Jak wybrać meblościankę do salonu?

Zastanawiasz się nad zakupem meblościanki? Nie wiesz na co warto zwrócić uwagę planując zakup tego typu mebla? W takim razie świetnie trafiłeś! Chciałabym pomóc Ci w znalezieniu idealnego modelu, dlatego też przygotowałam krótki poradnik, dzięki któremu lepiej się przygotujesz do wyboru odpowiedniej meblościanki i będziesz mógł bardziej świadomie podjąć decyzję o zakupie. Gotowy? Zacznijmy od kwestii podstawowej – funkcjonalności mebla.

Meblościanka Nowoczesna Hector

Czym się kierować przy wyborze meblościanki do salonu?

Wybór odpowiedniej meblościanki do salonu warto zacząć od określenia ilości potrzebnego nam miejsca. Czy chcemy, żeby była to mocno zabudowana konstrukcja, w której będziemy mieli do dyspozycji wiele szafek i półek czy też zależy nam na prostszym, bardziej nowoczesnym designie, który będzie się efektowniej prezentował? Oprócz pojemności meblościanki weźmy też pod uwagę rodzaj szafek – czy bardziej nam odpowiadają półki i gabloty, na których będzie można wyeksponować książki lub rozmaite akcesoria czy może zamykane szafki, których zawartość ma być ukryta przed wzrokiem gości? Spójrzmy na przykład na popularne modele – meblościankę do salonu Link i nowoczesną meblościankę Jet.

Meblościanka Nowoczesna Link

Meblościanka Link to obszerny model z dużą ilością szafek, ale przez swoją pojemność ma bardziej zwartą formę

Pierwszy model jest mocno zabudowany i mamy w nim do dyspozycji naprawdę dużo miejsca do przechowywania. Szafki są częściowo przeszklone, więc w modelu przewidziane jest też miejsce na ekspozycję książek czy eleganckiej kolekcji figurek. Meblościanka Jet to z kolei bardziej nowoczesny mebel, dający mniejsze możliwości przechowywania, ale za to świetnie się prezentujący w minimalistycznych wnętrzach. Który z tych modeli jest bliższy naszej wizji idealnej meblościanki? Wybranie bardziej pasującego nam rodzaju wzornictwa i funkcjonalności będzie stanowiło dobry punkt wyjścia do dalszych poszukiwań.

Meblościanka Nowoczesna Jet

Meblościanka Jet oferuje mniej miejsca do przechowywania, ale za to prezentuje się bardzo nowocześnie

Kolorystyka i wykończenie nowoczesnej meblościanki

Kiedy już określimy podstawowe aspekty funkcjonalności szukanej przez nas meblościanki, warto się zastanowić nad rodzajem wykończenia i wzornictwem. Wielu producentów oferuje konkretne modele meblościanek w różnych wykończeniach, więc pole do popisu mamy naprawdę szerokie. Czy poszukiwany przez nas model ma być bardziej nowoczesny czy tradycyjny? Zależy nam na wykończeniu drewnianym czy może na odcieniach bieli i czerni? Weźmy na przykład meblościankę nowoczesną Intel.

Meblościanka Nowoczesna Intel

Meblościanka Intel w bieli prezentuje się bardzo nowocześnie, jednak w wykończeniu dąb sonoma wpasuje się nawet w bardziej tradycyjne wnętrze

To model bardzo nowoczesny, a wysokopołyskowa biel i oświetlenie LED sprawiają, że mebel sprawdzi się nie tylko w nowoczesnych wnętrzach, ale też w bardziej modernistycznych i futurystycznych aranżacjach. Jeśli jednak zamiast białego wykończenia wybierzemy ten sam model w odcieniu dąb sonoma, meblościanka wygląda już znacznie mniej radykalnie i sprawdzi się również w bardziej tradycyjnym wnętrzu. Dużo zależy więc nie tylko od samego projektu mebla, ale też od jego wykończenia. Jeśli całe wnętrze chcielibyśmy wykończyć w nowoczesnej bieli, ale zależy nam na bardziej tradycyjnym wzornictwie, poszukajmy po prostu mebla o spokojniejszym designie – w stylu meblościanki do salonu Hugo.

Meblościanka Nowoczesna Hugo

Meblościanka Hugo wykończona jest w nowoczesnej bieli, jednak przez swoją tradycyjną formę pasuje również do umiarkowanie nowoczesnych aranżacji

***

Przy wyborze odpowiedniej meblościanki do naszego mieszkania nie zapomnijmy o wzięciu pod uwagę rozmiarów całej konstrukcji. Czy meblościanka swobodnie zmieści się w przeznaczonym na nią miejscu? Zwróćmy też uwagę czy przestrzeń na telewizor będzie wystarczająca do pomieszczenia naszego modelu telewizora. Warto o tym pamiętać już na początkowym etapie szukania odpowiedniej meblościanki, żeby ostatecznie nie okazało się, że nasz wymarzony mebel nie mieści się w salonie.


Autor: Natalia z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!