Jak wybrać lampki nocne do sypialni?

Nowoczesne lub tradycyjne, z żarówką LED bądź zwykłą, lampki nocne do sypialni stanowią bardzo przydatny element wystroju. Nie tylko zapewniają delikatne, rozproszone światło, ale nierzadko również upiększają nasze wnętrza. Są bowiem jednym z tych gadżetów, przy którym projektanci mogą nieco puścić wodze fantazji.

Jak wybrać lampki nocne do sypialni?

Lampka nocna – umiejscowienie

Pierwszą rzeczą, o jakiej powinniśmy pomyśleć nim dokonamy zakupu, jest miejsce, w którym zainstalujemy naszą lampkę. Czy interesują nas bardziej lampki nocne na stolik, na ścianę czy może lampki z klipsem? Bogata kolekcja małych lampek stojących, jak i kinkietów, sprawia że wybór może nie być tak oczywisty. Lampki nocne na stolik do sypialni są zawsze pod ręką, zajmują za to fragment powierzchni stolika. Kinkiety umieszczone nad głowami oszczędzają miejsce, ale wymagają bardziej skomplikowanej instalacji. Jeśli zależy nam na minimalistycznym, nowoczesnym charakterze wnętrza, a jednocześnie dysponujemy odpowiednio przestronnym pomieszczeniem, wybierzmy wiszące lampki do sypialni.

Lampki nocne do sypialni – styl

Lampki nocne na prąd lub na baterie?

Innym kryterium wyboru może być źródło światła. Tradycyjne lampki z przewodem czy może nowoczesne na baterie? Lampki nocne na baterie można ustawić w niemal każdym miejscu domu. Charakteryzują się również często bardziej oryginalnym designem, stanowiąc atrakcyjną propozycję dla ludzi młodych oraz dzieci. Oświetlenie LED z kolei zapewnia różnorodność kolorystyczną oraz długowieczność. Nie każdy jednak lubi rodzaj emitowanego przez nie światła. Dlatego też dla fanów tradycyjnych lampek polecamy modele z przewodem, które charakteryzują się bardziej stonowanym designem i sprawdzą się w każdym klasycznym czy eleganckim wnętrzu.

Jak wybrać lampki nocne do sypialni?

Lampki nocne do sypialni – styl

A skoro o designie mowa, lampki nocne warto oczywiście dopasować do aranżacji panującej w sypialni. Ślicznie wyglądające drewniane lampki nocne sprawdzą się w klasycznych aranżacjach w stylu romantycznym, rustykalnym czy kolonialnym. Nowatorskie, metalowe projekty lamp będą za to pasować do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych czy nowoczesnych loftów. Ciekawym akcentem mogą być również lampki pomalowane na intensywny kolor, wyróżniające się na tle stonowanego pomieszczenia i tworzące w ten sposób idealne dopełnienie aranżacji.

Lampka nocna – umiejscowienie

Jak wybrać lampki nocne do sypialni?

Pamiętajmy, że lampki nocne to jeden z tych dodatków, które niosą ze sobą duży potencjał dekoracyjny. Od nas tylko zależy czy wykorzystamy go do odmiany wizerunku naszej sypialni, czy uzupełnimy panujący w niej wystrój. Dlatego też zastanówmy się przede wszystkim nad stylem naszej wymarzonej lampki oraz miejscem jej instalacji.


Autor: Tomek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!