Jak urządzić mały salon?

Urządzenie niewielkiego pokoju dziennego bywa prawdziwym wyzwaniem – jak zaaranżować przestrzeń, żeby znalazły się w niej wszystkie potrzebne meble do salonu, a jednocześnie całość nie była zagracona? Mamy dziś dla Was kilka porad, dzięki którym stworzycie prawdziwie elegancki i funkcjonalny mały salon. Koniecznie skorzystajcie z tych pomysłów!

Salon ze stolikiem Pixel X i ścianą ozdobioną betonem architektonicznym

Jasne kolory we wnętrzu to idealny sposób na mały salon

Przy urządzaniu niewielkich przestrzeni warto postawić na jasne kolory. Świetnie sprawdzą się pastele, beże czy jasne szarości – takie barwy odbijają światło i dzięki temu optycznie powiększają przestrzeń. Paleta barw na ścianach oraz kolory mebli powinny być stonowane i idealnie zgrane. Intensywniejsze odcienie można wykorzystać w dodatkach, które będą ożywiać całą aranżację. Zaaranżowany w ten sposób salon będzie wyglądał elegancko i obszernie.

Mały salon z ławostołem podnoszonym rozkładanym Arizona i pomarańczowymi akcesoriami

Sposób na mały salon -zakup funkcjonalnych mebli

Przy wyborze mebli warto postawić na modele o prostym designie, funkcjonalne i praktyczne. Świetnie sprawdzą się tu proste rozkładane sofy z pojemnikiem na pościel, który niekoniecznie musi służyć jako schowek akurat na kołdrę – swobodnie można zrobić z niego schowek na inne przedmioty. Szafy najlepsze będą proste i mało widoczne. Warto rozważyć wykorzystanie np. jednolitych pod względem wzornictwa mebli systemowych. Dobrym rozwiązaniem w małych pomieszczeniach są lustra lub lustrzane drzwi, które optycznie powiększają przestrzeń. A jako ławę warto wykorzystać ławostół z dodatkową półką – dzięki temu zyskamy dodatkową przestrzeń na drobiazgi, ławę na co dzień, a w razie potrzeby wyższy stół czy biurko.

Elegancki salon z ławostołem Aversa biały połysk

W małym salonie postaw na minimalistyczne dodatki

Jeśli chodzi o dodatki, warto zachować w nich umiar. Wybierzmy kilka przedmiotów, które zwiększą przytulność naszego pomieszczenia, ale raczej zrezygnujmy z tworzenia wystawy kolekcji figurek. Zbyt wiele ozdób spowoduje bowiem wrażenie bałaganu i zagracenia, a co za tym idzie sprawi, że przestrzeń będzie wydawać się mniejsza. Wszelkie drobne przedmioty warto trzymać ukryte za drzwiami szafek czy w ozdobnych pudełkach.

Mały salon w pastelach z ławostołem minesota w odcieniu dąb sonoma

***

Przy urządzaniu małego salonu warto zachować minimalistyczne podejście. Powinna to być prosta i uporządkowana przestrzeń – taki salon będzie wydawał się bardziej obszerny i elegancki. Nie oznacza to jednak, że powinien być pozbawiony stylu! Odpowiednie dodatki podkreślające nasz styl i zainteresowania są jak najbardziej mile widziane, starajmy się jednak stosować je w naszej aranżacji z umiarem.


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!