Jak wybrać meble do kawalerki?

Jak wybrać meble do kawalerki?

Urządzenie małej przestrzeni może stanowić nie lada wyzwanie. Właściciele kawalerek zastanawiają się jak zaprojektować miejsce, które stanowić ma zarówno salon, jak i sypialnię, niejednokrotnie będąc również połączone z kuchnią czy gabinetem do pracy. Odpowiedni wybór mebli, funkcjonalność i odrobina kreatywności to podstawa przy aranżowaniu kawalerki!

meble do kawalerki - propozycja

Postaw na wielofunkcyjność!

Z racji ograniczonej przestrzeni, dostępne miejsce w kawalerce musi zostać jak najlepiej wykorzystane. Dlatego też meble do kawalerki powinny być funkcjonalne. Na rynku istnieje coraz więcej wielofunkcyjnych propozycji, które oprócz swoich tradycyjnych ról, będą wykorzystywane również do innych celów. Zamiast łóżka zainwestujmy więc w rozkładaną sofę lub narożnik z funkcją spania, które to w ciągu dnia będą stylowo się prezentować, pozwalając jednocześnie zaoszczędzić sporo miejsca. Podobnie z krzesłami, które można zastąpić pufami lub innymi siedziskami, które pod swą powierzchnią skryją pojemne schowki do przechowywania drobiazgów. Warto również wspomnieć o meblach składanych, takich jak np. składane krzesełka, bądź stół z częściowo lub całkowicie składanym blatem, przymocowany do ściany strefy kuchennej.

Pamiętaj o podziale na strefy

Przy małych powierzchniach warto podzielić przestrzeń na strefy. Pozwoli to zachować lepszy ład i porządek, jak również odseparuje np. przestrzeń intymną od kuchennej. Podziału kawalerki na strefy można dokonać bardzo prosto, za pomocą mebli czy dodatków. Charakterystyczny dywan pomoże oddzielić strefę dzienną od kuchennej, zaś regał na książki ustawiony obok sofy pozwoli np. zaakcentować bardziej prywatną część sypialnianą. Za pomocą mebli takich jak wspomniane regały,  wyspy kuchenne czy wieszaki na ubrania możemy stworzyć iluzję kilku pomieszczeń w jednym!

Lekkie, czyste formy

Wybierając meble do kawalerki postawmy również na meble o czystych, prostych formach i lekkiej sylwetce, które nie przytłoczą wnętrz swoim charakterem. Niezwykła popularność mebli w stylu skandynawskim bierze się właśnie z ich praktycznego, uniwersalnego charakteru i lekkich konstrukcji. Skandynawowie do mistrzostwa opanowali sztukę funkcjonalnego aranżowania przestrzeni!

meble kawalerka kuchnia

Wykorzystuj przestrzeń również w pionie!

Aranżując kawalerkę musimy pamiętać nie tylko o odpowiednim ustawieniu mebli, ale także zagospodarowaniu wolnych przestrzeni nad nimi czy pod nimi. Dlatego też, jeżeli mamy taką możliwość, wykorzystajmy przestrzeń pod stolikiem kawowym, łóżkiem czy kanapą. Niezależnie od tego czy mamy mieszkanie w bloku, czy w kamienicy, wykorzystajmy dostępną przestrzeń wzwyż, umieszczając funkcjonalne szafki czy półki do sufitu. Dotyczy to zarówno przestrzeni kuchennej, jak i pozostałych stref w pokoju. Podręczne stołeczki czy drabinki zdają się już na stałe wpisywać w krajobraz nowoczesnych kawalerek.

***

Aranżując przestrzeń kawalerki warto przede wszystkim poszukać mebli wielofunkcyjnych lub składanych, które pozwolą zaoszczędzić miejsce w naszym mieszkaniu. Podział na strefy pozwala utrzymać porządek, zaś meble o lekkim designie nadają przestronnego charakteru. W celu optycznego powiększenia pomieszczenia możemy zastosować duże lustra, np. w formie frontów szafy przesuwnej.Autor: Tomek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!