Jak urządzić garaż? Przechowywanie w garażu

Garaż nie służy jedynie jako miejsce do przechowywania samochodu. To również domowy magazyn na różnego rodzaju rzeczy czy sprzęt, na które brakuje miejsca w domu – chociażby na sprzęt do majsterkowania. Warto odpowiednio urządzić tę przestrzeń, by łatwo było znaleźć potrzebne przedmioty, a w garażu panował idealny porządek. Jak urządzić garaż, by był dobrze zorganizowany? Jest kilka sposobów.

Skrzynka Narzędziowa KETER Rigid- cart 22"
Keter XL PRO Tall Shed szafa na balkon z tworzywa czarna

Przechowywanie w garażu – szafy i regały

Jeśli nasz garaż jest dość duży, warto tak zaaranżować przestrzeń, by znalazło się w niej miejsce na szafy na narzędzia i regały. Pozwolą nam one na odpowiednie zorganizowanie całego sprzętu. Przy drobnych akcesoriach, takich jak sprzęt i środki do pielęgnacji roślin, sprawdzą się nawet proste i lekkie szafy ogrodowe z tworzywa sztucznego. Przy cięższych sprzętach do majsterkowania pamiętajmy, że potrzebujemy szaf o dużej odporności na obciążenie. Zanim zdecydujemy się na określony model sprawdźmy, czy ma on odpowiedni udźwig. Ważne parametry to również wysokość i głębokość szaf. Wybierając odpowiedni model musimy mieć pewność, że szafa nie znajdzie się w obszarze umożliwiającym nam bezpieczne wprowadzenie auta do garażu czy otwarcie drzwi – to samochód jest tutaj priorytetem.

Przechowywanie w garażu – uchwyty na sprzęt

Hanging Tool Rack wieszak na narzędzia ogrodoweDobrym sposobem na zorganizowanie przestrzeni, która powinna zostać dostępna, są haki i uchwyty pozwalające na powieszenie sprzętu bezpośrednio na ścianach. Znajdziemy wśród nich uchwyty na narzędzia ogrodowe, bardziej wytrzymałe uchwyty na sprzęt do majsterkowania czy haki pozwalające na zawieszenie na ścianie rowerów. Dzięki takim rozwiązaniom sprzęty znajdujące się w garażu nie będą przeszkadzać w poruszaniu się ani zagracać przestrzeni na podłodze. Ciekawym pomysłem jest też zawieszanie na hakach na przykład wiader, w których można przechowywać drobniejsze przedmioty, jak środki do czyszczenia czy konserwacji. Pozwolą nam one na praktyczne zorganizowanie sprzętu przechowywanego w garażu, a jednocześnie nie zajmą wiele przestrzeni i nie będą przeszkadzać w poruszaniu się po garażu.

Przechowywanie w garażu – skrzynie narzędziowe

Warto pomyśleć o zorganizowaniu w garażu dodatkowego miejsca na sprzęt dla majsterkowicza. W uporządkowaniu tego typu elementów bardzo pomocnym dodatkiem będą skrzynki narzędziowe. Możemy w nich idealnie posegregować drobny sprzęt, jak śrubki, nakrętki czy gwoździe, a także schować większe narzędzia – wszystko zależy od wielkości skrzyń narzędziowych. Dzięki skrzyniom narzędziowym narzędzia nie będą leżeć luzem na półkach, łatwiej będzie je podnieść i wynieść z garażu. Porządkowanie sprzętu w skrzyniach znacznie ułatwia również znajdowanie potrzebnych narzędzi. Ciekawym rozwiązaniem mogą być duże skrzynki narzędziowe na kółkach, które pozwolą nam na łatwiejsze przetransportowanie nawet większego sprzętu na miejsce, w którym wymagana jest naprawa. Im lepiej posegregujemy i uporządkujemy sprzęt, tym sprawniej będą potem przebiegały naprawy czy poszukiwanie określonych narzędzi. Dobra organizacja to podstawa w urządzaniu garażu.

Skrzynka Narzędziowa KETER TECHNICAN BOXAutor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!