Jaki fotel do pracy przy komputerze?

W dzisiejszych czasach spędzamy mnóstwo czasu przed komputerem – zarówno w naszych domach, jak i miejscach pracy. Mimo że praca ta nie wydaje się ciężka fizycznie, warto przy niej pamiętać o swoim zdrowiu. Kluczowym elementem jest tu wygodny fotel do komputera.

fotel do długiej pracy przy komputerze

Ergonomiczny fotel do długiej pracy przy komputerze

Fotel do pracy przed komputerem powinien przede wszystkim oferować właściwą ergonomię. Jest to ważne z dwóch powodów: dla naszej wygody i zdrowia. Długie siedzenie na źle zaprojektowanym fotelu nie tylko będzie nieprzyjemnym doznaniem dla naszych mięśni i kości, ale również poprzez przyjęcie złej postawy ciała możemy w dłuższej perspektywie nabawić się problemów z kręgosłupem. Dobrze jest więc upewnić się, że nasz fotel do pracy przed komputerem zaprojektowano i stworzono z myślą o ergonomii.

wygodny fotel do komputera

Sprawdźmy przede wszystkim kształt siedziska i oparcia, a także twardość użytych materiałów – jeśli fotel oferuje możliwości konfiguracji, tyle powinno nam wystarczyć. Najlepiej oczywiście, jeśli fotel do pracy z komputerem możemy przetestować przed zakupem, tzn. po prostu usiąść na nim, jednak jeśli nie jest to możliwe, zwróćmy uwagę na renomę producenta, opis produktu i opinie o danym egzemplarzu.

Dopasowany, wygodny fotel do pracy przy komputerze

Wcześniej napomknięto tym, że ważne są możliwości konfiguracji oferowane przez fotel do pracy z komputerem. Które z nich są najważniejsze? Kluczowa jest łatwa i wygodna możliwość ustawienia wysokości fotela. W końcu dla właściwej postawy ciała ważne jest siedzenie na meblu dostosowanym do naszego wzrostu. Również kąt nachylenia oparcia powinniśmy móc ustawić w najwygodniejszy dla siebie sposób.

fotel do pracy przed komputerem

Wygodny fotel do pracy przy komputerze nie musi oczywiście oferować ustawienia oparcia niemal na płasko, tak jak niektóre fotele gamingowe, jednak im większa możliwość ustawienia oparcia, tym lepiej. Niektóre fotele pozwalają również na ustawienie podłokietników – ich wysokości oraz nieco rzadziej kąta ich nachylenia w pionie i poziomie. Fotel do długiej pracy przy komputerze powinien oferować przynajmniej możliwość ustawienia ich wysokości – po paru dniach użytkowania przekonamy się, jak ważna jest ta opcja.

Dobry fotel do pracy przy komputerze – czyli jaki?

Dobry fotel do pracy przy komputerze to również dobrej jakości materiały, z jakich go skonstruowano. Zacznijmy od podstaw – kółka powinny kręcić się i obracać o 360 stopni bez najmniejszych problemów, dobrze również, jeśli można je łatwo zdemontować i założyć ponownie. Zarówno one, jak i podstawa krzesła oraz jego noga powinny być wykonane z materiałów lekkich oraz trwałych. Z jednej strony powinniśmy przecież móc przetransportować krzesło w razie potrzeby, z drugiej zaś nie chcemy, by zawiodło nas w najmniej odpowiednim momencie.

dobry fotel do pracy przy komputerze

Na wygodny fotel do pracy przy komputerze składają się również takie detale jak wykończenie podłokietników, jednak bardziej istotna jest konstrukcja siedziska i oparcia. Zwróćmy uwagę, czy oferują one pożądaną przez nas twardość, a także fakturę warstwy zewnętrznej. Przy odpowiednim budżecie można wybrać tapicerkę skórzaną, jednak tworzywa sztuczne również oferują świetne właściwości.

Wygodny fotel do komputera – na co zwrócić uwagę?

Niezależnie od tego, jaki fotel do pracy przy komputerze kupimy, ważne, by pamiętać przy tym o kilku uniwersalnych zasadach. Pierwsza z nich to łatwość montażu samego fotela – upewnijmy się, że samodzielnie jesteśmy w stanie zrobić to w sposób właściwy. Zwykle montaż fotela jest bardzo prosty, jednak dla pewności warto to sprawdzić. Druga istotna sprawa to dostępność części zamiennych – zwłaszcza kółek.

fotel do pracy z komputerem

Oczywiście, wygodny fotel do komputera jest zazwyczaj wytrzymały, jeśli jednak przydarzy się nam jakiś niespodziewany incydent, dobrze jest wiedzieć, że bez problemu niskim kosztem wymienimy część, która uległa uszkodzeniu. Szanse na to, że części będą dostępne jeszcze kilka lat po zakupie fotela, zwiększają się, jeśli kupujemy fotel firmy, która długo już działa na rynku i jest popularna. No i przede wszystkim – nie kupujmy niczego wbrew sobie. W końcu sami najlepiej znamy swoje potrzeby i gust.


Polecamy inspiracje:

Autor: Maciek z Meblobranie.pl
Zostaw komentarz:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu..

Bądź pierwszy! Powiedz nam co myślisz!

Wszystkie treści wykorzystywane na blogu są objęte prawem autorskim i ich jakiekolwiek wykorzystywanie jest zabronione!