Jak kupić dobre i tanie ławki ogrodowe?

Jeśli spędzasz dużo czasu w swoim ogrodzie, z pewnością zdajesz sobie sprawę jak ważne jest, by móc w nim wygodnie wypocząć. Leżaki i krzesła ogrodowe są przydatne, ale nie zawsze wystarczają. Sprawdźmy, co mają do zaoferowania tanie ławki ogrodowe.

ławka parkowa bez oparcia cena

Do czego przydadzą się ławki ogrodowe tanie?

Pierwsze zastosowanie dotyczy relacji międzyludzkich. Na ławce ogrodowej, w przeciwieństwie do krzeseł i leżaków, może jednocześnie siedzieć kilka osób. Dzięki temu można wygodnie porozmawiać, a zakochane pary, małżeństwa, jak i rodzice z dziećmi mają wygodne warunki do okazywania sobie czułości. Również posiadacze zwierząt docenią więcej miejsca do dyspozycji podczas siedzenia w ogrodzie.

Kolejny plus to bezpieczeństwo. Ławka daje nieporównywalnie większą stabilność niż krzesło czy leżak. Nie musimy więc obawiać się, że się przewrócimy, gdy zdarzy się nam przysnąć w ogrodzie lub wykonać jakiś gwałtowny ruch.

ławki ogrodowe tanie

Jeśli postawimy w swoim ogrodzie wygodną ławkę ogrodową, świadomość, że ona tam stoi, zachęcać nas również będzie do częstszego wychodzenia do ogrodu w ładną pogodę. Również ławki ogrodowe tanie, umiejętnie dobrane, mogą dostarczać wielu przyjemnych chwil na świeżym powietrzu – chwil, które będziemy chcieli powtarzać zamiast siedzenia w czterech ścianach domu. Z pewnością wyjdzie nam to na zdrowie.

A może wybrać ławki parkowe bez oparcia?

Ławka parkowa bez oparcia ma wiele dobrych stron. Stylistycznie nawiązuje do mebli znajdujących się w przestrzeni publicznej, przez co nadaje naszemu ogrodowi niepowtarzalny urok. Ławki takie są często perełkami estetycznymi, w których przemyślano wygląd każdego detalu.

Jeśli chodzi o ławki parkowe bez oparcia, możemy wśród nich znaleźć również modele z betonowymi nogami. Są one zwykle nieco droższe od tych z nogami metalowymi, jednak da się czasem znaleźć dobrą promocję. Taka ławka, oprócz bardzo oryginalnego wyglądu oferuje również stabilność i wytrzymałość na bardzo wysokim poziomie. Jeśli ktoś musiał siedzieć na niestabilnych meblach, z pewnością doceni te zalety.

ławka parkowa bez oparcia

Ławki parkowe bez oparcia to również większa swoboda ruchów. Możemy na nie siadać z obu stron, wychylić się tak, jak nam wygodnie, nie ma również problemu z dostosowaniem nachylenia czy wysokości oparcia do preferencji różnych osób. Z drugiej strony, jeśli uważasz ławki z oparciem za wygodniejsze, nie ma sensu zmuszać się do innych rozwiązań.

Gdzie znaleźć dobrą ławkę ogrodową tanio?

Jeśli interesuje nas ławka ogrodowa tanio wyceniana przez sprzedawcę, możemy podejść do znalezienia odpowiedniej oferty na dwa odmienne sposoby. Po pierwsze, przejrzyjmy najniższy segment cenowy sklepów z meblami ogrodowymi. Obecnie sytuacja wygląda dużo lepiej niż jeszcze kilkanaście lat temu.

ławki parkowe bez oparcia

Nawet w budżetowym przedziale cenowym łatwo znajdziemy atrakcyjnie wyglądające, wygodne ławki. Często mamy do wyboru co najmniej kilka różnych modeli i któryś z nich zwykle spełni nasze wymagania. Możemy jednak podejść do tematu inaczej. Znajdźmy interesującą nas ławkę ogrodową już bez skupiania się na jej cenie, a następnie po prostu poczekajmy na wyprzedaż, przecenę lub promocje w sklepie.

Oczywiście nikt nie zagwarantuje nam, że akurat interesujący nas model zostanie objęty przeceną. Mówi się jednak, że do odważnych świat należy – a dzięki temu sposobowi można często zaoszczędzić kilkaset złotych i kupić luksusową ławkę za niską cenę. Jeśli jednak chcesz po prostu szybko kupić mebel, lepszy będzie pierwszy sposób.

Ławka parkowa bez oparcia a wytrzymałość

Obecnie nawet tanie ławki ogrodowe zapewniają wytrzymałość na zadowalającym poziomie. Wystarczy tylko o nie zadbać. W przypadku ławek z metalowymi nogami warto przynajmniej raz w roku zwracać uwagę, czy nie są atakowane przez rdzę. Można się przed tym łatwo uchronić przez zmniejszenie ekspozycji ławki na deszcz, chociażby poprzez postawienie jej pod zadaszeniem.

To rozwiązanie jest zresztą korzystne również pod względem korzystania z mebla na co dzień. Jeśli jednak ustawiliśmy go w nieosłoniętym miejscu, warto przetrzeć go po intensywnych deszczach suchą ściereczką. Natomiast w przypadku, gdy nogi zostały już zaatakowane przez rdzę, niestety musimy sięgnąć po odpowiedni preparat chemiczny.

ławka ogrodowa tanio

Z kolei drewniane elementy warto przynajmniej raz w roku zabezpieczyć za pomocą impregnatu. Nawet jeśli w naszym ogrodzie stoi najprostsza ławka parkowa bez oparcia, cena braku troski może być bardzo wysoka. Odpowiednio zadbana ławka parkowa, nawet tania, postoi w naszym ogrodzie przez kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat.


Polecamy inspiracje:

Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!