Jak urządzić mały salon?

Urządzenie niewielkiego pokoju dziennego bywa prawdziwym wyzwaniem – jak zaaranżować przestrzeń, żeby znalazły się w niej wszystkie potrzebne meble do salonu, a jednocześnie całość nie była zagracona? Mamy dziś dla Was kilka porad, dzięki którym stworzycie prawdziwie elegancki i funkcjonalny mały salon. Koniecznie skorzystajcie z tych pomysłów!

Salon ze stolikiem Pixel X i ścianą ozdobioną betonem architektonicznym

Sposób na mały salon – jasne kolory

Przy urządzaniu niewielkich przestrzeni warto postawić na jasne kolory. Świetnie sprawdzą się pastele, beże czy jasne szarości – takie barwy odbijają światło i dzięki temu optycznie powiększają przestrzeń. Paleta barw na ścianach oraz kolory mebli powinny być stonowane i idealnie zgrane. Intensywniejsze odcienie można wykorzystać w dodatkach, które będą ożywiać całą aranżację. Zaaranżowany w ten sposób salon będzie wyglądał elegancko i obszernie.

Mały salon z ławostołem podnoszonym rozkładanym Arizona i pomarańczowymi akcesoriami

Sposób na mały salon – funkcjonalne meble

Przy wyborze mebli warto postawić na modele o prostym designie, funkcjonalne i praktyczne. Świetnie sprawdzą się tu proste rozkładane sofy z pojemnikiem na pościel, który niekoniecznie musi służyć jako schowek akurat na kołdrę – swobodnie można zrobić z niego schowek na inne przedmioty. Szafy najlepsze będą proste i mało widoczne. Warto rozważyć wykorzystanie np. jednolitych pod względem wzornictwa mebli systemowych. Dobrym rozwiązaniem w małych pomieszczeniach są lustra lub lustrzane drzwi, które optycznie powiększają przestrzeń. A jako ławę warto wykorzystać ławostół z dodatkową półką – dzięki temu zyskamy dodatkową przestrzeń na drobiazgi, ławę na co dzień, a w razie potrzeby wyższy stół czy biurko.

Elegancki salon z ławostołem Aversa biały połysk

Sposób na mały salon – minimalistyczne dodatki

Jeśli chodzi o dodatki, warto zachować w nich umiar. Wybierzmy kilka przedmiotów, które zwiększą przytulność naszego pomieszczenia, ale raczej zrezygnujmy z tworzenia wystawy kolekcji figurek. Zbyt wiele ozdób spowoduje bowiem wrażenie bałaganu i zagracenia, a co za tym idzie sprawi, że przestrzeń będzie wydawać się mniejsza. Wszelkie drobne przedmioty warto trzymać ukryte za drzwiami szafek czy w ozdobnych pudełkach.

Mały salon w pastelach z ławostołem minesota w odcieniu dąb sonoma

***

Przy urządzaniu małego salonu warto zachować minimalistyczne podejście. Powinna to być prosta i uporządkowana przestrzeń – taki salon będzie wydawał się bardziej obszerny i elegancki. Nie oznacza to jednak, że powinien być pozbawiony stylu! Odpowiednie dodatki podkreślające nasz styl i zainteresowania są jak najbardziej mile widziane, starajmy się jednak stosować je w naszej aranżacji z umiarem.


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!