Bajkowe wnętrza – najciekawsze aranżacje

Bajkowe wnętrza – pełne nieuchwytnego magicznego nastroju, kojarzące się z baśniami i fantastyką. Czasem przenosimy się do nich w wyobraźni, by na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Takie miejsca raczej nie są przeznaczone do codziennego życia, choć – jak sami zobaczycie – niektórzy decydują się mieszkać właśnie w takiej bajkowej rzeczywistości.

dzgcb232bcddb2862d0521dc1bc1608804e bajkowe meble desiretoinspire-net_

Baśniowe domy

Być może przeszło Wam kiedyś przez myśl, że fajnie byłoby zamieszkać w bajkowym domku, chatce baby jagi czy baśniowym pałacu. Chyba jednak nikt nie pomyślał o tym na poważnie. Tym większym zaskoczeniem jest fakt, że niektórzy nie tylko wymarzyli sobie taki domek, ale i zrealizowali projekt. Ciekawe, jak się mieszka w takim niezwykłym domu.

 8c86e5650979ca9a5b8199f2ffeff64fbajkowe domy 88fad321c68bdeffad9bafe74f1b3a48

Hobbity i gnomy

Popularność Tolkiena spowodowała, że wiele osób zaczęło tworzyć wnętrza inspirowane jego twórczością. Choć pewnie częściej bezpośrednią inspiracją była piękna scenografia filmowa… Zaokrąglone okna w nietypowym kształcie, niezwykłe pofałdowane sufity – niczym podziemna nora, a także brązy, zielenie i beże kojarzone z ziemnymi domkami hobbitów zaczęły pojawiać się we wnętrzach wielbicieli fantastyki.

casabatllo-es_ baśniowe wnętrza - aranżacja casabatllo-es2_

Niczym krasnoludzka jaskinia

Bardzo ciekawie prezentują się też wnętrza uformowane niczym podziemne nory czy jaskinie. Trochę magiczne, trochę przerażające. Dużo zależy od kolorystyki czy oświetlenia konkretnego wnętrza. Jednego jednak nie można odmówić tym aranżacjom – wyjątkowej oryginalności.

 desiretoinspire-net2_baśniowe wnętrza jaskinia baśniowe wnętrza jaskinia

Pałac księżniczki

A teraz coś dla pań, które jako małe dziewczynki marzyły o balach i gubieniu pantofelka :) Rozległe pomieszczenia z bielonymi ścianami, jasne sufity, potężne okna, ciężkie kryształowo-złote żyrandole – takie otoczenie kojarzy się z bajkowym pałacem. Do tego można jeszcze dopisać lustra w złoconych ramach i kunsztownie zdobione meble. Otoczenie idealne do marzeń o balach i królewiczach, ale żeby je wprowadzać w życie? Chyba lepiej nie.

aranżacja pałac księżniczki z13676497Q,Na-pierwszym-planie--robione-na-zamowienie-szezlon bernhaut-com_

Baśniowa łazienka

Łazienka to element raczej nie wspominany w bajkach. Nawet Kopciuszek nie poszedł się umyć przed balem – Wanda Chotomska bardzo komicznie podsumowała to przeoczenie w jednym ze swoich wierszy. Współczesne księżniczki zdają sobie jednak sprawę ze znaczenia higieny i nie chodzą na bale z brudnymi nóżkami. Myją się wcześniej w swoich przepięknych bajkowych łazienkach.

seraoflondon-com_ aranżacja baśniowa łazienka baśniowa aranżacja wnętrza

Odrobina magii w Waszym domu

Jeśli chcielibyście wprowadzić do waszych wnętrz odrobinę magii, można to zrobić w bardzo prosty sposób. Oryginalne oświetlenie – lampki choinkowe czy świeczki – dodadzą pomieszczeniu bardzo dużo czaru. Delikatne zasłonki z muślinu wprowadzą odrobinę subtelności i delikatności. A jeśli do tego dobierzemy jasne, pastelowe meble, uzyskamy eleganckie pomieszczenie w bajkowym stylu.

baśniowa aranżacja wnętrza G5utmxtUWmil2rQSZX bajkowa aranżacja wnętrz poddasze

Co sądzicie o tych wszystkich magicznych wnętrzach? Czy któreś szczególnie Wam się podoba?


Autor: Meblobranie
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!