Jak urządzić salon w nowoczesnym stylu?

Salon w nowoczesnym stylu to przede wszystkim funkcjonalne wnętrze, nieprzeładowane meblami czy dodatkami. Minimalizm – oto pierwszy wyznacznik nowoczesnej aranżacji. Jak urządzić salon w nowoczesnym stylu? Dziś zastanowimy się nad wyborem mebli, dodatków i innych sprzętów.

Jak urządzić salon w nowoczesnym stylu?

Salon w nowoczesnym stylu

Salon jest zazwyczaj sercem każdego domu. W nim spędzamy wolny czas wspólnie z rodziną, odpoczywamy, relaksujemy się, spotykamy ze znajomymi. Dlatego tak ważne jest, by urządzić to pomieszczenie w odpowiedni sposób, który zapewni nam eleganckie i jednocześnie funkcjonalne wnętrze.

Jak urządzić salon w nowoczesnym stylu?

Przy urządzaniu salonu w nowoczesnym stylu warto mieć w pamięci kilka aspektów. Przede wszystkim powinno być to wnętrze przestronne. W nowoczesnych aranżacjach bardzo popularne jest otwarcie salonu na kuchnię i jadalnię – dzięki temu mamy wrażenie większej przestrzeni. Pomieszczenia płynnie przechodzące jedno w drugie zapewniają też większą funkcjonalność i sprawiają, że niezależnie od tego co robimy, stale przebywamy w otoczeniu pozostałych członków rodziny.

Jak urządzić salon w nowoczesnym stylu?

Meble pokojowe w takiej aranżacji warto ograniczyć do podstawowego minimum. Zwróć uwagę na wykonanie i projekt mebli, które mają trafić do salonu w nowoczesnym stylu. W tego typu wnętrzach liczy się wysoka jakość wykonania i ciekawy design mebli. Podstawowe elementy wyposażenia to sofa do salonu lub narożnik pokojowy, elegancki stolik kawowy i dodatkowo ciekawy pod względem wzornictwa fotel. Warto zwrócić uwagę na oświetlenie wewnętrzne – ono również odgrywa ważną rolę.

Jak urządzić salon w nowoczesnym stylu?

Pamiętajmy, że nowoczesne meble to nie tylko funkcjonalny dodatek, ale też część dekoracji wnętrza. Dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na ciekawą formę i wykończenie. Salon w nowoczesnym stylu to miejsce odpowiednie na detale ze stali nierdzewnej, chromowane stelaże stolików i regałów, ciekawe drewniane lub szklane blaty i półki czy designerskie krzesła z tworzyw sztucznych. Każdy mebel, to swoista rzeźba, która ma przyciągać wzrok i nadawać aranżacji określony styl.

Nowoczesne meble pokojowe

Dużą popularnością w nowoczesnych salonach cieszą się również meble systemowe – czy to w wariancie klasycznych meblościanek czy zestawu dopasowanych mebli RTV. Jednolity styl i wykonanie podkreślają nowoczesność aranżacji i ułatwiają urządzenie salonu w odpowiednio elegancki sposób, oszczędzając nasz czas. Bardzo popularne są meble systemowe z lakierowanej płyty MDF, szkła czy drewna, często z prostymi frontami bez tradycyjnych rączek i uchwytów, otwierane na docisk.

Jak urządzić salon w nowoczesnym stylu?

Salon w nowoczesnym stylu to nie miejsce na trzymanie rzeczy na wierzchu. Dlatego meble systemowe mają nie tylko zapewnić nam możliwość wygodnego korzystania ze sprzętu RTV, ale też służyć do przechowywania różnego rodzaju rzeczy. W mieszkaniu wiele jest sprzętów i akcesoriów, które potrzebujemy mieć pod ręką, ale zostawione na wierzchu dawałyby niekorzystne wrażenie bałaganu. Oszczędna, minimalistyczna estetyka, to to, do czego dążymy w nowoczesnych wnętrzach.

Jak urządzić salon w nowoczesnym stylu?

Jeśli chodzi o kolory, salon w nowoczesnym stylu może nam dać duże pole do popisu. Dopuszczalne są tu zarówno mocne kontrasty bieli i czerni, intensywne, mocne barwy, jak i klasyczna ciepła kolorystyka. Ważne, by kolor był idealnie zgrany z wnętrzem, a paleta barw wzajemnie się uzupełniała. Wnętrze ma wyglądać elegancko i stylowo, a to, za pomocą jakich barwy uzyskamy ten efekt, jest kwestią drugorzędną. Nie zapominajmy też o dodatkach i akcesoriach – one również powinny współgrać z całością.

***

W nowoczesnym wnętrzu swobodnie można wykorzystywać takie dodatki jak dywany, poduszki, pledy czy dekoracje ścienne – pamiętajmy tylko by nie przesadzić, ponieważ salon w nowoczesnym stylu powinien być przede wszystkim minimalistyczny i uporządkowany. Nasz styl i indywidualny charakter warto podkreślić detalami, takimi jak obrazy i grafiki czy ciekawie zaprezentowana kolekcja zdjęć.


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!