Jak wybrać odpowiednie krzesła biurowe obrotowe?

W ofercie sklepów można znaleźć różne krzesła biurowe obrotowe – od najtańszych, przez średnią półkę, po bardziej ekskluzywne. Wybór jest naprawdę szeroki. Jak znaleźć odpowiedni model? Czym kierować się podczas zakupu?

krzesło biurowe obrotowe cena

biały fotel obrotowy

Jakie krzesła obrotowe biurowe wybrać?

Fotele biurowe obrotowe powinny być wybrane z uwzględnieniem nie tylko indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Przede wszystkim istotne jest zapewnienie ergonomii. Tego typu krzesła obrotowe biurowe pozwalają uniknąć bólu, a nawet kontuzji, a także zapewniają właściwą postawę ciała i komfort podczas pracy.

Jeśli jednak fotele lub krzesła biurowe nie są intensywnie użytkowane, można zdecydować się na bardziej nietypowe rozwiązania, które niekoniecznie są ergonomiczne. Tego typu rozwiązanie jest odpowiednie do domu. W przypadku firm nie można tego przeskoczyć – przepisy BHP jasno określają, jakie warunki powinny spełniać krzesła biurowe do komputera.

Niezwykle istotna jest jakość wykonania. W przypadku intensywnego użytkowania fotela lepiej wybrać produkt z wyższej półki. Tego typu wybór jest inwestycją, która zapewni komfort na lata i pozwoli uniknąć kolejnych wydatków.

Brązowy, czarny czy biały fotel obrotowy?

Niezmienną popularnością cieszą się neutralne, eleganckie kolory. Czarny, brązowy czy biały fotel obrotowy łatwo można dopasować do różnych wnętrz i dobrze wygląda w wielu biurach czy domach. Jak wybrać jednak ten odpowiedni?

Kolor powinien przede wszystkim pasować do ogólnej aranżacji. Dlatego, jeśli dominują bardziej intensywne barwy, nie trzeba się ograniczać do tych bezpiecznych i klasycznych. Jednak w większości biur i mieszkań sprawdzą się one doskonale. Łatwość ich dopasowania sprawia także, że zazwyczaj fotel obrotowy biały lub czarny dobrze będzie wyglądał także po zmianie aranżacji.

krzesła obrotowe biurowe

Trzeba jednak pamiętać, że biurowe krzesła obrotowe najczęściej są dość intensywnie użytkowane. Sprawia to, że są narażone na różnego rodzaju zabrudzenia. Warto wziąć to pod uwagę przy jaśniejszych kolorach mebla. Rozwiązaniem jednak mogą być pokrowce na krzesła biurowe.

Jak dbać o fotel obrotowy biały skórzany?

fotel biały obrotowyMeble w jasnych kolorach, takie jak fotel biały obrotowy, mogą szybko się brudzić i zużywać. Dlatego warto zadbać o odpowiednią pielęgnację, która pozwoli zachować je w dobrym stanie jak najdłużej.

Jak zadbać o tego typu meble? Najwięcej zależy od zastosowanego materiału. Fotele obrotowe biurowe wykonane ze skóry i ekoskóry wymagają delikatnego traktowania. Istotne jest przede wszystkim ich regularne odkurzanie. W przypadku zabrudzeń, tego typu fotele obrotowe biurowe można wyczyścić wodą z odrobiną mydła. Jednak takie zabiegi muszą być przeprowadzone delikatnie. Popularne są także środki dedykowane do czyszczenia takich materiałów.

W przypadku obicia z tkaniny równie istotne jest regularne odkurzanie. Natomiast poważniejsze zabrudzenia można usunąć za pomocą wilgotnej gąbki i niewielkiej ilości płynu do naczyń. Należy unikać bawełny, która może pozostawiać włókna.

Ekskluzywne fotele biurowe obrotowe

Fotel biurowy obrotowy lub krzesło biurowe obrotowe może być ciekawym akcentem w przestrzeni biurowej i domowej. Najpopularniejszymi stylami, w jakich utrzymane są tego typu meble, jest ponadczasowa klasyka oraz ekskluzywna nowoczesność. Jaki jest lepszy?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Podstawową kwestią jest, aby dopasować krzesła biurowe obrotowe do wystroju. Nowoczesny fotel biurowy obrotowy czy krzesło biurowe obrotowe mogą gryźć się z bardziej konwencjonalnym wnętrzem i odwrotnie. Istotną kwestią jest także koszt.

Jeśli wybrane zostanie bardziej ekskluzywne i nowoczesne krzesło biurowe obrotowe, cena może być odpowiednio wyższa ze względu na design. Jednak nie jest to reguła. W wielu sklepach można znaleźć bardziej ekstrawaganckie meble w całkiem przystępnych cenach. Jednak warto pamiętać, żeby stylistyka nie przyćmiła komfortu oraz ergonomii, którą powinien zapewniać fotel.

biurowe krzesła obrotowe

Akcesoria i pokrowiec na krzesło biurowe

Krzesła biurowe do komputera mogą zostać wyposażone w dodatkowe elementy, które zwiększą ich funkcjonalność lub zapewnią dłuższą żywotność. Do tych pierwszych należy z pewnością zagłówek, który może być częścią mebla, ale też jest możliwość oddzielnego zakupu.

Zapewnia on komfort oraz ergonomię, co pozytywnie wpływa na postawę całego ciała. Popularnym rozwiązaniem jest także podnóżek, który pozwala siedzieć na fotelach i krzesłach biurowych w pozycji korzystnej dla zdrowia.

Warto także zastanowić się nad zakupem ochrony, jaką bez wątpienia jest pokrowiec na krzesło biurowe. Pozwala on zachować meble w dobrym stanie i uniknąć potencjalnych zabrudzeń. Jest to dobre rozwiązanie zarówno w biurze, jak i w domu. Pokrowce na krzesła obrotowe sprawdzą się zarówno w przypadku intensywnego, jak i okazjonalnego użytkowania mebla. Zmniejszają także one częstotliwość, z jaką trzeba odkurzać krzesła.Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!