodzaju donicy.

System nawadniający - donica Cararo System nawadniający - donica Deltini

System nawadniający został zastosowany zarówno w donicach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Umieszczona na spodzie donicy śruba pozwala na funkcjonowanie systemu nawet przy silnych opadach deszczu, które również będą nawadniać roślinę. Najważniejsza i największa zaleta systemu Lechuza to optymalizacja poziomu substancji dostarczanych roślinom – w efekcie nie ma możliwości, by rośliny uschły bądź przegniły.

Donice posiadają specjalny zbiornik, z którego dostarczana jest odpowiednia ilość wody i substancji odżywczych. Wystarczy, że uzupełnimy go raz na kilka tygodni, a nasze rośliny będą rozwijały się tak, jak w warunkach naturalnych. Poniżej można zobaczyć film przedstawiający działanie systemu Lechuza.

[https://www.youtube.com/watch?v=ytQWdN94qs0]

Poza funkcjonalnością produkty firmy Lechuza cechuje także nowatorska forma – donice dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych oraz ciekawych kształtach. Wykonane są z polipropylenu – materiału bardzo wytrzymałego i odpornego na pęknięcia, złamania i stłuczenia. Dodatkowo część donic jest lakierowana, dzięki czemu nabierają elegancji i wyglądają bardzo efektownie. Donice idealnie sprawdzają się zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz – w ogrodzie, czy na tarasie. Dostępne są także podłużne donice balkonowe.

Donica Quadro 50 47cm Donica Rondo 32cm 56cm Donica Cubico i doniczki Classico Donica Rondo 40 75cm

Firma Lechuza zadbała także o design swoich donic. Seria DIAMANTE wyróżnia się nietypową strukturą powierzchni, która w zależności od padającego światła zmienia swój wygląd. Dodatkowo dodaje wnętrzom elegancji i charakteru.

Donica Diamante 40 75cmDonica Diamante 40 75cmDonica Diamante 40 75cmDonica Diamante 40 75cmDonica Diamante 40 75cm

Ciekawa jest również seria Cottage – ten typ donic ozdobiony jest wzorem przypominającym technorattan. Dzięki temu doniczki nie tylko wyglądają efektownie, ale też dobrze pasują do mebli ogrodowych.

Donica Balconera Cottage 80 Donica Trio Cottage lechuza1

Donice firmy Lechuza to innowacyjne produkty, łączące w sobie funkcjonalność i najwyższą jakość wykonania. Warto zainteresować się tym rozwiązaniem, dzięki któremu nasze rośliny będą miały najlepsze warunki wzrostu.


Autor: Ewa z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!