Jacuzzi ogrodowe i wanny spa – przegląd i ceny

Jacuzzi ogrodowe, wanna SPA, wanna z hydromasażem – kilka określeń dla nazwania produktu, który dzięki swojej specyficznej budowie i funkcjom, a także dobroczynnym właściwościom wody, może zmienić nie tylko wygląd naszego ogrodu czyniąc z niego ogrodowe spa, ale również nasze samopoczucie i zdrowie. Kąpiel w jacuzzi to niezwykła przyjemność, która nie jest już tylko przywilejem zamożnych. Dziś ogrodowe jacuzzi może mieć niemal każdy właściciel ogrodu.

Mimo licznych zalet wynikających z używania jacuzzi, nie warto ulegać spontanicznym decyzjom. Lepiej się przygotować, by dokonać zakupu w pełni zgodnego z naszymi potrzebami i oczywiście jak najlepszego w ramach określonego budżetu. Oto kilka istotnych czynników mających wpływa na decyzję:

Zestaw Ligurito VIII nad jacuzzi

Budowa niecki, kształt i miejsce montażu

Do budowy niecek jacuzzi używa się najczęściej akrylu powleczonego włóknem szklanym, poliestrem lub pianką poliuretanową gwarantującą im izolację termiczną i podtrzymywanie określonej temperatury wody. Istnieje jeszcze jacuzzi ogrodowe w wersji dmuchanej, które produkuje się z PCV.
Ze względu na kształt ogrodowe jacuzzi i wanny spa najczęściej dzielimy na:

• okrągłe
• owalne
• kwadratowe
• prostokątne

W przypadku miejsca montażu, wyróżniamy jacuzzi dmuchane lub akrylowe, które można zamontować w dowolnej części ogrodu. Dmuchane jacuzzi ogrodowe ma charakter mobilny, to znaczy, że jego miejsce można zmieniać w zależności od sezonu. Akrylowe odpowiedniki to propozycje całoroczne, czyli raz zamontowane, muszą pozostać na swoim miejscu. Można z nich korzystać zarówno latem, jak i zimą. Czasem montuje się je narożnie, znacznie częściej jednak w wersji wolnostojącej. Możemy tu mówić o niecce naziemnej, zwykle umieszczonej w ładnej obudowie lub wpuszczonej w specjalnie zbudowany podest. Do wolnostojącego, wbudowanego w podłoże jacuzzi, można wejść z każdej strony. Z tego względu jest ono bardziej praktyczne od modelu, który wymaga użycia schodków, lub modelu wstawionego w narożnik, do którego dostęp z dwóch stron ograniczają ściany. Każde jacuzzi można wzbogacić wyposażając je w tacę na napoje, schodki czy parasol przeciwsłoneczny.

Różne rodzaje masaży w wannach spa

• wodny (najmniejsza liczba dysz) czyli hydromasaż – dysze umieszczone są w dnie wanny, z tyłu i po bokach, masowanie za pomocą wody
• powietrzny czyli perełkowy – dysze umieszczone w dnie wanny, masowanie za pomocą powietrza
• wodno-powietrzny (największa liczba dysz) czyli połączenie dwóch powyższych sposobów masowania

Możliwe tryby masaży w wannach spa

• falowy – dysze tworzą sinusoidalny ruch wody
• pulsacyjny – woda lub powietrze wydostają się z dysz pulsacyjnie
• szampański – woda jest bardzo mocno nasycana powietrzem
• kaskadowy – woda płynie strumieniami w miejscu oparcia karku
• shiatsu – wada punktowo masuje ciało

Szafa Store It Out Midi używana jako schowek na pompę

Jacuzzi ogrodowe

Cennik na poszczególne rodzaje wanien spa zależy od bardzo wielu czynników. W przypadku jacuzzi do zabudowy, koszt znacznie wzrasta ponieważ w grę wchodzi również budowa odpowiedniego podestu, postawienie na nim niecki lub jej wbudowanie. To jednak nie wszystko. Cena może się różnie kształtować w zależności od tego, czy zdecydujemy się wzbogacić nasze spa ogrodowe np. w system kolorowego oświetlenia do zabiegów chromoterapii (terapii światłem), system głośników do odtwarzania dźwięku, plandekę lub pokrywę chroniącą wodę przed zanieczyszczeniami czy parasol ochronny przeciwko skrajnym warunkom pogodowym, jak nadmierne słońce czy deszcz.

Porównanie – różni producenci, podobne modele jacuzzi

nazwa
Dmuchane SPA z masażem i podgrzewaczem wody
196 x 71 cm
producent
INTEX 28422
Bestway 54129
parametry
Oba jacuzzi przeznaczone są dla 4 (max.6) osób dorosłych, mają takie samo zasilanie pompy 220-240 V oraz zakres temperatury do 40°C.
Producent Intex dokładniej opisuje swój produkt podając, iż ma on wbudowaną pompę i system oczyszczania wody, a także 4 dysze do masażu Jet Nozzles.
cena
3 199 zł
2 199 zł

Porównanie – ten sam producent, model podstawowy i rozbudowany

nazwa
Palermo Start
Palermo Deluxe
producent/sklep
Wellis
parametry
Oba jacuzzi mają akrylową nieckę z termoizolującą pianką wbudowaną w dno i ściany niecki. Przeznaczone są dla 5 osób (2 miejsca siedzące, 3 miejsca leżące).
Oba modele wyposażone zostały w ekskluzywny system oświetlenia wody 16×1 Led oraz zabezpieczającą termopokrywę.
Wersję Deluxe wyróżnia ilość dysz – 57 (o 27 więcej niż w modelu Start), 55 szt. diod ledowych do zabiegów chromoterapii oraz akcesoria do aromaterapii.
cena
17 400 zł
26 900 zł

Spa ogrodowe z jacuzzi w roli głównej to ukojenie dla duszy i ciała. W zależności od wybranego modelu, przyjemnością tą można rozkoszować się o każdej porze roku, nie ważne, czy świeci słońce czy pada deszcz. To propozycja dla wszystkich, którzy lubią błogie lenistwo na świeżym powietrzu, relaks po ciężkim dniu pracy, czy oryginalny sposób imprezowania. Weekendowe garden party w gronie przyjaciół, z bąbelkami i drinkami z palemką z pewnością przypadnie do gustu zaproszonym gościom.Autor: Mateusz z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!