Jak wybrać meblościankę do salonu?

Zastanawiasz się nad zakupem meblościanki? Nie wiesz na co warto zwrócić uwagę planując zakup tego typu mebla? W takim razie świetnie trafiłeś! Chciałabym pomóc Ci w znalezieniu idealnego modelu, dlatego też przygotowałam krótki poradnik, dzięki któremu lepiej się przygotujesz do wyboru odpowiedniej meblościanki i będziesz mógł bardziej świadomie podjąć decyzję o zakupie. Gotowy? Zacznijmy od kwestii podstawowej – funkcjonalności mebla.

Meblościanka Nowoczesna Hector 280x190 cm Sosna andersen - Laski Meble

Meblościanka do salonu – jaką wybrać?

Wybór odpowiedniej meblościanki do salonu warto zacząć od określenia ilości potrzebnego nam miejsca. Czy chcemy, żeby była to mocno zabudowana konstrukcja, w której będziemy mieli do dyspozycji wiele szafek i półek czy też zależy nam na prostszym, bardziej nowoczesnym designie, który będzie się efektowniej prezentował? Oprócz pojemności meblościanki weźmy też pod uwagę rodzaj szafek – czy bardziej nam odpowiadają półki i gabloty, na których będzie można wyeksponować książki lub rozmaite akcesoria czy może zamykane szafki, których zawartość ma być ukryta przed wzrokiem gości? Spójrzmy na przykład na popularne modele – meblościankę do salonu Link i nowoczesną meblościankę Jet.

Meblościanka Nowoczesna Link Dąb Sonoma 300x194 cm - Laski Meble

Meblościanka Link to obszerny model z dużą ilością szafek, ale przez swoją pojemność ma bardziej zwartą formę.

Pierwszy model jest mocno zabudowany i mamy w nim do dyspozycji naprawdę dużo miejsca do przechowywania. Szafki są częściowo przeszklone, więc w modelu przewidziane jest też miejsce na ekspozycję książek czy eleganckiej kolekcji figurek. Meblościanka Jet to z kolei bardziej nowoczesny mebel, dający mniejsze możliwości przechowywania, ale za to świetnie się prezentujący w minimalistycznych wnętrzach. Który z tych modeli jest bliższy naszej wizji idealnej meblościanki? Wybranie bardziej pasującego nam rodzaju wzornictwa i funkcjonalności będzie stanowiło dobry punkt wyjścia do dalszych poszukiwań.

Meblościanka Nowoczesna Jet 260x171,5 cm Szary Grafit + Dąb Sonoma - Laski Meble

Meblościanka Jet oferuje mniej miejsca do przechowywania, ale za to prezentuje się bardzo nowocześnie.

Kolorystyka i wykończenie nowoczesnej meblościanki

Kiedy już określimy podstawowe aspekty funkcjonalności szukanej przez nas meblościanki, warto się zastanowić nad rodzajem wykończenia i wzornictwem. Wielu producentów oferuje konkretne modele meblościanek w różnych wykończeniach, więc pole do popisu mamy naprawdę szerokie. Czy poszukiwany przez nas model ma być bardziej nowoczesny czy tradycyjny? Zależy nam na wykończeniu drewnianym czy może na odcieniach bieli i czerni? Weźmy na przykład meblościankę nowoczesną Intel.

Meblościanka Nowoczesna Intel Biały-Biały Połysk 210x175 cm - Laski Meble

Meblościanka Intel w bieli prezentuje się bardzo nowocześnie, jednak w wykończeniu dąb sonoma wpasuje się nawet w bardziej tradycyjne wnętrze.

To model bardzo nowoczesny, a wysokopołyskowa biel i oświetlenie LED sprawiają, że mebel sprawdzi się nie tylko w nowoczesnych wnętrzach, ale też w bardziej modernistycznych i futurystycznych aranżacjach. Jeśli jednak zamiast białego wykończenia wybierzemy ten sam model w odcieniu dąb sonoma, meblościanka wygląda już znacznie mniej radykalnie i sprawdzi się również w bardziej tradycyjnym wnętrzu. Dużo zależy więc nie tylko od samego projektu mebla, ale też od jego wykończenia. Jeśli całe wnętrze chcielibyśmy wykończyć w nowoczesnej bieli, ale zależy nam na bardziej tradycyjnym wzornictwie, poszukajmy po prostu mebla o spokojniejszym designie – w stylu meblościanki do salonu Hugo.

Meblościanka Nowoczesna Hugo Biała 220x179 - Laski Meble

Meblościanka Hugo wykończona jest w nowoczesnej bieli, jednak przez swoją tradycyjną formę pasuje również do umiarkowanie nowoczesnych aranżacji.

***

Przy wyborze odpowiedniej meblościanki do naszego mieszkania nie zapomnijmy o wzięciu pod uwagę rozmiarów całej konstrukcji. Czy meblościanka swobodnie zmieści się w przeznaczonym na nią miejscu? Zwróćmy też uwagę czy przestrzeń na telewizor będzie wystarczająca do pomieszczenia naszego modelu telewizora. Warto o tym pamiętać już na początkowym etapie szukania odpowiedniej meblościanki, żeby ostatecznie nie okazało się, że nasz wymarzony mebel nie mieści się w salonie.


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!