Jak urządzić kącik telewizyjny w salonie?

Kącik telewizyjny w salonie to miejsce, w którym niemal co wieczór gromadzi się cała rodzina. Żeby obejrzeć film, ulubiony serial, czy po prostu wspólnie spędzić czas. Minimum wyposażenia to telewizor i sofa, warto jednak pomyśleć również o kilku innych elementach, żeby uprzyjemnić ten wspólnie spędzany czas.

Kącik telewizyjny w salonie ozdobionym betonem architektonicznym

Jak urządzić kącik telewizyjny?

Aranżowanie kącika telewizyjnego trzeba zacząć od wyznaczenia miejsca, w którym ma się znajdować. Wówczas możemy się zastanowić czy zmieści się tam narożnik czy tylko sofa i jakiej wielkości telewizor nadaje się do naszego kącika. Wielkość telewizora ma duże znaczenie. Jeśli między sofą a telewizorem będzie niewielka przestrzeń, lepiej kupić mniejszy telewizor. Inaczej oglądanie telewizji będzie zwyczajnie niekomfortowe. Dokładniejsze informacje na temat zalecanej odległości sofy od telewizora znajdziecie w naszym artykule Jak ustawić telewizor w salonie?

Kącik telewizyjny w salonie z meblościanką

Kącik telewizyjny w salonie urządzony z wykorzystaniem nowoczesnej meblościanki Jet

Jaką sofę wybrać do kącika telewizyjnego?

W kwestii rozmiaru siedziska warto wziąć pod uwagę dwa elementy – rozmiary przestrzeni, którą mamy do dyspozycji, i ilość potencjalnych widzów. Warto zadbać o to, żeby każdy mógł się wygodnie rozsiąść na sofie czy narożniku. Sprawdzą się tu również komplety z sofą i dwoma fotelami. Meble do kącika telewizyjnego w salonie powinny być przede wszystkim wygodne, a dopiero potem ładne. W końcu film trwa średnio około 2h, więc przynajmniej tyle czasu spędzimy za jednym razem przed telewizorem.

Kącik telewizyjny wnętrza z narożnymi sofami

Salon z telewizorem uzupełniony dużym narożnikiem Boston.

Czym warto uzupełnić kącik telewizyjny?

Mamy sofę i mamy telewizor. O czym jeszcze warto pomyśleć? Przede wszystkim o szafce RTV, na której ustawimy nasz telewizor. Powinno znaleźć się na niej miejsce na dekoder i odtwarzacz DVD. Fajnym dodatkiem byłaby też szuflada czy półka na płyty, zapasowe kable i instrukcje do sprzętu elektronicznego. Druga sprawa – stolik kawowy. Na niego odstawimy miskę z popcornem czy napoje. A jeśli dodatkowo znajdzie się w nim półeczka czy szuflada, będziemy mogli wygodnie przechowywać wszystkie piloty w zasięgu naszych rąk. Przy małej przestrzeni lepiej sprawdzi się łatwy do przesuwania stolik na kółkach.

Kącik telewizyjny w salonie z szafką

Kącik telewizyjny w salonie urządzony z wykorzystaniem stolika RTV Patoja

Jak zaaranżować kącik telewizyjny?

Skoro całe wyposażenie mamy już skompletowane, warto pomyśleć o tym jak właściwie zaaranżować całość. Najpopularniejszy sposób na urozmaicenie wystroju kącika telewizyjnego to ozdobienie ściany za telewizorem. W tej roli świetnie sprawdzają się dekoracje ścienne. Ciekawe pomysły na kącik telewizyjny w salonie z dekoracją ścienną możecie znaleźć w naszym artykule Panele dekoracyjne – 20 pomysłów na ścianę za telewizorem.

Kącik telewizyjny z kominkiem ozdobiony dekoracją

W tym kąciku telewizyjnym ścianę za telewizorem zdecydowano się ozdobić \panelem dekoracyjnym Dunes Choppy

Jeśli chodzi o meble, to warto by były dopasowane pod względem wzornictwa i kolorystki. Wielu producentów – chociażby marka Hubertus – oferuje stoliki RTV i stoliki kawowe, które dzięki podobnemu designowi i jednolitej kolorystyce świetnie łączą się w komplety. Warto również pamiętać, żeby przy aranżowaniu wnętrza zachować umiar i nie przesadzić z nadmiarem dodatków czy wzorów, które mogłyby nas rozpraszać podczas oglądania telewizji.

Kącik telewizyjny wnętrza z meblami Hubertus

Kącik telewizyjny uzupełniony meblami Hubertus – ławą Aversa z szufladą i stolikiem RTV Davos

***

Co sądzicie o naszych poradach jak urządzić kącik telewizyjny w salonie? Czy jakiejś informacji Wam tu zabrakło? A może przeciwnie – nasz artykuł zainspirował Was do działania i pomógł w stworzeniu wymarzonej aranżacji? Dajcie znać w komentarzach!

Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!