[Pomysły na Wielkanoc] Jak udekorować stół na Wielkanoc?

Wielkanoc w tym roku przypada wyjątkowo wcześnie! Pewnie już w ten weekend zaczęliście świąteczne przygotowania – sprzątanie, planowanie menu, zakupy składników na mazurki i pasztety… Roboty jest sporo, nie ma co się oszukiwać! A wśród tych zajęć czeka na swoją kolej dekoracja stołu na Wielkanoc. Mam dobrą wiadomość – przygotowaliśmy kilka podpowiedzi jak udekorować stół na Wielkanoc, by zdjąć z Was ciężar poszukiwań. Mamy ozdobnie przygotowane nakrycia, ciekawe pomysły na wielkanocne kompozycje i kilka innych inspiracji – każdy znajdzie tu coś dla siebie. A jeśli dekoracja stołu na Wielkanoc została już przez Was zaplanowana, przejrzyjcie zdjęcia w celach relaksacyjnych. Mam nadzieję, że dzięki nim bardziej poczujecie świąteczny klimat. Smacznego jajka i mokrego dyngusa moi drodzy!

Dekoracje na stół wielkanocny

Dekoracja stołu na Wielkanoc

Jak udekorować stół na Wielkanoc? Najbardziej klasycznym połączeniem będzie biały obrus z elegancką zastawą z porcelany uzupełnione symbolami odradzającego się życia – świeżymi kwiatami, rzeżuchą, pisankami. Tak nakryty stół wielkanocny kojarzy się z tradycyjnymi świętami w domu rodzinnym. Do najpopularniejszych kolorów wielkanocnych nakryć należy zieleń, która – jak zaraz zobaczycie – pięknie łączy się z bielą.

Dekoracja stołu wielkanocnego zdjęcia

Klasyczna dekoracja stołu na Wielkanoc to oczywiście tylko jedna z opcji, które przed sobą mamy. Ostatnio bardzo dużą popularnością cieszą się aranżacje ze złotem czy miedzią – mocnymi, metalicznymi elementami. Często wykorzystywane są również wpływy skandynawskie. W aranżacjach tego typu chętnie wykorzystywane są naturalne materiały i stonowane kolory, urozmaicone jedynie dekoracjami roślinnymi.

Dekoracje wielkanocne stołu

Co sprawia że wielkanocna dekoracja stołu jest wyjątkowo udana? Oryginalny pomysł, wokół którego tworzona jest cała aranżacja. Efektowność wystroju najłatwiej można zniszczyć przez nadmiar wzorów i kolorów. Dobrze jest jeśli bazą dekoracji są trzy uzupełniające się kolory (opcjonalnie dwa główne i dwa uzupełniające), których konsekwentnie się trzymamy. Dzięki temu uzyskamy harmonijny efekt.

Dekoracje stołu wielkanocnego

Pomysły na wielkanocne serwetki

Ozdoby na stół wielkanocny

Serwetki na wielkanocny stół to szeroki temat. Niektórzy decydują się na wielorazowe serwetki z płótna w jednolitej kolorystyce, inni stawiają na jednorazowe serwetki papierowe w kolorowe wzory. Decyzję warto podjąć po zdecydowaniu o reszcie aranżacji. Jeśli nasz stół wielkanocny będzie bardzo ozdobny, proste serwetki będą lepiej na nim wyglądać. Z kolei przy oszczędnych dekoracjach możemy sobie pozwolić na odważniejszy wzór.

Ozdoby wielkanocne na stół

Tematem do przemyślenia jest też kwestia ułożenia serwetek na stole. Ten ważny, choć niepozorny, element można łatwo zmienić w bohatera aranżacji przy odpowiednim jego wyeksponowaniu. Możemy postawić na dekoracyjne obrączki na serwetki, własnoręcznie tworzone dekoracje czy drobne elementy roślinne – proste i efektowne. To co, jakie serwetki zdecydujecie się w tym roku ułożyć na wielkanocnym stole?

Wielkanocne dekoracje stołu

Nakrycie stołu wielkanocnego

Jak stworzyć ciekawe nakrycie stołu wielkanocnego dla gości? Pomysłów jest naprawdę dużo. Prostym i efektownym rozwiązaniem są dekoracyjne serwetki układane na przygotowanych talerzach. Elegancko prezentują się też ułożone na nakryciu sztućce zapakowane w ciekawe etui. Tego typu elementy mogą być uzupełnione o karteczki z imionami – żeby potem uniknąć sytuacji, w której wujek usiądzie obok cioci, z którą nie rozmawiają od ostatniej Wigilii.

Stroik wielkanocny na stół

Bardzo ładnym akcentem są niewielkie figurki czy dekoracyjne paczuszki ułożone na talerzach. Może to być mały talerzyk z ułożoną na nim porcją święconki, pisanka owinięta roślinną dekoracją czy czekoladowy zajączek. Mi osobiście bardzo przypadła do gustu dekoracja ze skorupki jajka z zasadzonym w nim drobnym bratkiem. Ładnie prezentują się też skorupki z zasadzoną rzeżuchą lub młodym owsem.

Wielkanocny stół dekoracje

Jako oryginalny pomysł na nakrycie można też wykorzystać wielkanocne naczynia. Najczęściej dominują na nich wzory przedstawiające wielkanocne zajączki, ale do okazji pasować też będą naczynia z delikatnymi wzorami kwiatowymi. To ciekawy dodatek podkreślający świąteczny charakter spotkania. Talerze tematyczne można też wykorzystać jako osobne nakrycie dla dzieci – króliczka na talerzu można wykorzystać jako pretekst do zachęcenia niejadka do jedzenia.

Dekoracja stołu wielkanocnego

***

Co sądzisz o znalezionych przez nas aranżacjach? Czy któreś ze zdjęć szczególnie Ci się spodobało? A może czujesz pewien niedosyt? W takim razie zapraszam na naszą tablicę wielkanocny stół na Pintereście – tam znajdziesz jeszcze więcej wielkanocnych inspiracji!Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!