Jak wybrać meble do sypialni?

Aranżacja sypialni to prawdziwe wyzwanie. W końcu miejsce to powinno być zaaranżowane wygodnie i praktycznie, wyglądać estetycznie, a jednocześnie sprzyjać spokojnemu wypoczynkowi. Jak wybrać meble do sypialni, by spełniały wszystkie te warunki? Dziś postaramy się pomóc Wam w tym zadaniu i zwrócić uwagę na wszystkie najważniejsze aspekty wyboru odpowiednich mebli.

Łóżko do sypialni Adrianna z meblami Magnat

Jakie meble do sypialni są najbardziej potrzebne?

Pierwszy etap aranżacji sypialni wymaga przeanalizowania posiadanej przez nas przestrzeni i naszych potrzeb. Po pierwsze – dla kogo ma być przeznaczona sypialnia? Czy śpimy sami czy z partnerem? A może zdarza się, że nasze dzieci przychodzą do sypialni i chcą spać z nami? Od tego zależy ile powierzchni będziemy musieli przeznaczyć na łóżko do sypialni. Druga kwestia – jakie sprzęty mają się znaleźć w naszej sypialni? Czy w pomieszczeniu oprócz łóżka mają stanąć duże szafy, regały, toaletka, a może kącik do pracy? Zebranie odpowiedzi na te pytania pozwoli nam wstępnie zaplanować co w ogóle powinno się znaleźć w sypialni.

Stolik nocny biały w stylu skandynawskim N-des 5

Wybór odpowiedniego łóżka do sypialni

Poszukiwania mebli do sypialni najlepiej zacząć od znalezienia odpowiedniego łóżka. Na poszukiwania łóżka i materaca do spania warto poświęcić najwięcej czasu, ponieważ zapewnienie zdrowego i spokojnego snu powinno być najważniejszą funkcją naszej sypialni. Poza tym kiedy już wybierzemy łóżko, łatwiej nam będzie urządzić resztę pomieszczenia. Wybór łóżka zacznijmy od kwestii podstawowej – czy chcemy mieć w sypialni obszerne łózko tapicerowane czy może wolimy proste łóżko drewniane? Zwróćmy uwagę na wymiary łóżka – czy taka powierzchnia do spania będzie wystarczająca dla korzystających z niego osób?

Łóżko nowoczesne do sypialni Viva - Wersal

Dokładnie przeanalizujmy również interesujący nas materac do spania. Jeśli mamy problemy ze snem, budzimy się obolali i niewyspani, teraz mamy szansę zmienić tę sytuację. Najważniejsze kwestie przy wyborze materaca to twardość materaca i zastosowana amortyzacja. Odczucie twardości zależy przede wszystkim od ciężaru osoby korzystającej z materaca – komuś bardzo lekkiemu średnio twardy materac może się wydawać twardy i na odwrót. Jeśli więc między nami a naszym partnerem są duże różnice gabarytowe, warto zastanowić się nad wyposażeniem łóżka w dwa osobne materace o różnych właściwościach.

Łóżko do sypialni Eurazja w ciemnym odcieniu z pasującą aranżacją

O czym pamiętać przy wyborze szafy do sypialni?

Po wyborze odpowiedniego łóżka i materaca możemy przejść do dalszego urządzania sypialni. Sprawdźmy jaką część pomieszczenia zajmie łóżko i gdzie dokładnie chcemy je ustawić. Teraz możemy wymierzyć pozostałą przestrzeń i sprawdzić, jakich rozmiarów szafy na ubrania będziemy mogli wstawić do pomieszczenia. Jeśli sypialnia jest mała, rozejrzyjmy się za szafami z przesuwanymi drzwiami, które bez problemu można otworzyć nawet na niewielkiej przestrzeni. Nie wahajmy się też wybrać szaf sięgających do samego sufitu – wysokie półki świetnie się sprawdzają przy przechowywaniu ubrań sezonowych.

Actona Ashlan szafka nocna biała

Meble do sypialni – i co jeszcze?

Podstawowe meble mamy już ustawione, pozostaje nam więc uzupełnienie sypialni o dodatkowe sprzęty, które chcemy mieć w tym pomieszczeniu. Bardzo praktycznym dodatkiem przy łóżku jest szafka nocna, na którą będziemy mogli odłożyć drobne sprzęty, czytaną przed snem książkę czy szklankę z wodą. Jeśli Twoim marzeniem jest posiadanie toaletki, właśnie teraz możesz zaplanować wprowadzenie jej do sypialni. Nie musi to być od razu obszerny mebel – czasem jego funkcję może pełnić niewielkie eleganckie biurko z zawieszonym nad nim lustrem. A jeśli w sypialni planujesz zawieszenie telewizora, ustaw pod ścianą dużą szafkę, w której oprócz sprzętu będzie można też schować choćby pościel.

***

Oczywiście to nie koniec urządzania sypialni! Myślę jednak, że z wyborem efektownych luster, ciekawych dodatków i idealnej pościeli poradzicie już sobie sami. Koniecznie podzielcie się potem w komentarzach efektami swoich prac!


Polecamy inspiracje:

Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!