Jak urządzić taras w bloku?

Jak urządzić taras w bloku? Na to pytanie nie da się udzielić prostej odpowiedzi. Wiele zależy od rozmiarów naszego tarasu i jego usytuowania. W małym mieszkanku w bloku z wielkiej płyty będziemy mieć do dyspozycji tylko niewielką przestrzeń, z kolei po dużym apartamencie możemy się spodziewać rozległego tarasu. Podstawy tworzenia aranżacji są jednak podobne – przyjrzyjmy im się bliżej.

taras w bloku z meblami ogrodowymi Corfu Set Curver

Zestaw tarasowy Corfu Set zyskał niepowtarzalny urok dzięki efektownym kwiatom.

Jak urządzić taras w bloku

Zastanówmy się, jak urządzić taras w bloku. Przede wszystkim potrzebować będziemy kompletu mebli ogrodowych odpornych na warunki atmosferyczne. Do stworzenia przyjemnej, ogrodowej atmosfery przydadzą się doniczki na kwiaty i rośliny ozdobne, a także same kwiaty. Do tego przydałoby się jakieś oświetlenie na długie letnie wieczory – latarenki na świeczki lub oświetlenie elektryczne. Na koniec zostają nam dodatki – ozdobne poduszki, koce na chłodne wieczory i rozmaite ogrodowe akcesoria.

aranżacje tarasu w bloku z zestawem wypoczynkowym z technorattanu Ligurito

Na rodzinnych tarasach świetnie sprawdzają się meble modułowe – takie jak zestaw z technorattanu Ligurito Off-White Elite & Taupe

Czym się kierować przy wyborze kolejnych elementów wyposażenia? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na dobre dopasowanie kolorów i materiałów. Taras powinien wyglądać harmonijnie – to w końcu miejsce, w którym szukamy odpoczynku i odprężenia. Warto przy jego urządzaniu nawiązać do wystroju wnętrza, szczególnie jeśli wyjście na taras prowadzi prosto z salonu. Nie zapomnijmy o nadaniu aranżacji unikalnych szlifów, które podkreślą nasz charakter i wysmakowany gust.

taras w bloku aranżacje z narożnikiem tarasowym Allibert Nevada Low

Narożnikowi Allibert Nevada Low uroku dodaje przede wszystkim efektowne oświetlenie

Meble ogrodowe na taras w bloku

Jakie meble na taras wybrać? Zazwyczaj najlepiej sprawdza się klasyczny zestaw ogrodowy: sofa, dwa fotele i stolik. Jeśli jednak nasz taras jest bardzo mały, warto zastanowić się nad zakupem mebli balkonowych – kompletu foteli, pojedynczej sofy czy też ławeczki ogrodowej. Wybierać możemy spośród mebli ogrodowych każdego typu: technorattanowych, drewnianych czy też z tworzyw sztucznych. Zestaw powinien być nie tylko ładny, ale przede wszystkim wygodny i odporny na warunki atmosferyczne.

aranżacja tarasu w bloku z zestawem Corfu Set Curver

Aranżację z kompletem Corfu Set urozmaiciły kolorowe dodatki utrzymane w odcieniach żółci i zieleni.

Przy urządzaniu tarasu w bloku lepiej nie przesadzać z budżetem – meble ogrodowe za 1000 zł powinny być górną granicą inwestycji. Dlaczego? Ponieważ jeśli nasz taras wychodzi bezpośrednio na ulicę, drogim kompletem mogą się zainteresować niepowołane osoby. Oczywiście osoby dysponujące tarasem na wyższych piętrach czy też tarasem na ogrodzonym podwórku nie muszą przesadnie martwić się złodziejami i mogą pozwolić sobie na większy wydatek.

urządzenie tarasu z meblami ogrodowymi California 2 Seater

Meblom tarasowym California 2 Seater uroku dodały ładne rośliny i efektowna dekoracja stolika.

Kwiaty i doniczki na taras w bloku

Doniczki ogrodowe na kwiaty najlepiej dopasować do mebli ogrodowych na taras. Jeśli zdecydowaliśmy się na meble w klasycznej, stonowanej kolorystyce doniczki na kwiaty możemy kupić w bardziej żywych kolorach. Ciekawie prezentują się aranżacje, w których kolorystyka doniczek współgra z innymi dodatkami. Rośliny i kwiaty najlepiej dobrać do warunków panujących na naszym tarasie – jeśli usytuowany jest od strony południowej wybierzmy rośliny ciepłolubne, jeśli od strony północnej lepiej sprawdzą się gatunki cieniolubne. Ostateczny wybór roślin to już kwestia gustu.

aranżacje tarasu w bloku z zestawem mebli z technorattanu Nilamito

Podstawę aranżacji z kompletem technorattanowym Nilamito Brown & Grey stanowią efektowne doniczki z kwiatami.

Dodatki i akcesoria na taras w bloku

Tarasową aranżację dobrze jest uzupełnić ciekawym oświetleniem i uroczymi dodatkami. Wieczorne oświetlenie może być zarówno elektryczne, jak i bardziej nastrojowe – na tarasie świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju latarenki. Jak wspomnieliśmy wcześniej, przydadzą się też ciepłe koce na chłodniejsze wieczory i ozdobne poduszki, które zwiększą wygodę korzystania z mebli i jednocześnie dodadzą im uroku. Do tego możemy dołożyć ciekawy wazonik, figurkę czy świecznik i elegancka aranżacja gotowa!

urządzenie tarasu z narożnikiem ogrodowym Allibert Nevada Low

Narożnikowi Allibert Nevada Low dużo uroku dodają dobrze dobrane dodatki.

***

Czy wiecie już, jak urządzić taras w bloku? A może potrzebujecie dodatkowych inspiracji? Zachęcamy do obejrzenia Aranżacji, czyli bazy zdjęć od naszych klientów. Być może właśnie tam znajdziecie pomysł na ciekawe urządzenie tarasu w bloku :)


Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!