Jak udekorować stół na urodziny?

Planując imprezę urodzinową – czy to naszą, czy dla naszych bliskich – nigdy nie zapominamy o przygotowaniu wyjątkowego menu, napojów, tortu i prezentów. Często jednak po macoszemu traktujmy dekorowanie stołu. Warto nie popełniać tego błędu!

Jak udekorować stół na urodziny?

Co na urodzinowym stole?

Przede wszystkim, musimy pamiętać o ochronie blatu stołu. Podczas imprezy nie trudno coś rozlać czy zabrudzić stół. Pamiętajmy, że w przypadku np. dębowego stołu zalanie go gorącą cieczą może mieć przykre konsekwencje. Aby uniknąć takich niespodzianek, blat stołu możemy przykryć kolorową ceratą lub jednorazowym obrusem. Możemy również wybrać podkładki ochronne na blat – zabezpieczą one stół przed śladami, które mogłyby zostawić naczynia z gorącymi cieczami. Stół na urodzinową imprezę musi być również wyposażony w wystarczającą liczbę naczyń i sztućców. W przypadku imprezy dla dziecka – warto wybrać plastikowe. Pamiętajmy także, aby każdy z gości miał zapewniony swobodny dostęp do napojów i przekąsek. Na środku stołu obowiązkowo zostawmy miejsce na urodzinowy tort!

Jakie dekoracje na urodzinowy stół?

Oprócz jedzenia, talerzy, szklanek i sztućców, zadbajmy również o odpowiednie elementy dekoracyjne. Dekoracja stołu na urodziny to przede wszystkim tradycyjne serpentyny i confetti. Na każdym miejscu możemy zostawić malutkie karteczki z imionami gości. Warto także zadbać o serwetki. Każdy gość będzie mógł taką serwetkę rozłożyć sobie na kolanach, żeby ochronić odzież przed pobrudzeniem. Złożona serwetka może jednak przybrać piękną formę. Jeśli szukamy inspiracji, jak ją złożyć, wystarczy poszukać w Internecie poradników krok po kroku. A jak udekorować stół na urodziny z nutą elegancji? Na środku stołu, obok wydzielonego miejsca na paterę z tortem postawić wazon z kwiatami. Nie zapominajmy jednak, że inaczej niż przy dekorowaniu stołu na codzień naczynie z wodą i żywymi kwiatami może nie być dobrym pomysłem. Nie będzie trudno strącić wazon i rozlać wodę. Dużo lepsze będą zatem kwiaty sztuczne lub dekoracyjne patyczki, które albo znajdziemy w dowolnej kwiaciarni, albo wykonamy samodzielnie. Patyczki do szaszłyków wystarczy opleść kolorową bibułą, ozdobić brokatem itp. Pięknym uzupełnieniem gadżetów ozdabiających urodzinowy stół, będą samodzielnie wykonane lampiony. Ścianki słoiczków wystarczy obkleić brokatem, a do środka włożyć zapalone świeczki. Uzyskamy wówczas piękny, magiczny nastrój przy urodzinowym stole.

dekoracje stolu

Co do jedzenia?

Nawet jednak najpiękniej udekorowany stół nie zrobi wrażenia na gościach i jubilacie, jeśli nie zadbamy o odpowiednie… menu. Jak udekorować stół na urodziny jedzeniem? Zawsze sprawdzą się malutkie kanapki (zadbajmy także o wariant wegetariański!), ciastka, paluszki, krakersy, orzechy i chipsy. Nie polecamy cukierków w papierkach – goście nie będą wiedzieli, co z nimi zrobić. Jeśli zdecydujemy się na owoce, wybierzmy te bez pestek, aby uniknąć podobnego problemu. Polecamy zatem winogrona, rodzynki, suszone morele lub jabłka. Zadbajmy także o bogatą paletę napojów – soki, wodę, napoje gazowane. Tak starannie zaplanowane menu  oraz dekoracja stołu urodzinowego to bez wątpienia pierwszy krok do udanej imprezy!Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!