Jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci?

Mały pokój dla dwójki dzieci i jego aranżacja może być niekiedy sporym wyzwaniem. Poniżej omówimy ciekawe podejścia do jego rozwiązania, w zależności od rozmaitych uwarunkowań. Odpowiemy też, na co zwrócić uwagę, gdy urządzamy mały pokój dla rodzeństwa.

mały pokój dla dwójki dzieci aranżacje

Jak urządzić mały pokój dla rodzeństwa?

Gdy zastanawiamy się, jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci, warto nakreślić cele, które będą nam przyświecać przy aranżacji. Możemy na przykład jako nadrzędną sprawę postawić danie maluchom przestrzeni do zabawy. Wówczas mały pokój dziecięcy dla dwójki obfitował będzie w sporo wolnego miejsca na różne zabawy ruchowe czy układanie klocków, może również jakąś konsolę czy gry „tradycyjne”. Inna opcja to nauka. Jeśli chcemy zachęcić do niej nasze pociechy, pomysł na mały pokój dla dwójki dzieci może zawierać na przykład wyposażenie tego pomieszczenia w globusy, tablice korkowe, półki na książki czy zabawki naukowe.

bardzo mały pokój dla 2 dzieci

Skoro zastanawiamy się, jak urządzić mały pokój dla rodzeństwa, może warto pomyśleć nad przestrzenią dla zintegrowania dzieci ze sobą? Jeśli od początku będą mieć przestrzeń do wspólnych gier (czy to na konsoli, czy na przykład w tenisa stołowego, czy nawet darta) z pewnością ich relacja będzie bardziej zażyła na późniejszym etapie. Oczywiście wszystkie te cele są warte zrealizowania, powinniśmy jednak ustalić ich właściwą hierarchię i proporcje – w końcu w małym pokoju może nie wystarczyć miejsca na wszystkie pomysły.

Łóżka dla 2 dzieci do małego pokoju

Łóżka dla 2 dzieci do małego pokoju to bardzo ważne zagadnienie. W końcu to od ich wyboru zależeć będzie w dużej mierze samopoczucie, a nawet zdrowie naszych dzieci. Bardzo mały pokój dla 2 dzieci możemy wyposażyć w łóżko piętrowe. W tym wypadku pozwoli nam ono zaoszczędzić sporo miejsca, które na mocno ograniczonej przestrzeni jest na wagę złota. Łóżko piętrowe to jednak spora frajda dla każdej pary rodzeństwa. Nawet jeśli aranżacja małego pokoju dla dwójki dzieci nie wiąże się u nas z koniecznością aż takiego oszczędzania przestrzeni, i tak warto pomyśleć właśnie o piętrowym łóżku.

pomysł na mały pokój dla dwójki dzieci

Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteśmy nim zainteresowani, dwa meble jednoosobowe również świetnie się sprawdzą. Niezależnie jednak od tego, jaki typ produktu wybierzemy, pamiętajmy, że mały pokój dla dwójki dzieci powinien gwarantować dzieciom komfort i zdrowy sen. Warto więc bardzo starannie wybrać materace – ich twardość, sprężystość i wysokość. Nie zapominajmy też, że kupujemy łóżko dla dzieci – czyli osób, które czasem bardzo szybko rosną. Jeśli więc kupimy łóżko z niewielkim zapasem wolnego miejsca, może okazać się, że za rok będziemy musieli je wymienić.

Aranżacja małego pokoju dla dwójki dzieci

Jeśli chodzi o mały pokój dla 2 dzieci, aranżacje, które mamy do wyboru, bardzo różnią się między sobą. W dalszej części skupimy się na ich wyborze pod względem płci czy wieku dzieci, tu wspomnimy o uniwersalnych regułach, którymi rządzi się mały pokój dla rodzeństwa. Warto na przykład rozważyć biurko narożne. Jest ono świetną odpowiedzią na to, jak urządzić niewielki pokój dla dwójki rodzeństwa, jednak nawet w większych pomieszczeniach pozwala na rozsądne gospodarowanie przestrzenią. Niezależnie od tego, czy się na tę opcję zdecydujemy, warto poświęcić sporo czasu na dobór najwłaściwszych biurek i krzeseł czy też foteli obrotowych.

aranżacja małego pokoju dla dwójki dzieci

W dzisiejszych czasach dzieci spędzają przed komputerami mnóstwo czasu, mądry rodzic, za pomocą wyboru ergonomicznych mebli, dba by mogły siedzieć wygodnie i zdrowo. Znaczenie ma tu przede wszystkim wysokość biurek i foteli, a także kształt krzesła i możliwości jego regulacji. Warto też pozwolić naszym pociechom częściowo wybrać, jak ma wyglądać ich mały pokój dla dwójki dzieci. Aranżacje wybrane przez nich będą dużo bliższe ich sercu niż pomysły nawet świetnie rozumiejącego własne potomstwo rodzica.

Jak urządzić mały pokój dla dwóch chłopców?

Warto teraz zastanowić się, jak urządzić mały pokój dla dwóch chłopców. Zacznijmy od ścian – dobrym pomysłem będzie pomalowanie ich na jakieś żywe, wesołe barwy. Nadadzą one dynamikę całemu pomieszczeniu i zwłaszcza w pochmurne, deszczowe dni będą rozpogadzać naszych chłopaków. Na ścianie można powiesić plakat – mały pokój dla 2 dzieci płci męskiej to świetne miejsce na powieszenie podobizny jakiegoś sportowca czy pozytywnego wzorca z bajki. Aranżacja małego pokoju dla dwóch chłopców może też uwzględniać sporą ilość półek. Przydadzą się, zwłaszcza jeśli chłopaki kolekcjonują coś – jakieś figurki, gry, zabawki czy inne przedmioty.

aranżacja małego pokoju dla dwóch chłopców

W przypadku chłopców (choć nie tylko) wspomniane już piętrowe łóżko dla dwójki dzieci do małego pokoju może być świetnym pomysłem na uatrakcyjnienie pomieszczenia. Chłopakom przyda się też sporo miejsca na zabawę – niezależnie od tego, czy będą układać klocki, jeździć sterowanymi autami czy wymyślać kreatywne zabawy, dużo przyjemniej będzie im się to robić, gdy będą mieć wolną przestrzeń w pokoju. Oczywiście, nie zawsze jest możliwe dostarczenie jej dużo, ale da się ją wygospodarować nawet w małym pokoiku.

Jak urządzić mały pokój dla 2 dziewczynek?

Rozważmy teraz, jak urządzić mały pokój dla 2 dziewczynek. Kolorystyka ścian może się nieco różnić od tej z pokoju chłopców, jednak barwy takie jak żółć czy zieleń mogą być z powodzeniem użyte w obu przypadkach. To, jak urządzić mały pokój dla dwojga dzieci zależeć oczywiście będzie w jakiejś mierze od gustu naszych maluchów. W przypadku dziewczynek zapewne nieco częściej na ścianie może pojawić się plakat lub kalendarz z jakąś księżniczką czy syrenką, jednak jeśli nasze córki wolą np. bajkę o autach, dużą przyjemność sprawi im gadżet właśnie z tym motywem. Oprócz czegoś na ścianę może to być chociażby pościel.

jak urządzić mały pokój dla 2 dziewczynek

Mały pokój dla dwóch dziewczynek z pewnością warto również wyposażyć w dużą szafę na ubrania czy podręczne lusterko. Na biurko przyda się z kolei organizer, w którym córki będą mogły starannie poukładać swoje mazaki, kredki czy inne drobiazgi. Gdy zastanawiamy się, jak urządzić mały pokój dla 2 dzieci, dobrym pomysłem będą również pluszaki. Zwłaszcza w przypadku dziewczynek dostarczyć one mogą mnóstwo radości, jednak niejednemu chłopcu również zrobi się miło, gdy będzie mógł pobawić się lub przytulić do dużej maskotki.

Jak urządzić mały pokój dla dwójki nastolatków?

Mały pokój dla dwójki nastolatków jest pod pewnymi względami jeszcze większym wyzwaniem niż ten dla maluchów. Młodzi ludzie mają zwykle swoje pasje, warto więc zapewnić im odpowiednie warunki na rozwijanie ich. Jeśli nasze nastoletnie córki lub synowie mają hobby związane z komputerem lub książkami sprawa jest prosta – wystarczy wygodny fotel i biurko lub przestronny regał.  Jednak jak urządzić mały pokój dla dwójki nastolatków o bardziej niecodziennym hobby? Istotna będzie tu odpowiednia komunikacja, warto uważnie wsłuchać się w głos dzieci, dowiedzieć się, co będzie im potrzebne do realizacji ich pasji.

łóżko dla dwójki dzieci do małego pokoju

To, jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci w wieku nastoletnim, rządzi się jednak również bardziej uniwersalnymi prawami. Nie zapominajmy, że nastolatkowie zazwyczaj chciałyby móc zapraszać znajomych do swojego pokoju. Warto więc postarać się o przynajmniej jedno dodatkowe krzesło dla ewentualnego gościa. W wieku nastoletnim słucha się zwykle dużo muzyki – dla wygody zarówno dzieci, jak i naszej ważne jest więc dokonanie najlepszego wyboru między wygodnymi słuchawkami a solidnymi głośnikami jako sprzętem grającym w ich pokoju.

Pomysł na mały pokój dla dwójki dzieci

Gdy zastanawiamy się, jak umeblować mały pokój dla dwójki dzieci, nie zawsze musimy „wyważać otwarte drzwi”. Mnóstwo osób mierzyło się z tym pytaniem przed nami – każda z nich znalazła na nie własną odpowiedź. Sporo z nich zdecydowało się na podzielenie się swoimi doświadczeniami w internecie, innych z kolei (np. naszych krewnych czy znajomych) możemy zapytać samodzielnie. Wiedza taka będzie nieoceniona – dowiemy się, z jakimi trudnościami osoby te musiały się mierzyć podczas meblowania pokoju, dlaczego wybrały poszczególne opcje, poznamy też finansowe kulisy aranżacji.

jak urządzić mały pokój dla rodzeństwa

Inna opcja to poszukanie odpowiedzi w mediach – ciekawe inspiracje znajdują się choćby w gazetkach reklamowych czy programach telewizyjnych. Tam z kolei zapoznamy się z obecnymi trendami i ujrzymy aranżacje wykonane przez fachowca. Odpowiedzi na to, jak urządzić mały pokoik dla dwójki dzieci jest więc dla nas na wyciągnięcie ręki. To my sami musimy zdecydować, czy chcemy po nie sięgać, oraz w jakim stopniu się nimi inspirować. Gotowe rozwiązania będą dla nas często cenną wskazówką lub pokazaniem celu, do którego indywidualnej drogi poszukamy jednak samodzielnie.

Polecamy inspiracje:

Autor: Dorota z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!