Jak dobrze dopasować szafkę na buty do przedpokoju?

Szafka na buty Breda

Szafka na buty Breda

Przedpokój to wyjątkowe miejsce, które jest wizytówką każdego mieszkania. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego wyposażenia. Przy wyborze mebli do przedpokoju należy się przede wszystkim kierować gabarytami pomieszczenia. Jednym z najważniejszych elementów aranżacji jest oczywiście szafka na obuwie.

Mała, ale pojemna

Wszyscy znamy to uczucie – spieszymy się rano, szukamy pary butów i jak na złość nie możemy jej odnaleźć. Zaradzić temu możemy wprowadzając sprytny sposób organizacji obuwia – szeregując je według koloru, długości cholewki lub tego, jak często je nosimy. W utrzymaniu porządku bez wątpienia pomoże nam odpowiednia szafka na obuwie. Jak wybrać tę najlepszą do naszego przedpokoju? Obecnie na rynku jest dostępny dość szeroki asortyment schowków na buty. Szafki na buty do przedpokoju różnią się nie tylko pod względem wyglądu i rozmiaru, ale również pod względem konstrukcji. Coraz częściej w szafkach są montowane dodatkowe szuflady na drobiazgi. Najbardziej poszukiwaną szafka jest taka, która nie tylko zajmuje niewiele miejsca, ale również pomieści jak najwięcej par butów. Szukając takiego modelu, najlepiej wybierać proste fasony, pozbawione zbędnych udziwnień. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na nudne, typowe rozwiązania. Na polskim rynku dostępnych jest wiele oryginalnych szafek, umiejętnie łączących w sobie funkcjonalność i niebanalny wygląd.

Szafka na buty Lauro

Szafka na buty Lauro

Z wygodnym siedziskiem

Do niewielkich przedpokojów doskonale nadają się szafki wiszące lub stające z dodatkowym siedziskiem. Pozwala to zaoszczędzić sporo tak cennej przestrzeni . Takie szafki łączą ze sobą funkcję przechowywania i siedzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy musieli wstawiać dodatkowe krzesła czy taboretu. Ławka na buty do przedpokoju może przybrać różną formę – od najprostszych, z drewnianym siedziskiem, aż po zdobione eleganckimi okuciami. Warto je polecić zwłaszcza osobom starszym, które mają problem z założeniem lub ściąganiem obuwie. Taka ławka bez wątpienia im to ułatwi.

Z uchylanymi drzwiczkami

Częstym rozwiązaniem w małych przedpokojach jest zastosowanie długich, ale wąskich szafek, w których buty umieszczono na uchylnych drzwiczkach. Taki schowek można zakupić zarówno w wariancie stojącym jak i podwieszanym. Szafka na buty podwieszana jest zalecana szczególnie w przypadku mniejszych pomieszczeń.

Jak wybrać najlepszą?

Istotnym elementem przy wyborze szafki jest materiał z jakiego została wykonana. Najpopularniejszym tworzywem jest drewno. Głównym jego atutem jest szeroka gama wariantów kolorystycznych wybarwienia do wyboru  Dzięki temu możemy wkomponować szafkę do wystroju wnętrza. Częstym rozwiązaniem w konstrukcjach szafek są dodatkowe szuflady na drobiazgi. To bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy schować tam wszystkie drobne przedmioty, które na co dzień nam się gubią. Klucze, dokumenty czy rękawiczki wreszcie będą zawsze w zasięgu ręki! Dobrze dobrana szafka na obuwie zdecydowanie może zatem ułatwić nam przygotowywanie się do wyjścia!


Autor: Jan z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeden komentarz do wpisu “Jak dobrze dopasować szafkę na buty do przedpokoju?”
  1. gold price Wrzesień 5, 2012 at 00:22 #

    Takie szafki można zakupić zarówno w wariancie stojącym jak i podwieszanym. Istotnym elementem przy wyborze szafki jest materiał z jakiego została wykonana. Najpopularniejszym tworzywem jest drewno. Głównym jego atutem jest szeroka gama wariantów kolorystycznych wybarwienia do wyboru Dzięki temu możemy wkomponować szafkę do wystroju wnętrza . Częstym rozwiązaniem w konstrukcjach szafek są dodatkowe szuflady na drobiazgi. To bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy schować tam wszystkie drobne przedmioty, które na co dzień nam się gubią.

     

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!