Jak urządzić stylowy ogród?

W tym roku możemy cieszyć się naprawdę piękną jesienią. Słońce, wysokie temperatury, zachęcały do tego, żeby korzystać z uroków pięknej, polskiej złotej jesieni. Ci, którzy obok swojego domu mają ogródek lub taras mogli cieszyć się dłużej jego pięknem i wypoczywać w cieniu ulubionych drzew lub wręcz przeciwnie- wygrzewać się w promieniach jesiennego słoneczka. Zobacz nasze podpowiedzi jak urządzić stylowy ogród.

urządzamy ogród

Urządzanie stylowego ogrodu to obecnie coś więcej niż planowanie jakie warzywa w tym roku posiejemy. Niektórzy decydują się nawet na pomoc specjalistów, którzy pomogą urządzić wyjątkowy ogród. Zarówno pod względem roślinności, jak też i mebli.

Od czego zacząć?

Kwestie doboru roślinności coraz częściej pozostawiane są specjalistom. Czy to znajomym, którzy mają pojęcie o hodowli i uprawie roślin, lub zleca się to zadanie specjalnym firmom projektującym tereny zielone. Jednak gdy pod tym względem ogród jest już przygotowany, wówczas urządzanie, dobór mebli, doniczek i tego typu szczegółów najczęściej pozostawiamy już dla siebie. Zanim wybierzemy się na zakupy, warto zastanowić się, czego potrzebujemy? Jakiego typu meble chcemy umieścić w naszym ogrodzie? I z czego mają być one wykonane? Jeśli chcemy, aby nasz ogród wyglądał wyjątkowo i pięknie, najpierw należy wszystko dokładnie zaplanować. Ogród to miejsce, w którym można wydzielić pewne strefy, jak np. część rekreacyjną, gdzie można rozmieścić zabawki ogrodowe jeśli w domu mieszkają dzieci czy powiesić hamak, a także część, w której można usiąść z dzbankiem zimnej lemoniady, ulubioną książką i w pełni się zrelaksować. Warto też zaplanować miejsce dla grilla, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Każdy element powinien mieć swoje miejsce.

Altanka

Zanim wybierzemy się na zakupy warto także zastanowić się nad tym, gdzie ustawimy zakupione meble. Jeśli mamy taras, który dodatkowo jest zadaszony- to świetnie! Co jednak zrobić, gdy nie mamy takiego miejsca? Można pomyśleć nad zakupem altanki, o ile nasz ogród jest na tyle duży by można ją było ustawić. Nie ma bowiem dużego sensu wstawianie altany do małych ogródków. Wówczas warto szukać rozwiązań alternatywnych.

Wybór mebli

Tego roku, dużą popularnością cieszyły się meble ogrodowe z technorattanu. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że łatwo zadbać o ich czystość, gdyż nie wymagają długiej, drogiej i specjalistycznej konserwacji. Do tego, w sklepach dostępne są meble różnego rodzaju, do siedzenia, ale także stoliki. Dzięki temu meblowy wystrój naszego ogrodu może być doskonale skompletowany i dopasowany. Równie dużą popularnością cieszą się także meble drewniane, choć w tym przypadku należy pamiętać, że niezbędna jest ich odpowiednia konserwacja. Meble drewniane nie lubią deszczu ani mrozu, dlatego warto wziąć to pod uwagę urządzając ogród.

Dodatki

Meble to podstawa, jednak ci, którzy urządzają ogrody wiedzą, że diabeł tkwi w szczegółach, a do mebli warto dodać odpowiednie, pasujące do całości wystroju dodatki. Dużą popularnością cieszą się poduszki i ochraniacze oraz wszelkiego rodzaju tekstylia, które rozłożone na krzesłach, fotelach czy sofach z jednej strony będą decydowały o wygodzie siedzenia, z drugiej natomiast dodadzą uroku meblom, dając poczucie przytulności. Popularnością cieszą się także stoły i ławy, dzięki którym niejedna rodzina w ciepłe letnie dni spożywała posiłki lub relaksowała się w swoim ogrodzie po niedzielnym obiedzie, popijając kawę. Również w tym przypadku istotnymi elementami są dodatki. Bieżniki, ulubiony kwiat doniczkowy w wyjątkowej osłonie, pasującej do całości designu. A także stylowe latarnie, dla tych, którzy lubią spędzać wieczory w zaciszu własnego ogrodu.

dobieramy tekstylia

Jak dobrać tekstylia?

Tekstylia odgrywają istotną rolę w urządzaniu stylowego ogrodu. Ich dobór nie jest przypadkowy, lecz musi komponować się z całością, musi być spójnym z resztą rzeczy elementem. Tekstylia, takie jak poszewki na poduszki, to element, który można wymienić, w zależności od koncepcji właściciela. Dużą popularnością cieszyły się tekstylia o żywej i intensywnej kolorystyce. Komponowały się one doskonale z szarymi elementami mebli z technorattanu.

Ogród- nasz dom!

Wbrew pozorom, stwierdzenie nie jest przesadą. Obecne trendy w urządzaniu ogrodów wskazują, że w ogrodzie, tak jak i w domu chcemy czuć się bezpiecznie i przytulnie. Poczucie to sprawia, że tak wiele uwagi poświęcamy urządzaniu ogrodu. Ale nie tylko planowaniu zieleni, lecz dbaniem o każdy szczegół.


Autor: Tomek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!