Jak uszyć pokrowce na krzesła?

Jeśli tapicerka naszych krzeseł już się nam znudziła, ale siedziska są wciąż w dobrym stanie, możemy zdecydować się na własnoręczne uszycie pokrowców na krzesła. Taki zabieg to tani sposób na odświeżenie mebli.

Krzesło pikowane wąskie

 

Pokrowce na krzesła do salonu

Gdy już podejmiemy decyzję o renowacji starych mebli, powinniśmy zastanowić się nad ich nowym designem. Możemy tu pozwolić sobie na wszelką dowolność. Nieograniczeni listą produktów w sklepach, możemy swobodnie łączyć kolory i ozdabiać meble. Odświeżenie wizerunku naszego mieszkania najlepiej rozpocząć od zmiany pokrowców na krzesła do salonu. Taki zabieg nie wymaga dużej wprawy, ani nakładów finansowych, od razu jednak zmieni wygląd całego wnętrza. Jesteście ciekawi, jak zmienić obicie na krzesła? Do wyboru mamy trzy możliwości – samodzielne uszycie pokrowców, zamówienie ich w zakładzie krawieckim lub kupno gotowych „ubrań” na krzesła.  Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od naszych umiejętności, funduszu jaki przeznaczymy na renowację mebli oraz celu w jakim zdecydowaliśmy się na zmianę designu krzeseł.

Krzesła z obiciem

Jak uszyć pokrowce na krzesła?

Osobom, które lubią klasyczne wnętrza z pewnością spodobają się krzesła ubrane w materiałowe pokrowce. To doskonałe rozwiązanie dla dekoratorów, którzy w prosty i tani sposób chcą zmienić aranżację mieszkania. Decydując się na to rozwiązanie należy pamiętać, że nasze krzesła muszą być w dobrym stanie technicznym, a w szczególności nie mogą mieć zniszczonej wewnętrznej gąbki. Przygotowanie nowych pokrowców na krzesła powinniśmy rozpocząć od stworzenia wizualizacji, wybrania odpowiedniego materiału i zaopatrzenia się we wszystkie niezbędne przyrządy. Wielu z Was z pewnością zadaje sobie pytanie – jak szyć pokrowce na krzesła? Oczywiście najłatwiejszym sposobem jest stworzenie pokrowca za pomocą maszyny do szycia. Nie mniej jednak, nawet jeśli nie posiadamy odpowiedniego sprzętu, przy odrobinie wysiłku bez problemu poradzimy sobie z uszyciem tanich pokrowców na krzesła do salonu czy jadalni.

Miarka, szpilki, igła, nić nożyczki, ołówek i materiał to akcesoria potrzebne do uszycia pokrowca.Mierzenie krzesła.Mierzenie krzesła.

  1. Do uszycia pokrowca będziecie potrzebować: kawałka mocnego materiału, miarki, ołówka, nożyczek, nici w kolorze materiału, szpilek i igły.
  2. Dokładnie zmierzcie wymiary krzesła – szerokość krzesła, wysokość krzesła, wysokość oparcia, szerokość siedziska, długość siedziska i wysokość nóg.
  3. Narysujcie wykrój pokrowca – siedzisko razem z przodem nóg, górną część oparcia, boki krzesła i tył oparcia. Do każdego wymiaru dodajcie około 4 cm.Gotowy wykrój trzeba odrysować na materiale.A = szerokość krzesła, B = wysokość krzesła, C = wysokość oparcia, D = szerokość siedziska, E = długość siedziska, F = wysokość nóg.
  4. Każdy wykrojnik ułóżcie na tkaninie i wykrójcie.
  5. Teraz należy dopasować pokrowiec do krzesła. W tym celu zepnijcie szpilkami wszystkie części materiału i nałóżcie pokrowiec na mebel – najlepiej ułożyć materiał lewą stroną na wierzch. Następnie przepnijcie szpilki dopasowując pokrowiec do kształtu krzesła.
  6. Po dopasowaniu pokrowca zszyjcie ze sobą wszystkie kawałki materiału. Dolny brzeg najlepiej wyrównać i obrębić (zawinąć brzeg materiału i go zszyć – jak na środkowym zdjęciu).
  7. Nowy pokrowiec na nasze krzesło jest gotowy.

Spinanie materiału szpilkami.Obszywanie wywiniętego brzegu.Pokrowiec na krześle.

Ile kosztuje pokrowiec na krzesło?

W sklepach dostępna jest naprawdę szeroka oferta gotowych pokrowców na krzesła. Koszt takiego „ubrania” ma krzesło zależny jest od rodzaju materiału i poziomu skomplikowania wykroju – najtańsze można dostać już w cenie kilkunastu złotych, a najdroższe mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Podobnie kosztuje wykonanie pokrowca na zamówienie. Najlepiej przejrzeć kilka ofert i wybrać tę najbardziej korzystną. Zazwyczaj przy większym zamówieniu można wytargować niższą cenę. Koszty można też obniżyć samodzielnie znajdując tańszy materiał – wówczas zapłacimy krawcowej jedynie za samą usługę szycia.


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!