Jak wybrać krzesła z podłokietnikami do jadalni?

Oczywiste jest, że posiłki warto spożywać w przyjemnych warunkach – zarówno te spędzane samotnie, jak i w gronie rodziny i przyjaciół. Dobrym sposobem na poprawienie naszego komfortu mogą być w tym przypadku wygodne krzesła z podłokietnikami. Jak je wybrać?

krzesło z podłokietnikiem tapicerowane

Kiedy przyda się krzesło z podłokietnikami do jadalni?

Krzesła z podłokietnikiem do jadalni są dla wielu osób dużo wygodniejsze niż krzesła pozbawione tego rozwiązania. Siedzi się na nich znacznie wygodniej, szczególnie gdy chcemy się wygodnie oprzeć, gdyż nasze ręce znajdują naturalne oparcie. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku długich uroczystości rodzinnych – krzesła do jadalni z podłokietnikami pozwalają na dużo przyjemniejsze spędzenie tego czasu.

fotele drewniane z podłokietnikami

Krzesła z podłokietnikiem oferują również istotne korzyści estetyczne. Oparcie dla ramion jest bowiem dodatkowym elementem, który dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu może podnieść wartość całego mebla. Poza tym krzesło czy fotel z podłokietnikami sam w sobie ma już ciekawy styl estetyczny. Widać bowiem, że zaprojektowano go z myślą o jak największej praktyczności i wygodzie.

Pragmatyzm i użyteczność to również cechy, które mogą być piękne. Zresztą wpisują się w obecne trendy – na przykład wśród mebli w stylu skandynawskim bez trudu znajdziemy białe krzesła z podłokietnikami, które wprowadzą najnowsze trendy do naszego salonu.

Krzesło z oparciem i podłokietnikami – czy warto?

Warto również zwrócić uwagę na krzesło z oparciem i podłokietnikami. Jest to dość popularny wariant w tym segmencie, niemniej dużo bardziej zwiększa on wygodę siedzenia.  Gdy kupujemy krzesło z podłokietnikiem do jadalni, które jest wyposażone w oparcie, nie zapominajmy o tym, by dostosować je do naszych potrzeb i oczekiwań.

krzesło białe z podłokietnikami

Chodzi tu przede wszystkim o wysokość i twardość oparcia, ale także o jego wyprofilowanie, jak np. kąt nachylenia. Jeśli starannie wybierzemy wszystkie te detale, nasze krzesło z podłokietnikiem tapicerowane stanie się meblem, z którego aż żal będzie wstawać. Warto również wspomnieć o korzyściach estetycznych.

Krzesła z podłokietnikami do jadalni wyposażone w oparcie to również nowa przestrzeń na pomysły estetyczne. Możemy wybrać zarówno kolorystykę stonowaną, jak i żywą, kształty modernistyczne lub klasyczne, oparcie daje nam więc mnóstwo opcji. Krzesła z podłokietnikiem do jadalni wyposażone w oparcie mogą być również dużą pomocą dla osób z chorym kręgosłupem, dla których oparcie jest wręcz niezbędnym elementem krzesła.

Jakie krzesła tapicerowane z podłokietnikami?

Kolejną ciekawą opcją jest krzesło z podłokietnikami tapicerowane. Mebel ten zapewnia różne rodzaje twardości siedziska oraz oparcia bez konieczności stosowania poduszek. Jeśli nie lubimy siadać bezpośrednio na drewnie czy metalu krzesła z podłokietnikami tapicerowane, mogą okazać się dla nas świetnym rozwiązaniem.

białe krzesła z podłokietnikami

Krzesło z podłokietnikami tapicerowane to zresztą zwykle również bardziej miękki podłokietnik, co jeszcze bardziej podnosi praktyczność tego rozwiązania. Niektóre rodzaje tapicerki (jak np. skóra ekologiczna) ułatwiają również utrzymanie krzesła w czystości, wobec czego czynią z niego również bardzo praktyczny mebel.

Krzesła z podłokietnikami tapicerowane to jednak również nowa jakość pod względem dizajnu. Mamy tu bowiem możliwość użycia skóry naturalnej, ekoskóry, tapicerek z różnego rodzaju tkanin (np. z bawełny), łatwo znaleźć tu również rozmaite faktury czy wykończenia – takie jak chociażby tapicerka pikowana. Krzesła tapicerowane z podłokietnikami dają więc nam nowe możliwości przy aranżacji jadalni.

Jak wybrać krzesła drewniane z podłokietnikami?

Nawet krzesła tapicerowane do jadalni muszą jednak mieć nogi i pozostałe elementy stelażu wykonane z solidnego materiału. Dobrym pomysłem jest natura – krzesło z podłokietnikami drewniane to klasyka meblarstwa, są one uniwersalne, a niesłabnąca popularność świadczy również o ich wygodzie i praktyczności. Krzesła czy fotele drewniane z podłokietnikami są z reguły lekkie, poręczne, w dodatku wykonane zostały z materiałów ekologicznych.

krzesło fotel z podłokietnikami

Warto też zwrócić uwagę, że gdy kupujemy krzesła z podłokietnikami drewniane tapicerowane, mamy szeroki wybór odnośnie do użytego do ich produkcji drewna. Możemy wybrać od popularnej, taniej, ale praktycznej sosny, poprzez świerk, akacje aż po nieco cięższe i bardziej prestiżowe drewna takie jak buk czy nawet dąb.

W zależności od naszego wyboru, krzesło z podłokietnikami drewniane będzie miało rozmaite cechy użytkowe i estetyczne. Widzimy więc, że krzesła drewniane z podłokietnikami to bardzo niejednorodna grupa – i dobrze, gdyż dzięki temu możemy dopasować je dokładnie do naszych potrzeb.

Pozostałe krzesła do jadalni z podłokietnikami

Krzesła z podłokietnikami drewniane nie są jednak jedyną opcją, jeśli chodzi o rodzaj użytych materiałów. Możemy również zdecydować się na krzesła metalowe, a także te wykonane z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Krzesło takie zasadniczo będzie miało nieco bardziej industrialną i modernistyczną estetykę niż analogiczne krzesło z podłokietnikiem drewniane.

wygodne krzesła z podłokietnikami

W tym przypadku mamy jeszcze więcej możliwości wyboru tworzywa niż w przypadku drewna, wspomnimy jedynie o trzech. Krzesło z podłokietnikami do jadalni żeliwne będzie oferować kunsztowne, efektowne kształty i wykończenie, krzesło stalowe to zwykle surowa, zimna elegancja, z kolei meble z tworzyw sztucznych to niewielka waga i rozmaity styl – od prostego aż po futurystyczny.

W przypadku krzeseł z tworzywa mamy również bardzo duży wybór kolorystyki – znajdziemy tu zarówno krzesło białe z podłokietnikami, jak i meble występujące w intensywnych, żywych barwach. Wśród krzeseł z metalu i tworzyw sztucznych bez trudu znajdziemy również tapicerowane krzesło z podłokietnikami.


Polecamy inspiracje:

Autor: Dorota z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!