Jak wybrać oświetlenie domowe?

Lampa Smooth WhiteNieodzownym elementem wystroju każdego domu i mieszkania jest oświetlenie. Poza swoim praktycznym zastosowaniem, nadaje ono wnętrzu klimat, a także stanowi ozdobę pomieszczenia. Na rynku istnieje wiele kategorii lamp. Możemy podzielić je na następujące rodzaje:
oświetlenie sufitowe – żyrandole, plafony;
Plafon Ring
– oświetlenie ścienne – kinkiety, oświetlenie ledowe;

Kinkiet Izza White
– oświetlenie stojące – lampy podłogowe, mniejsze lampy stojące (przydatne podczas pracy przy biurku. Postawione na szafce nocnej, będą stanowiły dodatkowe źródło światła podczas wieczornej lektury).
Lampa stojąca CAMINO
W zależności od tego, do jakiego pomieszczenia poszukujemy lampy musimy dobrać odpowiedni model. Na inne oświetlenie zdecyzujemy się w przypadku wyposażenia salonu, kuchni, gabinetu, czy pokoju dziecinnego. Lampy różnią się od siebie nie tylko designem, ale również mocą, rodzajem, natężeniem oraz rozproszeniem światła.
Przed zakupem powinniśmy zastanowić się również, czy dany model pasuje kształtem i kolorystyką do wystroju wnętrza, w jakim chcemy go umieścić oraz czy tworzy z pozostałymi meblami spójną całość.

Lampa Vario
W pomieszczeniach o niewielkim metrażu od lamp podłogowych lepiej sprawdzą się lampy wiszące, gdyż nie zajmują przestrzeni, dzięki czemu pozostaje nam więcej miejsca do użytkowania. Lampa sufitowa zapewnia równomierne rozprzestrzenienie światła w całym pomieszczeniu, jednak jest to światło rozproszone, o mniejszej mocy niż oświetlenie punktowe.
Jeżeli jesteśmy zwolennikami czytania, możemy zainwestować w lampy sufitowe, wyposażone w ruchome oprawy żarówek. Dzięki temu możemy dopasować natężenie światła do naszych potrzeb.
Lampa Octopus
W dużych pomieszczeniach, w których znajduje się sporo niewykorzystanej przestrzeni doskonale będą się prezentować lampy podłogowe. Mamy możliwość wyboru odpowiedniego modelu spośród lamp klasycznych, nowoczesnych, bogato zdobionych lub zaprojektowanych z myślą o zwolennikach minimalizmu.
Lampa podłogowa MOONWysokość lamp podłogowych sięga zazwyczaj około 1,5 metra, ale zdarzają się również wyższe modele. Lampa podłogowa najczęściej opiera się na podstawie, do której przymocowany jest kij zwieńczony abażurem. Taki rodzaj lampy najczęściej spełnia funkcję ozdobną. Abażury dostępne są w różnorodnych odcieniach i kształtach. Dzięki temu, że nie musimy lamp podłogowych przymocowywać do ściany mamy możliwość przemieszczenia ich w każdej chwili z jednego zakątka pokoju w drugi.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą lamp w naszym sklepie Meblobranie.pl. Dla każdego coś ciekawego ;)
Lampa podłogowa Lordi lampa podłogowa Cono


Autor: Jan z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeden komentarz do wpisu “Jak wybrać oświetlenie domowe?”
  1. silver price Wrzesień 16, 2012 at 17:22 #

    Urządzenia te dostarczają światła w konkretnym punkcie w pomieszczeniu, a w reszcie pokoju jest półmrok, który może polepszyć wystrój wnętrza i stworzyć atmosferę tajemniczości, która podoba się wielu ludziom. Dodatkowo lampy podłogowe pobierają mało prądu. Dzięki temu można oświetlić najważniejszy dla nas punkt w pokoju i zaoszczędzić dużo pieniędzy (wiadomo, że ceny prądu są coraz większe). W sklepach można spotkać wiele rodzajów lamp podłogowych.

     

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!