Jak urządzić pokój dla dwójki dzieci?

Czasem musimy urządzić pokój dla 2 dzieci. Wydaje się, że to spore wyzwanie, jednak daje również wiele możliwości na kreatywne rozwiązania. W poniższym tekście odpowiemy sobie na pytanie, jak urządzić pokój dla dwójki dzieci, by zaspokoić rozmaite potrzeby.

jeden pokój dla dwóch chłopców

Jak zaprojektować pokój dla dwójki dzieci?

Gdy chcemy urządzić pokój dla dwójki dzieci, warto najpierw przemyśleć, jakie mamy warunki. Weźmy pod uwagę wiek dzieci – pokój dla 2 chłopców w wieku 4 lat urządzimy inaczej niż dla dwójki dziesięcioletnich dziewczynek. Płeć również ma znaczenie, jednak omówimy ją szerzej w osobnych akapitach. Pokój dla dwojga dzieci powinien jednak odznaczać się zarówno przestrzenią do zabawy, jak i do nauki. Czyli przyda się w nim zarówno wygodne miejsce do odrabiania lekcji, jak i przestrzeń do zabawy z bratem, siostrą czy przyjaciółmi.

pokój dziecięcy dla 2 dzieci

Jeden pokój + dwójka dzieci = pytanie, jak umeblować go tak, by maluchy zintegrowały się ze sobą. Nie chcemy przecież, by każde z dzieci od początku wpatrzone było w swój smartfon i żyło razem, ale osobno. Dobry pokój dla dwójki dzieci to inspiracje do ich wspólnej aktywności, choćby przestrzeń na prostą grę będzie krokiem w dobrą stronę. Oczywiście, nie zawsze będzie miejsce na stół do tenisa, jednak choćby rzutki na ścianie zmieszczą się nawet w malutkim pokoiku.

Jeden pokój dla dwójki dzieci – jak umeblować?

Jak umeblować pokój dla dwójki dzieci? Kluczowe są łóżka dla dzieci. Żaden pokój dla 2 dzieci nie obędzie się bez tych mebli. Warto wybrać modele nieco dłuższe niż aktualny wzrost dzieci – w końcu maluchy będą rosnąć, a nie chcemy wymieniać łóżek za rok. Gdy odpowiadamy na pytanie, jak zaprojektować pokój dla dwójki dzieci, warto umieścić łóżka na przykład po jednej stronie ściany, ewentualnie przy dwóch przeciwległych, by zyskać jak najwięcej przestrzeni w pokoju.

pomysł na pokój dla dwójki dzieci

Gdy aranżujemy pokój dla 2 dzieci, projekt powinien również zawierać wygodne biurka dla dzieci i krzesła. Inne ważne meble to półki oraz oczywiście szafki nocne i szafy na odzież. Oczywiście, jeśli chodzi o dowolny pokój dla dwójki dzieci, aranżacje mogą być bardzo różne i akcentować rozmaite potrzeby oraz funkcje pokoju. W jednym położymy większy nacisk na przestrzeń do nauki, w innym na miejsce do zabawy, jeszcze gdzieś indziej ważne będzie dla nas hobby dzieci. To my musimy znaleźć złoty środek – znamy w końcu swoje maluchy najlepiej.

Pokój dla dwójki dzieci w bloku

Pokój w bloku dla dwójki dzieci stawia przed nami nowe wyzwania. Często mamy w nim do dyspozycji mniej miejsca niż w domu jednorodzinnym. Nie musi to jednak być problem, jeśli podejdziemy do aranżacji kreatywnie. Pokój dla dwójki dzieci w bloku stawia nas przed koniecznością oszczędzania miejsca. Możemy to łatwo zrobić, jeśli nasz pokój dla dwóch chłopców lub dziewczynek wyposażymy w jedno łóżko piętrowe zamiast dwóch tradycyjnych.

pokój dla dwójki chłopców

Gdy mamy bardzo mało miejsca, pokój dziecięcy dla 2 dzieci możemy wyposażyć w składany blat ścienny zamiast stolika dla dzieci czy nawet biurka. Oczywiste jest również, że wówczas lepiej od komputera stacjonarnego sprawdzi się laptop czy nawet tablet. Pokój dla dwóch chłopców w bloku z powodzeniem możemy umeblować również krzesłami składanymi. Podobnie jest zresztą w przypadku pokoju dziewczynek. Zamiast szafek nocnych możemy na przykład powiesić również półki ścienne. Każdą trudność da się przezwyciężyć, również pokój w bloku może oferować wygodne miejsce na zabawę i naukę.

Jak urządzić pokój dla 2 dziewczynek?

Jeśli chodzi o pokój dla 2 dziewczynek, aranżacje dostępne w internecie czy katalogach często odznaczają się rozmaitymi odcieniami różowej farby na ścianach. Jest to klasyczna już estetyka, jednak coraz częściej spotkać możemy również ściany w innych kolorach. Pokój dla dwójki dzieci płci żeńskiej, niezależnie od użytego przez nas koloru ścian, warto wyposażyć również w lustro, oraz dużą liczbę szaf dla dzieci i szafek na ubrania czy rozmaite drobiazgi.

aranżacja pokoju dla dwójki dzieci

Gdy urządzamy dziewczynkom pokój dziecięcy dla dwójki dzieci, warto również udekorować go postaciami z bajek przez nie oglądanych. Czy to jakieś zwierzaki, czy księżniczki, syrenki (a może wręcz przeciwnie – auta i roboty?) to na pewno dobry pomysł na pokój dla dwójki dzieci. Gdy zastanawiamy się, jak urządzić pokój dla 2 dzieci, weźmy pod uwagę, że nasze dziewczynki chciałyby zapewne móc zaprosić do siebie koleżanki, choćby na urodziny. Dobrze więc śledzić bieżące trendy pokojów dziecięcych, by nasze pociechy mogły być dumne ze swojego małego królestwa.

Jak urządzić pokój dla 2 chłopców?

Pokój dla dwóch chłopców wyglądał będzie nieco inaczej od pokoju dziewczynek. Na ścianach mogą pojawić się na przykład plakaty jakiegoś sportowca czy herosa z popularnych bajek. Pamiętajmy też, że jakkolwiek czasy się zmieniają, to jednak pokój dla 2 chłopców warto utrzymać w raczej „męskiej” czy choćby neutralnej kolorystyce, by oni również mogli być przed kolegami dumni ze swego pokoju. Gdy chodzi o pokój dla 2 chłopców, aranżacje mogą zawierać również na przykład dywan z motywem miasteczka komunikacyjnego czy przestrzeń na zabawę samochodzikami lub innymi zabawkami.

pokój dla dwóch małych chłopców

Jeden pokój dla dwóch chłopców, nawet w domu jednorodzinnym, to zresztą świetne miejsce na wspomniane wcześniej łóżko piętrowe. Mebel taki dostarczy im obu mnóstwo frajdy. Obecnie za niewielkie pieniądze kupić można inteligentne urządzenia, którymi da się sterować poprzez smartfona. Jeśli chłopaki będą miały do dyspozycji choćby tego rodzaju lampkę, ich frajda z korzystania z pokoju zdecydowanie się poprawi – a lampka przyda się również choćby do nauki.

Aranżacja pokoju dla dwójki dzieci

Niezależnie, czy urządzamy pokój dla dwóch małych chłopców, czy dla nieco starszych dziewczynek, nie powinniśmy zapominać o ergonomii użytych mebli. Nawet bowiem najpiękniejsza aranżacja pokoju dla dwójki dzieci okazać się może przysłowiowym strzałem w stopę, jeśli meble będą niewygodne lub niezdrowe. Po pierwsze – łóżka. Czy mają odpowiednią twardość i wymiary? Czy dzieci na nic się nie uskarżają?

pokój dla dwójki dzieci w bloku

Pokój dla dwójki chłopców czy dziewczynek powinien również oferować wygodne krzesła (lub fotele obrotowe), tworzące wraz z biurkami czy stolikami ergonomiczny komplet. Dzieci spędzają przy nich dużo czasu. Ważne więc, by nie odbiło się to na ich zdrowiu. Kluczowa jest zatem wyprostowana postawa ciała i odpowiednia odległość oczu od monitora. Gdy zastanawiamy się, jak urządzić pokój dla 2 dziewczynek lub chłopaków, weźmy również pod uwagę jasność pomieszczenia. Za dnia chodzi tu o nasłonecznienie, wieczorami przyda się z kolei odpowiednie, zdrowe oświetlenie – zarówno górne, jak i to do czytania.

Polecamy inspiracje:

Autor: Dorota z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!