Jak dobrać odpowiednie biurko dla ucznia? Garść porad dla dzieci i dorosłych.

W poniedziałek rozpoczął się nowy rok szkolny. Część młodzieży kontynuuje swoją naukę w szkole, część zaś rozpoczyna dopiero z nią swoją przygodę. Niezbędnym elementem wyposażenia pokoju młodego ucznia jest biurko dziecięce. To przy nim wszyscy spędzaliśmy czas przygotowując się do klasówek i dyktand. Pisaliśmy rozprawki, wypracowania i głowiliśmy się nad pracami domowymi z matematyki.

Biurko sosnowe surowe SOFUS

Jako że przy biurku zarówno dorośli, jak i dzieci spędzają sporo czasu, ważne jest aby jego wybór był dokładnie przemyślany. Nieodpowiednio dobrany model może powodować bóle pleców, a w przyszłości problemy z kręgosłupem lub ze wzrokiem.

Jaka wysokość biurka dla dziecka będzie najlepsza?

Najpopularniejsza szerokość dostępnych na rynku biurek to około 80-90 cm, zaś długość 120-160 cm. Wysokość zaś należy dopasować do wzrostu osoby, która będzie z biurka korzystać. Zaleca się kupować wyższe biurka, gdyż dzieci rosną dość szybko. Zbyt niskie może okazać się zakupem na krótki okres. Istnieją jednak modele, które posiadają regulację wysokości blatu. Ponadto dzięki krzesłom obrotowym wyposażonym w regulację wysokości, można dopasować siedzisko do wysokości biurka dla dziecka, uzyskując optymalna pozycję do pracy.

Ważne jest, aby nogi osoby korzystającej z biurka były swobodnie ułożone na ziemi lub na podnóżku. Z tego względu istotne jest zachowanie dla nich pod biurkiem wolnej przestrzeni o głębokości minimum pół metra.

Biurko dla dziecka sosnowe surowe CROSS

Jakie biurko dla dziecka wybrać?

Coraz częściej biurko do pracy staje się jednocześnie biurkiem komputerowym. Wypracowania pisane ręcznie zostały wyparte przez dokumenty tekstowe. Z tego względu ważne jest również, aby biurko było odpowiednio dopasowane do pracy przy komputerze. W przypadku korzystania ze standardowego komputera stacjonarnego zaleca się zakup biurka wyposażonego w wysuwaną szufladę na klawiaturę, aby wysokość, na której znajduje się monitor, była nieco większa niż wysokość, na której umieszczona jest klawiatura. Dzięki temu przyjmujemy wygodną pozycję pozycję do pisania – dłonie znajdują się na klawiaturze, szuflada stanowi podparcie dla nadgarstków, natomiast przedramiona układają się pod kątem prostym.

Komputerowe biurko z nadstawką IV

Musimy pamiętać, że wielogodzinne siedzenie przy komputerze może prowadzić do pogorszenia się stanu naszego wzroku. Odległość monitora od oczu powinna wynosić minimum 50 cm, natomiast jego wysokość powinna być na poziomie wzroku użytkownika.

Jak ustawić biurko dla ucznia?

Odpowiednie oświetlenie spełnia istotną rolę podczas pracy przy biurku. Najlepiej, aby biurko było ustawione bokiem do okna. Nie poleca się ustawiania go tyłem do drzwi lub okna, gdyż zasłaniamy sobie dopływ światła. Jeżeli jesteśmy osobami praworęcznymi, źródło światło powinno dobiegać z lewej strony, natomiast w przypadku osób leworęcznych – z prawej.

Biurko narożne z szafką Michał

Jakie biurko młodzieżowe kupić?

Jakie biurko dla dziecka wybrać? Biurka dostępne są w bardzo szerokim wachlarzu cenowym. Za najniższą cenę możemy nabyć produkty wykonane z płyt wiórowych lub pilśniowych. Biurka drewniane są bardziej trwałe, dzięki czemu możemy korzystać z nich przez długie lata. Wiąże się to jednak z wyższymi kosztami.

Biurko jest dość sporym meblem, który dość często stanowi centralny punkt pomieszczenia. Odpowiednio dobrany model powinien tworzyć spójną całość pod względem formy, jak i koloru z pozostałymi meblami znajdującymi się we wnętrzu.Autor: Jan z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!