Jak urządzić kuchnię w nowoczesnym stylu

Kuchnia w nowoczesnym stylu to przede wszystkim funkcjonalne i dobrze uporządkowane pomieszczenie, w którym powinniśmy postawić na ergonomię, minimalizm i wytrzymałe nowoczesne materiały. Jak zabrać się za urządzenie tego typu wnętrza? Podpowiadamy!

Kuchnia w nowoczesnym stylu - jak ją urządzić?

Kuchnia w nowoczesnym stylu – jak ją urządzić

Pierwszy krok przy urządzaniu kuchni, to odpowiedź na pytanie – czy ma być to pomieszczenie otwarte czy zamknięte? Jeśli hołdujesz zasadzie, że kuchnia to serce domu i powinna gromadzić wszystkich domowników, spodoba Ci się zapewne jej wariant otwarty, gdzie kuchnia płynnie będzie przechodzić w jadalnię i salon. To chyba najpopularniejszy wariant w nowoczesnych wnętrzach. Jeśli jednak wolisz wyraźne rozgraniczenie poszczególnych wnętrz postaw na tradycyjną zamkniętą kuchnię, która będzie niezależnym pomieszczeniem od jadalni czy salonu.

Prosta i ekskluzywna kuchnia

Kuchnia w nowoczesnym stylu to pomieszczenie, w którym powinniśmy postawić na prostotę i materiały wysokiej jakości. Zabudowa kuchenna powinna być pojemna, by wygodnie można było w niej uporządkować wszystkie niezbędne w tym pomieszczeniu akcesoria i produkty. Dobrze sprawdzają się meble wykończone na wysoki połysk, proste meble drewniane lub zabudowa metaliczna. W kuchniach nowoczesnych bardzo popularne jest ukrywanie sprzętów takich jak lodówka czy piekarnik w zabudowie – warto wziąć to pod uwagę przy projektowaniu wnętrza.

Kuchnia w nowoczesnym stylu - jak ją urządzić?

Meble kuchenne w nowoczesnym stylu

Oprócz kuchennej zabudowy, kuchnia w nowoczesnym stylu aż prosi się o nowoczesny stół. Do najpopularniejszych rozwiązań należą stół do kuchni na wysoki połysk, a w drugiej kolejności meble drewniane. W nowoczesnej kuchni doskonale sprawdzi się też szkło. Pamiętajmy, że zarówno stół, jak i krzesła do kuchni, powinny łączyć w sobie efektowny wygląd, dużą funkcjonalność i wysoką jakość. Przy mniejszych kuchniach dobrym rozwiązaniem może być wysoki blat kuchenny z hokerami, przy którym będzie można szybko zjeść śniadanie czy kolację.

Oświetlenie i dodatki w kuchni

Kuchnia w nowoczesnym stylu to zazwyczaj dużo różnego rodzaju świateł – blaty robocze podświetlone lampkami halogenowymi lub ledowymi, lampy ścienne tworzące nastrój wnętrza i podkreślające dekoracyjne detale i wreszcie lampy sufitowe (często zawieszone bezpośrednio nad głównym stołem), które pozwalają na oświetlenie całego wnętrza podczas posiłku. Światło to bardzo ważny element nowoczesnego wnętrza. A jeśli chodzi o dodatki, warto postawić na metal, szkło czy tworzywo sztuczne, które będą przyciągać oko oryginalnym designem.

Oświetlenie i lampy w kuchnii w nowoczesnym stylu

***

Kuchnia w nowoczesnym stylu to przede wszystkim pomieszczenie doskonale dostosowane do potrzeb użytkowników – funkcjonalne i dobrze zorganizowane. Minimalistyczny styl i nowoczesne materiały mają zwiększać praktyczność i żywotność wnętrza, tak, by raz urządzone, dobrze służyło nam przez wiele lat. Przy wyborze sprzętów i akcesoriów pamiętajmy więc przede wszystkim o wygodzie i sprytnych rozwiązaniach, które sprawią, że przygotowywanie i podawanie posiłków w naszej nowoczesnej kuchni będzie prawdziwą przyjemnością.Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!